Погода: 7°C

Середа, 21 квітня 2021 08:00 Прочитано 150 разів

Зеленський підписав закон про призов резервістів без оголошення мобілізації

Автор

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє призивати на військову службу резервістів без оголошення мобілізації.Як повідомив Офіс президента: "Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку» № 1357-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 березня 2021 року з ініціативи Глави держави".

Закон запроваджує новий вид військової служби — військова служба за призовом резервістів у особливий період, коли призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві або зараховані до військового оперативного резерву.

Питання про кількість резервістів які потрібно призвати, їхні завдання, терміни служби, порядок проведення призову вирішуватиме президент України.

Згідно із законом «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», особливий період настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

В Україні особливий період діє з березня 2014 року, після оголошенням першої хвилі мобілізації, наразі цей період триває й досі.

Ухилення від призову в особливий період несе за собою адміністративну та кримінальну відповідальність. Зокрема резервістів, які ухилилися від призову в особливий період можуть позбавити волі від 3 до 5 років.

Крім того, на резервістів поширюватимуться ті самі гарантії, що й для мобілізованих осіб. Зберігатимуться місце роботи, середня зарплата, а також гарантія у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення служби.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 150 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту