Погода: 23°C

П'ятниця, 13 березня 2020 15:45 Прочитано 1591 разів

Депутат 95 виборчого округа прокоментував останні події по забудові заплави р.Ірпінь: плануються провести великі парламентські слухання!

Автор
Депутат по 95 округу Олександр Горобець

На своїй офіційній сторінці у Фейсбуці депутат по 95 виборчому округу Олександр Горобець прокоментував складну сітуацію зв'язану з забудовою заплави р.Ірпінь. Олександр Горобець пише, що не лише надіслав відповідні депутатські звернення щодо забудови заплави на адресу Міністра внутрішніх справ України та Генерального прокурора України, але й невдовзі плануємо провести великі парламентські слухання, на яких обговоримо проблему незаконних забудов та недобудов загалом. 

ЩОДО СИТУАЦІЇ ІЗ ЗАБУДОВОЮ ЗАПЛАВИ РІЧКИ ІРПІНЬ

Проблема незаконних забудов, на жаль, знаходиться у ТОПі звернень громадян, які надходять на мою адресу практично щоденно. А останнім часом до мене дуже часто звертаються люди, які стурбовані будівництвом житлового комплексу, що ведеться у місті Ірпінь в заплаві однойменної річки. Люди переконані, та й це цілком логічно, що зведення ЖК на особливо цінних землях апріорі не може бути законним. Таким чином завдається шкода не лише інтересам місцевої громади та всієї держави, але й екології. Велика і красива річка ризикує перетворитися на струмочок, завалений сміттям. А особливо прикро, що все це робиться з метою одержання неправомірної вигоди окремих посадовців, чи екс-посадовців.

Побоювання людей, на жаль, не безпідставні, адже з даного розпочате досудове розслідування по не одному кримінальному провадженню. Зокрема мені стало відомо, що правоохоронними органами здійснювалося досудове розслідування щодо зловживання владою або службовим становищем посадовими особами Ірпінської міської ради при наданні дозволу на будівництво ЖК без дозвільних документів за межами населеного пункту на особливо цінних землях сільськогосподарського призначення без списання в установленому законодавством порядку Загальнодержавної осушувально-зволожувальної системи річки Ірпінь. Досудове розслідування здійснюється Офісом Генерального прокурора.

ДАБІ Київської області на підставі звернень громади проведено перевірку законності видачі відділом архітектури та містобудування Ірпінської міської ради містобудівних умов та обмежень на будівництво ЖК «Синергія Сіті». Як наслідок, містобуди скасовані через наступні порушення:
· будівництво протягом року велося без жодних дозвільних документів, фактично це самочинне будівництво;
· проектна документація, розроблена з порушеннями вимог законодавства;
· технічні умови видані на зовсім інших суб'єктів містобудування;
· взагалі відсутні інженерно-геологічні та інженерно-геодезичні вишукування, які є обов'язковими до початку будівництва;
· будівельні конструкції не пройшли обов'язкові дослідження;
· виконавча документація взагалі не велася;
· технічний нагляд не здійснювався.
По кожному факту винні особи притягнуті до адміністративної відповідальності.

Як наслідок, 30.10.2019 року Департаментом ДАБІ у Київській області було винесено припис про зупинення підготовчих та будівельних робіт. Варто зазначити, що скасування містобудівних умов і обмежень є підставою для скасування дозволу на проведення будівельних робіт.
На земельні ділянки, на яких будується вказаний ЖК, судом неодноразово в рамках кримінального провадження було накладено арешт, наслідком чого є заборона розпоряджатися та відчужувати такі земельні ділянки, а також заборона на проведення будівельних робіт.

А буквально нещодавно, 3 березня 2020 року, Касаційний суд скасував рішення двох попередніх інстанцій, якими прокуратурі було надано відмову в скасуванні ДПТ, на основі якого ведеться будівництво у заплаві річки Ірпінь. Справу направлено до Ірпінського суду на повторний розгляд. Отже, ситуація така, що може постраждати не лише екологія, місцева громада та держава, але й існуючі та потенційні інвестори житлового комплексу, який має усі шанси ніколи так і не здатися в експлуатацію. Люди залишаться без житла та своїх грошей.

Зважаючи на нагальність та масштабність подібної проблеми у вимірах усієї країни, питання забудови заплави річки Ірпінь, актуалізується особливо. Законодавчих механізмів вирішення не вистачає.
Тому не лише надіслав відповідні депутатські звернення щодо забудови заплави на адресу Міністра внутрішніх справ України та Генерального прокурора України, але й невдовзі плануємо провести великі парламентські слухання, на яких обговоримо проблему незаконних забудов та недобудов загалом.

Ситуація дуже гостра та потребує втручання на рівні змін до чинного законодавства. Отже, чекаємо на реакцію правоохоронних органів на мої звернення. А в ході запланованих слухань розраховуємо напрацювати ефективні варіанти вирішення проблеми у глобальному масштабі.

незаконна забудова в Ірпені

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 1591 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту