В ході рейду по Ірпеню були виявлені порушення прав виборців

Сьогодні відбувся перший тур виборів Президента України. Традиційно на дільницях були присутні офіційні спостерігачі, але не обійшлось і без новинки – журналісти Порталу Ірпеня, спостерігачі та довірена особа кандидата на пост Президента України Віктора Кривенка Маріель Славська влаштували виборчий патруль дільницями.

В ході рейду були виявлені неоднократні порушення прав виборців – багатьох не було включено в списки виборців, в 17 школі обмежено доступ осіб з обмеженими можливостями до дільниці, а дільниця, розміщена в одному з корпусів НУДФСУ відзначилась наступною особливістю – голосування відбулось на 3 поверсі, без ліфту, із крутими сходами, а при попередніх консультаціях робітники комісії пропонували особам похилого віку, яким проблематично дістатись до виборчих скриньок варіанти голосування, що грубо порушують законодавство – попросити проголосувати замість них родичів. Десяток спостерігачів, що знаходився на дільниці відмовився коментувати дану ситуацію.

56215497 2310137902573653 4678179512398118912 n

Порадувала дільниця №321298, що розміщена в приміщені Ірпінського економічного коледжу – люди з обмеженими можливостями мають доступ до голосування, для них навіть облаштовану спеціальну ширшу кабінку, в якій відсутній стілець та стіл розміщений трохи вище за стандартний, під висоту візка.

Міська влада також не обійшла стороною можливість скористатись масовими скупченнями людей та залишитись без піару – коло дільниць працювали молоді люди одягнуті в жилети з емблемою громадської організації «Нові обличчя», яка повністю відтворює емблему однойменної партії та роздавали інформаційні листівки неполітичного змісту. На листівках були розміщенні ті ж самі логотипи, а також логотипи провладних установ та комунальних установ. За інформацією, наданою одною з залучених осіб вартість роботи за 1 день складає 500 гривень. Чи є дані дії порушенням Закону України «Про вибори Президента України» - питання дискусійне. Однак однозначно можна сказати лише одне - це є провокативним вчинком.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 2754 раз