Справу дівчинки, яку прив'язували у санаторії Ворзеля, закрили Справу дівчинки, яку прив'язували у санаторії Ворзеля, закрили

Справу дівчинки, яку прив'язували у санаторії Ворзеля, закрили

За результатами досудового розслідування у справі побиття дівчинки в санаторії «Орлятко» у Ворзелі, встановлено, що ніхто із персоналу чи дітей, які на той час перебували у санаторії, тілесних ушкоджень дівчинці не завдавав, повідомляє «Українська правда. Життя».

 

Таку офіційну відповідь дало Головне управління Національної поліції у Київській області на запит батька дівчинки, Андрія Наливайка. Про це він повідомив на своїй сторінці у соцмережі Facebook.
Раніше Андрій розповідав, що його запросили на зйомки передачі про психіатричну допомогу в Україні на один із телеканалів. «Там мені стало відомо, що кримінальну справу з нашого питання ЗАКРИЛИ! Ніхто відповідальності НЕ НЕСЕ! Ніякого злочину не було!», – написав він.


На запит Наливайка Головне управління Національної поліції у Київській області дало роз'яснення. Згідно із судово-медичною експертизою, тілесні ушкодження на тілі дитини знаходяться в ділянках, доступних для самоспричинення.
На разі слідчим відділом Ірпінського відділу поліції дане кримінальне провадження постановою від 17.10.2016 закрите, у зв’язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення (на підставі ст. 284 ч. 1 п. 2. Кримінально-процесуального кодексу України).


«За фактом побиття було розпочате кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України. Під час досудового розслідування встановлено, що ніхто із працюючого персоналу, ні діти, які на той час знаходились у санаторії «Орлятко», тілесних ушкоджень дівчинці не наносив», – йдеться у відповіді.


Нагадаємо, що на початку серпня 2016 року соцмережі сколихнула історія батька, який виклав світлини своєї прив'язаної дитини у санаторії «Орлятко» міста Ворзеля.
Андрій Наливайко привіз у психоневрологічне відділення закладу двох доньок 3 серпня. Чоловік одразу пояснив лікарю, який їх приймав, що у старшої доньки, Каті, може бути агресивна реакція на конфліктну ситуацію.
Коли він приїхав у санаторій «Орлятко» на прохання молодшої доньки Ані 11 серпня, побачив старшу дитину в сльозах і прив'язану до стільця. Працівники санаторію пояснили, що вчинили так, щоб вона не поранилася.
За зачиненими дверима у їдальні дитину прив'язали до стільця й без відома батька зробили 2 ін'єкції. Самого ж Андрія не хотіли пускати у приміщення, де тримали його доньку.
Після інциденту чоловік забрав старшу дитину. Їй зафіксували садна та оглянули у відділенні неврології ОХМАДИТУ. Молодша донька вирішила продовжити відпочинок у санаторії. Адміністрація закладу вибачилася перед батьком.
12 серпня батько мав зустріч із начальницею відділу первинної медико-санітарної допомоги ДОЗ КМДА Оленою Коваленко та адміністрацією санаторно-курортного комплексу. ДОЗ проводив перевірку у закладі того ж дня. За фактом побиття відкрили кримінальне провадження.


Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба наголошував, що медперсонал перевищив свої повноваження у поводженні з дівчинкою, працівники неналежно виконували свої обов'язки, допустивши бійку між дітьми.
З моніторинговим візитом до «Орлятка» у Ворзель завітали й представники омбудсмена Валерії Лутковської. Вони перевірили медичну документацію, поспілкувалися з дітьми, які перебувають на лікуванні у цьому закладі.
За результатами досудового розслідування у справі побиття дівчинки в санаторії «Орлятко» у Ворзелі, встановлено, що ніхто із персоналу чи дітей, які на той час перебували у санаторії, тілесних ушкоджень дівчинці не завдавав.
Також повідомлялося, що за результатами перевірки ДОЗ КМДА звільнено працівника санаторію «Орлятко» у Ворзелі, який для заспокоєння 8-річної дівчинки вирішив прив'язати її до стільця.
За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, спеціально створена комісія, до складу якої увійшли представники ДОЗу, ТМО «Санаторного лікування» та Служби у справах дітей та сім’ї КМДА, виявила порушення організації лікувально-педагогічного процесу.
«До всіх винних у порушеннях і ситуації, що склалася, буде вжито заходи дисциплінарного впливу. Особу, яка прийняла рішення про фіксування дитини до стільця рушником просто у залі їдальні, вже звільнено», – заявляв Поворозник.
Посаду звільненого співробітника у відомстві не уточнювали.
Також заступник голови КМДА зазначав, що результати перевірки комісії передані до правоохоронних органів для надання правової оцінки.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Дополнительная информация

Прочитано 2795 раз