Погода: 12°C

Четвер, 11 липня 2019 10:04 Прочитано 2109 разів

Два шляхи однієї цілі

Автор

Дорогі друзі! Доброго дня!
12 липня Свята Христова Церква урочисто вшановує пам'ять святих первоверховних апостолів Петра та Павла. Це великі угодники Божі, які своїм прикладом вчать нас жити за Євангелієм.
Апостоли Петро і Павло — дві дуже різні людини. Петро не мав освіти для проповідницьких праць. Його завданням було прогодувати сім'ю. Але Господь дивиться не на освіченість. Господь дивиться на серце і дає знання на стільки, на скільки зможе вмістити серце. Серце апостола Петра виявилося великим і вмістило багатьох язичників та юдеїв. Та є в образі Петра моменти, які бентежать. Наприклад, він тричі відрікся від Христа. Що хотів цим показати Господь? Що ми не повинні сподіватися лише на свої сили та розум, бо у момент випробувань наша воля і твердість духу можуть зрадити нам. Згадаймо, як на Таємній вечері Петро запевняв Христа: "Навіть якщо треба вмерти за тебе – я не відречуся". Але в ту ж ніч тричі відрікся. Цим Господь хотів осоромити нашу з вами самовпевненість.
Але щоб стати угодником Божим, перш ніж Христос скаже Петру: "Паси вівці мої", – Він побачить в серці свого учня глибоке покаяння. За переказами, до самої смерті щоранку, щойно півні починали співати (а у Віфлеємі півні починають співати після другої години ночі), він вставав на молитву. На його обличчі були рубці від сліз! Тож апостол Петро – це приклад не стільки першості, скільки покаяння і смирення.
Апостол Павло - зовсім інша особистість: освічений, знає єврейський закон, громадянин Риму. Як знавець всього єврейського закону, Савл (перше ім'я апостола Павла) ненавидів християн, брав участь у вбивстві первомученика Стефана. В апокрифах ідеться, що Божа Мати, яка теж бачила цей злочин, молилася про апостола Павла, щоб Господь умудрив і наставив його на Шлях Істини. Зрештою, Господь дорогою в Дамаск Сам з'явився Савлу і сказав: "Савле, Савле, навіщо ти мене гониш?". Після цього три дні Савл був сліпим, але прозрів з ласки Божої і став найбільшим проповідником Христовим. Приклад Савла-Павла показує, що без волі Божої ти ніхто.
Ми бачимо нерівність характерів, вченості Петра і Павла. Але для Господа важливо не те, які ми різні чи однакові. Для Нього важливо, які цілі ми ставимо перед собою. А головні цілі незмінні – спасіння і обоження, яке і є вершиною, і щоденна праця над собою в очищенні себе від гріха молитвою і покаянням.
Запрошуємо всіх на богослужіння 12 липня у п'ятницю на 9.00 ранку.
Наш храм знаходиться за адресою м. Ірпінь вул. Котляревського 50а, у Покровському парку (дерев'яних скульптур), навпроти Алеї Героїв АТО.
#Українська_Церква_Ірпінь
#ПЦУ_Ірпінь
#церква #ірпінь #українська_церква #православний_храм #пцу #пцу_ірпінь #покрова #покрова_ірпінь #Петра_і_Павла

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 2109 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту