Погода: 22°C

Субота, 17 червня 2017 14:23 Прочитано 5633 разів

Сайт «Громада Приірпіння» - приклад інформаційної узурпації, і коли особистий піар важливіше проблем людей

Автор пресс-служба "Портала Ирпеня"
Сайт «Громада Приірпіння» - приклад інформаційної узурпації, і коли особистий піар важливіше проблем людей

Опозиційний ресурс "Громада Приірпіння", який відрізняється розгромними статтями по відношенню до чиновників відповідного регіону, 14 червня безпідставно звинуватив у плагіаті «Портал Ірпеня». Журналісти «Громади Приірпіння» написали статтю, не уточнивши, що таке насправді плагіат. Проте при цьому журналісти даного видання самі крадуть фотографії та блокують незадоволених.14 червня виходить стаття в стилі сайту-смітника («Інформаційний портал» проти плагіату і анонімності серед ЗМІ) з заголовком:  «Портал Ірпеня» займається плагіатом», де автор (автор статті невідомий) розповідає про те, що «Портал Ірпеня», нібито привласнив чужу статтю. Всі ці висновки невідомий автор зробив на підставі того, що сайт-джерело «Громада Приірпіння» був вказаний не в тій частині статті, де їм хочеться, а саме під статтею з активним гіперпосиланням (при натисканні відкривається сайт джерела).

joxi screenshot 1497709752049

Автор статті навмисне забула про визначення плагіату «Плагіа́т — привласнення авторства на чужий твір або на чуже відкриття, винахід чи раціоналізаторську пропозицію, а також використання у своїх працях чужого твору без посилання на автора [1].» (Вікіпедія)

Портал Ірпеня НЕ привласнював собі авторство сайту «Громада Приірпіння» і встановив активне гіперпосилання на джерело. Крім того, реальний автор статті навіть не намагався зв'язатися з редактором або адміністратором «Порталу Ірпеня», щоб зробити зауваження з побажаннями. Натомість «Громада Приірпіння» роздуває скандал, демонструючи, що для цього сайту найважливіше лише ВЛАСНИЙ ПІАР, а не поширення інформації і результат .
Крім того, інші сайти Приірпіння так само використовують матеріали з цього сайту, а внизу підписують джерело. 

joxi screenshot 1497709957011


ЗА весь час жоден із сайтів не змог довести факти плагіату «Порталу Ірпеня».

Хто голосніше за всіх кричить «тримай злодія»?

Крім того, користувачі самі звинуватили «Громаду Приірпіння» в плагіаті: вони самовільно брали чужі фотографії та ставили на них свої водяні знаки, тобто забирали АВТОРСТВО СОБІ, але, мабуть, це не плагіат за поняттями «Громади Приірпіння» ... тому що плагіатом цей сайт називає розміщення посилання «не в тому місці».

Плагиат Громада Приирпенья

Напади на активістів

За останні півроку в Ірпені нападам піддавалися як активісти, так і журналісти, але сайт «Громада Приірпіння» звертає увагу тільки на «потрібних» їм людей, ігноруючи будь-які інші випадки в регіоні. Так, на відміну від «Порталу Ірпеня», ними були проігноровані напади на активіста Мельничука, коли йому під час засідання ОС розбили голову, на Богдана Устименко, на якого напали у дворі орендованого ним будинку, так «колег» не хвилюють факти тиску на ЗМІ.

 Нападения на активистов в Ирпене

Інформаційна узурпація в Коцюбинському

Після початку конфлікту з «плагіатом» Євген Мельничук спробував звернути увагу на цю нісенітницю, але був «забанений» в групі «Громада Коцюбинського»

Євген в ході дискусії редакторами сайту намагався отримати відповіді на 3 питання:

1. Чи була в новинах інформація про напад на Демченко, активне гіперпосилання на ваш сайт?
2. Чи важливо освітлення проблеми, таких, як напад на активістів, на журналістів або більш важливий медійна суперечка: хто скоріше, хто краще?
3. Питання викладачу Могилянки (розраховую на вашу неупередженість): чи можна «Портал Ірпеня» звинувачувати в плагіаті, якщо вважати, що Артем Молчанов - це криптонім, який формально робить рерайт місцевої проблеми з активного гіперпосилання на автора-джерело?
Але замість відповіді, були спроби завести діалог у інше русло

Євгену стали пояснювати, що Коцюбинське - тільки для жителів цього пгт. Пізніше стали з'являтися повідомлення, у яких люди скаржилися на узурпацію інформаційного простору селища конкретними особами (серед яких і викладач Києво-Могилянської академії): всі незгодні «баняться» в групах селища, а новини від інших видань не проходять модерацію. Хоча в інших групах Приірпіння, включаючи «Інформаційний портал», «Ірпінь +» новини публікуються без модерації.

Цензура Громада Приирпенья

Общее віче

Відвідуваність.

Ще один цікавий факт можливої причини такого ревного ставлення до своїх новин: висока відвідуваність «Порталу Ірпеня», яка була досягнута за короткий проміжок часу, навіть редактор Ірина Федорів визнає, що її питали правоохоронці хто такий Артем Молчанов (контент менеджер - криптонім).

Комментарий Федорив

Коментар дав і редактор «Інформаційного порталу»

[testimonial author="Хафізов Костянтин" position="головний редактор" avatar="images/politika/hafizov3.jpg"]

«Портал Ірпеня» є частиною мережі ресурсів новин. Завдання контент-менеджерів і журналістів – наповнення сайту. Вже навчені гірким досвідом, коли наші колеги з «Громади» здіймають галас через те, що посилання не там, де їм потрібно. Мабуть проблеми людей їх не хвилюють, важливішим є особистий піар і відвідуваність, тому ми не публікуємо новини цього видання. Але новини про побиття БУДЬ-ЯКОГО члена громади або тиск на ЗМІ - для нас пріоритет, тому контент-менеджер і додав цю новину, поставивши посилання в тому місці, де це передбачено правилами «Порталу Ірпеня». І замість того, щоб написати скаргу адміністратору або мені, «Громада Приірпіння» почала лайку через посилання не в тому місці. Євгеній Мельничук, який посмів вступити в діалог, був забанений в групі «Громада Коцюбинського». Після цього ми отримали листи, де люди скаржилися на інформаційну диктатуру кількох осіб.

До останнього ми не хотіли ніяк реагувати на подібні інформаційні вкидання, але нам важливо донести свою позицію до читача, тому що цією статтею скористаються наші опоненти. Ми завжди підтримували боротьбу жителів Коцюбинського проти партії «Нові обличчя», активно висвітлювали події в регіоні на стороні «Громади», закликали людей ходити на віче, а сьогодні дізналися, що Коцюбинське - тільки для жителів Коцюбинського, які не ставлять зайвих запитань, що, по-суті, робить інформаційну політику «Громади Приірпіння» такою, що мало відрізняється від партії «Нові обличчя». Цією статтею ми не хочемо завдати шкоди всьому руху громади, тому описали лише найпростіші факти маніпуляції для самозахисту від звинувачень в плагіаті.

Коли ж ми були в біді і потрібна була медіа-підтримка, ми розуміли, що такі «колеги» далеко не колеги, а ми, мабуть, не настільки «білі» люди, щоб про наші проблеми писав такий відомий у вузьких колах сайт? І дуже шкода, що замість взаємної поваги і єдності ми змушені з'ясовувати, де потрібно ставити посилання, щоб «Громада Приірпіння» не образилася.

Все це буде стимулювати нас активніше розвивати проект громадянської журналістики «Портал Коцюбинського», як альтернатива ситуації, що склалася. Де можуть публікувати новини всі активні жителі Коцюбинського, тому запрошуємо до участі всіх бажаючих.

«Портал Ірпеня», як один з наших проектів громадянської журналістики, швидко досяг успіху саме через дотримання етичних норм журналістики, демократії та відкритості. Але планувалося, що спільна робота з іншими громадськими журналістами та активістами регіону посилить загальну позицію громади, журналістські розслідування будуть більш резонансними, а колективний захист викорінить «тітушек» як явище, тому ми залишаємося відкритими. Ми зацікавлені у співпраці з усіма активними людьми регіону».

[/testimonial]

Коментар Мирослави Свистович до Олени Жежери та Ірини Федорів

[testimonial author="Мирослава Свистович" position="екс-голова Ірпеня, політик, громадський діяч" avatar="images/politika/svistovich.jpg"]

«Дівчата, я намагаюся об`єктивно ставитися до кожного. Суджу по людях, в першу чергу, по їхніх справах. Ви багато зробили для розвитку громадянського суспільства та незалежних ЗМІ в Ірпінському регіоні. Але при всій моїй повазі... Я завжди Вас в першу чергу сприймала, як громадських активістів, які вболівають за регіон, а Вашу журналістську діяльність з розвитку сайту "Громади Коцюбинського" як похідну від вашої громадянської позиції. Сьогодні ми перебуваємо в стані жорсткої боротьби із злочинним корупційним режимом. В цих умовах не місце конкуренції в середині нашого табору, який і так за всіма параметрами є на порядок слабкішим від табору наших ворогів. Порядні люди повинні гуртуватися і керуватися в своїх діях, перш за все, інтересами суспільства. Я не можу зрозуміти всі ці з'ясування стосунків, які ініціювала ваша команда сайту "Громада Коцюбинського" з "Порталом Ірпеня", які однаково принижиють обидві команди, адже ми робимо одну справу. Молчанов не отримає літературну премію за плагіат вашої статті і у Вас від цього не стане менше читачів, які вас поважають. Але надрукована інформація дає можливість забезпечити більш широкий резонанс злочинній події, що повинно бути сьогодні ПЕРШОЧЕРГОВИМ ЗАВДАННЯМ для кожного з нас.

У 2000 році Ми з моїм чоловіком Михайлом Свистовичем стали співзасновниками сайту http://maidan.org.ua/ де- факто, він став офіційним сайтом акції "Україна без Кучми". Основним його принципом - був принцип КОПІЛЕФТУ. Авторство не мало значення. Мало значення РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ІНФОРМАЦІЇ, донесення її до суспільства, не залежно від того, хто і в який спосіб це буде робити. Будь-яке передруковування матеріалів з сайту з посиланнями чи без посилань, з заміною авторства – ВІТАЛОСЯ. Саме завдяки такому принципу сайт МАЙДАН 6 років був першим у рейтингу політичних сайтів, більше 100 волонтерів по всьому світу ставили щодня новини та статті на цей сайт. Він став середовищем формування протестного руху та громадянського суспільства, який проіснував і виконав свою роль без будь-яких фінансових ресурсів більше 6 років до тих пір, поки таких сайтів не стало багато і добре фінансованих.

[/testimonial]

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 5633 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту