Погода: 13°C

П'ятниця, 21 червня 2019 03:07 Прочитано 4791 разів

Цієї неділі, 23 червня, ми вшановуємо пам’ять Всіх Святих, які просіяли своєю святістю у славі Божій.

Автор

Після зіслання Святого Духа на Апостолів розпочинається історія Христової Церкви. Апостоли, сповнені Святого Духа, вийшли у світ нести Благу Вістку усім народам землі. Плодом їхньої проповіді є праведне життя багатьох навернених людей, що своїм чеснотливим життям засвідчували, що вони є храмом Святого Духа.
Святість — це природний стан людини як образу і подоби Божої. Кожній людині дана можливість прожити, або хоча б доторкнутися до стану святості. Про це читаємо у протоієрея Олександра Меня, відомого богослова кінця минулого тисячоліття. Він пише, що кожен християнин має досвід святості: в одних це проявляється як короткий спалах Божого Світла і любові в серці і розумі, в інших — це постійний стан їхнього життя. Такі люди стають носіями живого Бога. Саме про це пише Апостол Павло: «Вже не я живу, а живе в мені Христос». Митрополит Антоній Сурожський вважав: «Якщо хоча б раз у житті людина побачила на обличчі іншої людини сяйво Святого Духа, вона вже ніколи не зможе не вірити в Бога».

 

Шанування святих почалося з часів перших християн. Поштовхом для цього став приклад мучеників у перших віках: смерть за Христову віру свідчила про віддану любов до Ісуса Христа та його церкви. Першим свою досконалу любов показав мученик архідиякон Стефан. «І каменували Стефана, який взивав, молившись: «Господи Ісусе, прийми дух мій!». А впавши на коліна, закликав сильним голосом: «Господи, не постав їм цього за гріх!» І промовивши це, смертю заснув». Його смерть стала початком для святих мучеників християнської віри: «… І настало того дня велике переслідування Церкви, що в Єрусалимі.»

Християн, чиє життя було прикладом для наслідування, почали згадувати і оспівувати у Літургійних текстах. Це були апостоли, святителі, преподобні, мученики, сповідники, безсрібники, чудотворці тощо.

Кожен день церковного року присвячений певному святому чи групі святих. Але є багато святих, про яких ніхто не знає — їхні імена записані у Книзі Життя. Тож щоб віддати їм належну шану, Церква присвятила день для шанування Всіх Святих, які не входять у річний цикл церковного календаря.

Запрошуємо християн вшанувати Всіх Святих на недільній Божественній Літургії, яка розпочнеться о 8.30 ранку.

Наш храм знаходиться за адресою м. Ірпінь вул. Котляревського 50а, у Покровському парку (дерев’яних скульптур), навпроти Алеї Героїв АТО.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 4791 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту