Погода: 21°C

П'ятниця, 17 листопада 2017 18:21 Прочитано 3959 разів

Благодійний фонд школи №5, Ворзель. Це нова форма хабара чи плата за навчання?

Автор Юлія Полянська

Стаття 53 Конституції зазначає що держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, при вертикалі влади кожна дитина повинна бути забезпечена безкоштовним доступом до освіти.

MediaАле на жаль не до фінансування коштами місцевими радами а також не бажання окремих чиновників фінансувати шкільну освіту на місцях призводить до кризи у навчальній системі в Ірпінському регіоні.

З соціально-культурної програми розвитку Ірпінського регіону я дуже довго шукала, все ж таки хоч якусь статтю видатків на утримання ЗОШ № 5 та дитячого садочку ДНЗ 3 15, але не вбачаючи в дітях майбутнього розвитку чиновники не закладають коштів на утримання та навчання дітей у Ворзелі.
По аналізу джерел програми соціально- економічного та культурного розвитку стало відомо, що у дошкільних навчальних закладах виховується та навчається 3126 дитина відповідного віку у Ірпені 1960 з них 216 у закладах приватної форми власності. Кількість дітей які відвідують ДНЗ збільшилася на 85 осіб (по Ірпеню на 28 у порівняні з 01.01. 2016 роком дошкільною освітою охоплено 42 % дітей від 1 до 6 років. Обласний показник – 78 %.

Середній показник вихованців на 100 місць складає 134 дитини. Черга на влаштування дітей до ДНЗ тільки на 2016-2020 роки складає 4800 дітей. Цей показник є одним з найбільших в Київській області. У 2016-2017 навчальному році в 15 загальноосвітніх навчальних закладах міста здобувають освіту 9191 учнів у 330 класах.

На базі шкіл функціонують 41 група подовженого дня які фінансувалися з місцевого бюджету 1230 учнів та 3 групи на платній основі 90 учнів на базі НВО Освіта ЗОШ. Всього гуртовою роботою зайнято 4663 учнів що становить 51 % від загальної кількості учнів міста. На обліку в навчальних закладах – 94 ноутбуки нетбуки та 13 інтерактивних комплексів. Показник забезпеченості учнів комп’ютерною технікою складає 29 учнів на 1 комп’ютер.

Рішенням Ірпінської міської ради сесії від 21.01.2016 року №414-7-YII затверджена програма розвитку та організації харчування вихованців дошкільних учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Ірпеня селищ Ворзель Гостомель Коцюбинське на 2016-2020 роки та встановлена вартість харчування в сумі 13.00 грн. в день. Забезпечення гарячим харчуванням дітей пільгових категорій здійснюється за рахунок міського бюджету. Загалом безкоштовним харчуванням охоплено 173 учнів 1-11 класів.

Кількість класів у порівняні з мережею 2015-2016 років збільшилася на 25 з 305 до 330 класів кількість учнів збільшилася з 8384 до 9191.

Ваші гроші вважаються благодійними внесками і повинні в повному обсязі зараховуватися на р/с того навчального закладу, на адресу якого ця благодійність була надана. Види робіт, вартість і терміни їх проведення в обов'язковому порядку узгоджуватися зі спонсорами - батьками. При цьому важливо дотримуватися принципів благодійності - добровільності, цільового витрачання та публічності звіту про використання коштів .

Одержання службовою особою в будь-якому вигляді хабаря за виконання чи невиконання в інтересах того, хто дає хабаря, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища - карається штрафом від семисот п'ятдесяти до однієї тисячі п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років, інший злочин: вимагання, для чого закрилися один на один з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Одержання хабаря у великому розмірі або службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням хабаря, - карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Зі слів батьків ЗОШ № 5 стало відомо, що при школі створений благодійний фонд зареєстрований в Укрсоцбанку по оплаті за навчання: 150 гр. – благодійний внесок на ремонт школи, 320 гр. - позашкільне виховання, 500 гр. – харчування. У 2017 році з Ірпінського міського бюджету було виділено 40 тис. гр., на ремонт підвалу та 84 тис. на інвентар. На позачерговій сесії Ворзельської селищної ради селищний голова Л.П. Федорук винесла питання, щодо переведення коштів з утеплення школи в сумі 2600 разом з пів фінансуванням державного бюджету та переведено в статтю бюджету селища, на ремонт та обладнання тротуарної частини по вул. Стражевська. Дане рішення несе під собою великий ризик, адже на часі стоїть питання, щодо утеплення школи у 2018 року, та чи будуть діти зустрічати зиму у верхньому одязі в кабінетах. Загальновідомий факт, що приміщення школи було побудовано в 1960 роках, за цей час загальний зовнішній стан не бачив капітального ремонту: підлога, стеля, батареї, а також фасад знаходяться в перехідному стані стагнації. В 2017 році голова батьківського комітету ЗОШ № 5 стало відомо що коштів на приватний рахунок школи надійшло 10 тис. гр. на поточні роботи. Батьки ЗОШ № 5 скаржаться на недофінансування робіт по утепленню навчального закладу, платні гуртки та виховну роботу, відсутність книг по основним предметам, а також на не безпечний стан спортивного майданчика та автобусної зупинки для учнів виховного процесу.

На зустрічі з батьками завітав депутат Ірпіської міcької ради Мельничук Б. О. та повідомив керівника управління освіти м. Ірпеня, щодо скрутної фінансової ситуації школи ЗОШ № 5 та отримав відповідь, що найближчим часом на сесії Ірпінської міської ради, буде поставлено питання, щодо збільшення коштів на ЗОШ № 5. В свою чергу батьки ЗОШ № 5 підготували колективне звернення на Міністерство освіти України, а також в МІСЬКВНО стосовно збільшення державного фінансування у Ворзелі та заборону стягування коштів на навчальний процес. Обурені батьки, які вже десятки років проводять ремонті роботи у ЗОШ № 5 хочуть особисто отримати відповідь від Ірпінської міської ради на рахунок порушення закону, в частині статті 53 конституції України, де чітко зазначено, що діти мають право на безоплатний доступ до освіти та чому і надалі продовжують збирати «благодійні внески» на спеціальний рахунок фонда ЗОШ № 5 .

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 3959 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту