Погода: -1°C

Понеділок, 19 липня 2021 06:26 Прочитано 255 разів

Вікна з ПВХ - на що звертати увагу під час покупки?

Автор

Пластикові вікна нині є першим вибором для всіх, хто ремонтує будинок. Вони міцні, мають широку палітру кольорів, і з ними ви не зазнаєте таких труднощів, як із дерев'яними вікнами. 

Які вікна з ПВХ обрати?

Вибір пластикових вікон (з полівінілхлориду, званого ПВХ) настільки величезний, що деякі з них можуть трохи ускладнити прийняття рішень про покупку. Пластикові вікна універсальні, одні краще пасуватимуть до старих багатоквартирних будинків, інші - до односімейних.

Вибір правильних вікон має починатися з перевірки їхнього призначення. Якщо хтось живе в центрі міста, на жвавій дорозі, якою рухаються трамваї, варто приділити особливу увагу параметрам відключення. Від того, наскільки вони будуть ізолювати жителів від зовнішнього шуму, залежить комфорт життя в такій квартирі. Для цього визначається коефіцієнт питомої звукоізоляції, тобто коефіцієнт Rw (наводиться в децибелах - дБ). Чим вище його значення, тим вікно краще ізолює від зовнішнього шуму. Радимо перейти на сторінку вікон у місті Ірпінь за детальнішою інформацією.

Окна в Ирпене

Найвищі коефіцієнти звукоізоляції досягають багатошарових клеєних шибок, Rw яких може перевищувати 50 дБ. Значення коефіцієнта має бути віднято від рівня шуму, виміряного в децибелах. Якщо жвава вулиця «забезпечує» оточуючим жителям шум, що досягає 80 децибелів, після використання вікон із коефіцієнтом Rw = 50 дБ у будинок буде надходити шум з інтенсивністю 30 дБ.

Вікна з ПВХ із підвищеним захистом від злому

Жителі нижніх поверхів і будинків для однієї сім'ї або власники котеджів також мають звернути увагу на стійкість до злому. Чим складніше буде їх відкрити потенційному злодієві, тим безпечніше буде у квартирі. Вікна з підвищеним захистом від злому мають демонструвати відповідні сертифікати та маркування.

Опір вторгненню визначається показником від RC1 до RC6. Він визначає час, упродовж якого грабіжник, застосовуючи фізичну силу та інструменти, зможе відкрити вікно або балконні двері. Вищий клас - RC6 - передбачає, що зламувачу знадобиться приблизно 20 хвилин. Ціна таких вікон досить висока, вона також вимагає належної установки у вигляді анкерів і болтів.

Під час покупки завжди варто попросити пред'явити охоронні сертифікати, відповідні стандартам. На жаль, деякі продавці зловживають поняттям «захист від злому» в маркетингових цілях, водночас пропоновані ними пластикові вікна із захистом від злому не мають нічого спільного. Купівля охоронного вікна, яке є ним тільки за назвою, може спричинити в майбутньому дві проблеми. Перша - це злом, з яким злодій не матиме серйозних проблем, друга - виплата можливої компенсації, пов'язаної з наслідками злому. Здебільшого політики припускають знижку в страхуванні будинку або квартири, коли вони оснащені ПВХ-вікнами (і дверима). Однак, коли з'ясовується, що вони не отримали відповідних сертифікатів, у страховика може бути причина відмовитися від виплати компенсації.

Теплоізоляція вікон із ПВХ, щоб у квартирі було тепліше

Своєю чергою, для жителів старої нерухомості та інвесторів, що будують новий будинок, надзвичайно важливим буде коефіцієнт теплопередачі U (одиниця: Вт/(м2К)). Він визначається як:

  • Uw - коефіцієнт теплопередачі для всього вікна (повідомляє про теплопередачу як через скло, так і через віконну раму);
  • Ug - коефіцієнт теплопередачі через віконне скло;
  • Uf - коефіцієнт теплопередачі через віконні рами.

У виборі вікон зверніть увагу на коефіцієнт Uw, що стосується всього вікна. Чим нижче значення коефіцієнта, тим тепліші вікна. У разі заміни старих вікон у багатоквартирному будинку може знадобитися додатково включити рекомендації щодо збереження пам'ятників.

Усе для того, щоб уникнути подальших проблем і непотрібних витрат, якщо виявиться, що вибрані вікна не відповідають правилам. Вікна в багатоквартирних будинках як правило незвичайні, водночас вищі від стандартних. Для кращого ефекту необхідно розділити їх так званими шпросами, щоби вони відповідали характеру будівлі і його оточенню.

Довговічність пластикових вікон

Перші пластикові вікна, які почали масово з'являтися на нашому ринку на початку 90-х років минулого століття, були не найякіснішими. Цим вікнам нині вже 25-30 років, і цей час дає можливість зробити деякі висновки про їхнє використання, довговічність і якість. Однак варто зазначити, що й у віконної індустрії багато чого змінилося за останні роки.

Віконні профілі поліпшуються, їхня якість не викликає заперечень, а застосовані рішення дають можливість використовувати їх у довгостроковій перспективі. Вони стійкі до атмосферних впливів і не вимагають такого обслуговування, як дерев'яні вікна, які варто контролювати два рази на рік (навесні та восени), щоби постійно «лікувати» подряпини на поверхні рам. За оцінюванням відомих виробників, належним чином доглянуті пластикові вікна мають без втрати функціональності прослужити приблизно 40 років.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 255 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту