Міська рада Ірпеня витратила більше мільйона гривень з бюджету на свою пропаганду. Сумнівні тендери і відомі прізвища.

Стало відомо ім'я підприємця, який вигравав 7 разів поспіль тендери в Ірпені і те, як провладну пропаганду спонсорують за рахунок міського бюджету.

У той час, як вся країна обговорює гучні викриття корупційних схем в Укроборонпромі, в Ірпені реалізували свої, більш прості, але також зухвалі «схеми» фінансування «потрібних» людей. Розглянемо феєричну удачу і фінансування за рахунок бюджету провладної пропаганди в місті.

 edine smi

Едине об'єктивне друковане ЗМІ Ірпеня

Газета «Ірпінський вісник» завжди була одним із пропагандистських рупорів партії «Нові обличчя», лаючи всіх супротивників режиму і нахвалюючи своїх (враховуючи «Опозиційний блок»), при цьому не помічаючи у себе «колоди в оці», головний редактор Юлія Бережко-Камінська домоглася значних успіхів:

Значні дотації за рахунок міського бюджету, які доходили аж до мільйона гривень.

Через постійні хвалебні оди міській владі газету «Ірпінський вісник» стали називати «Єдиним об'єктивним друкованим ЗМІ в місті»

Після появи закону про роздержавлення державних ЗМІ фінансування «Єдиного об'єктивного ЗМІ» не припинилось. На адресу редакції «Інформаційного порталу» надіслали посилання на держзакупівлі «Дозорро», де бачимо:

Замовник:

Найменування замовника: ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ ІРПІНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Місцезнаходження замовника: 08200, Україна, Київська обл., М. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-а

Що закуповується: послуги з Висвітлення інформації про діяльність (простіше кажучи пропаганда)

Переможець: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "МЕДІА-ЦЕНТР" «Дієслово»

Сума: 199 000 грн.

prozorro vestnik

Якщо відкрити договір, то побачимо, що він укладений між директором Медіа-центру «Дієслово» Ю. Бережко-Камінською та заступником мера Л. Михальченко.

Привертає увагу дивовижний збіг обставин – це ПП зареєстровано за однією адресою із «Замовником» – Ірпінь, Шевченко, 2-А, збіг?

Сакральний мільйон:

Отримання мільйонних дотацій із бюджету, і удача вже просто переслідує Ю. Бережко-Камінську, чиє приватне підприємство брало участь 7 разів у закупівлях і 7 разів «перемогло», і всі ці «перемоги» «єдиного об'єктивного ЗМІ» обійшлися місту в суму 1 053 000 грн.

Ирпенский вестник коррупция

Але є одне правило успіху, це те, що перемагати виходить ТІЛЬКИ в Ірпені, зверніть увагу на суми: 199 000 самий часто повторюваний платіж. А все це пов'язано з основною корупційної складової:

Сума до 200 000 грн є «допороговою»!

Що таке допорогові закупівлі на Prozorro?

Державним Замовником складається і публікується в системі річний план закупівель. Допороговими вважаються закупівлі, загальна запланована сума яких становить менш ніж

200000 гривень для товарів;

1,5 мільйона гривень для робіт і послуг.

Якщо заплановано витрати, що перевищують зазначені суми, такі закупівлі є надпороговими і проводяться за іншими процедурами.

Слід зауважити, що Законом "Про Державні закупівлі 922-VIII від 25.12.2015 року» допорогові закупівлі не регулюються, на них поширюється тільки стаття 5 цього Закону, що визначає основні засади здійснення закупівель.

Тобто ми бачимо, як суму в один мільйон грн. розбивають на частини, роблячи їх «допороговими», уникаючи більш складної процедури і йдучи від закону «Про Державні закупівлі 922-VIII від 25.12.2015 року».

А що ж купуємо за мільйон?

Саме купуємо, тому що в цьому випадку міська рада використовує гроші платників податків Ірпеня, тобто кожен, так чи інакше, профінансував частину провладної пропаганди.

irp visnik 2

Останній випуск, який нам вдалося знайти, №17 (2866): одна лише обкладинка на 40% складається з реклами, та й сама газета позиціонує себе як комерційний продукт: є рекламний відділ, можливість підписки і газета ПРОДАЄТЬСЯ. Причому сама «об'єктивна газета» саме продається тоді, як аналогічні газети: Погляд, Інформаційний портал, Зоря Приірпіння – безкоштовні.

З новинного контенту: про міську владу тільки хороше, про її опонентів – тільки погане.

Газета не цуралася і підтримувати близькі за «ідеологією» партії, наприклад, «Опозиційний блок»

https://imr.gov.ua/attachments/article/101/50_2017.pdf

Знайти більш свіжий номер газети через офіційний сайт ми не змогли: за офіційною адресою https://theirpin.city/ просто біле вікно, все в кращих традиціях «липових» тендерних закупівель. Маючи в своєму розпорядженні мільйон, успішний приватний підприємець не зміг навіть зробити собі сайт ...

 theirpincity

Можна було б витратити цей мільйон на щось дійсно корисне для всіх жителів міста? Думаємо, так! Низький рівень контенту статей і невідомий тираж ставлять під сумнів такі завищені суми, бо НІХТО не перевіряє, яким дійсно тиражем вийшов Ірпінський вісник.


 Особиста думка редактора або заздрість?

Але навіть мільйонні дотації не роблять цю газету цікавою для читача, тому що цікавому проекту, який дійсно купують та читають, не потрібен мільйон з податків. В місті роками існують без бюджетного мільйона інші газети, і це не заважає їм видаватись, кожен з редакторів знайшов можливість друкувати свою газету за власний рахунок або рахунок рекламодавців.
Для прихильників «Нових облич» та забудовників у нас є вагомий аргумент: чому найбагатші люди міста друкують свою агітаційну листівку за рахунок міського бюджету? Коли могли самі спонсорувати «свою» агітку, але ні, їм потрібно грабувати нас з вами, це для них принципова позиція та стиль життя – грабувати там, де можуть.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 6500 раз