Погода: 1°C

Понеділок, 22 лютого 2021 09:47 Прочитано 66 разів

"Податок на Google": чи виростуть ціни на послуги Netflix, Apple, Google або Facebook

Автор

Напередодні Рада прийняла законопроект, який зобов'яже Facebook, Google, Apple, Microsoft, Netflix та інших платити ПДВ за надання електронних послуг в Україні. У якості податків Facebook, Google, Apple, Microsoft, Netflix виплачуватиме держбюджету в розмірі близько 3 млрд грн щорічно. Таку оцінку дає голова парламентського комітету з питань податкової політики Данило Гетманцев.

Він став головним ініціатором і співавтором прийнятого в першому читанні законопроєкту, який зобов’язує міжнародні компанії сплачувати ПДВ за надання електронних послуг в Україні. В багатьох країнах світу такого типу податок отримав назву "податок на Google". Проте в соціальних мережах ця ініціатива отримала шквал критики з боку рядових користувачів. Вони вважають, що тепер Facebook, Google, Apple, Microsoft, Netflix підвищать на 20% (на розмір ставки ПДВ) ціни для українців на свої продукти й сервіси.

В країнах Західної Європи "податок на Google" існує вже багато років. Раніше податок повинні були платити міжнародні ІТ-компанії в бюджет країни, де вони отримали прибуток, тобто податок на прибуток.

В Україні "податок на Google" з'явився у 2016 році. На платформі Taxlink.ua Данило Гетманцев заявив: "Великі міжнародні корпорації, що провадять діяльність в мережі Інтернет абсолютно свідомо ухиляються від оподаткування, використовуючи прогалини у національному податковому законодавстві. Йдеться про шалені гроші! Це є несправедливим для громадян та збитковим для бюджетів, а отже, прямо суперечить національним інтересам".

Після того, як Гетманцев пройшов в парламент від партії "Слуга народу" й став головою податкового комітету, вже у грудні він зареєстрував проєкт закону, що вносив відповідні зміни в Податковий кодекс.

В травні 2020 року він заявив, що Facebook та Viber готові до запровадження ПДВ для електронних послуг, які надають нерезиденти українським громадянам:  "Треба приймати якнайшвидше. Що тут обговорювати? Вони надають послуги не першої необхідності. Сплачувати повинні нерезиденти, які будуть робити це із задоволенням. Ми з Facebook зустрічалися і з Viber зустрічалися. Вони готові це робити. Facebook заявив, що він сплачує ПДВ у 20 юрисдикціях і він готовий робити це тут. У них є готові інструменти для цього".

В жовтні відбулась "реінкарнація" законопроєкту. Минулого тижня парламент прийняв документ у першому читанні. Документ передбачає, що кожен нерезидент, який протягом календарного року постачає електронні послуги фізичним особам на суму понад 1 млн грн, повинен зареєструватися в кабінеті платника податку на електронному сервісі "ПДВ для осіб нерезидентів", скласти спрощену податкову декларацію і сплатити ПДВ – 20%.

Платитиме податок буде кожен нерезидент, хто надає наступні сервіси:

- постачання зображень або текстів, в тому числі фотографій, електронних книжок та журналів;
- постачання аудіовізуальних творів, відео на замовлення, ігор, азартні ігри, включаючи постачання послуг з участі в таких іграх;
- надання доступу до інформаційних, комерційних, освітніх та розважальних електронних ресурсів та інших подібних ресурсів;
- надання у користування хмарних технологій для розміщення даних;
- постачання (передача прав на використання) програмного забезпечення та оновлень до нього, а також дистанційне обслуговування ПЗ та електронного обладнання;
- надання рекламних послуг в мережі "Інтернет", мобільних додатках та інших електронних ресурсах.

Якщо нерезидент не зареєструється як платник ПДВ, то до нього застосують штрафні санкції – 100% від вартості наданих електронних послуг.

Ставлення міжнародних ІТ-компанії до прийнятого в першому читанні документу поки що невідоме. В українському представництві Google відмовились від коментарів.

За оцінками голова податкового комітету Данила Гетманцева, від впровадження адміністрування ПДВ для постачальників електронних послуг щорічно в державний бюджет країни буде надходити мінімум 3 млрд грн. І це лише ПДВ з рекламних послуг. Скільки бюджет може отримати від сплати податку на інформаційні послуги, з поставки ігор та інших послуг, наразі невідомо.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 66 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту