Погода: 8°C

Понеділок, 15 лютого 2021 14:11 Прочитано 129 разів

Як змінився майновий стан народного обранця Горобця у 2020 році

Автор

Народний депутат партії “Слуга народу” Олександр Горобець потрапив цьогоріч в серйозний скандал. Журналісти-розслідувачі Bihus.Info зафіксували нардепа біля офісу його ймовірного “куратора” Іллі Павлюка. Але аналіз змін майнового стану народного обранця міг би свідчити про те, що він, можливо, використовує мандат для власного збагачення.Декларація народного депутата від "Слуги народу" Олександра Горобця (95 округ, Ірпінь та частина колишнього Києво-Святошинського району) за 2019 рік виглядає достатньо скромно, як для людини, яка до отримання в серпні 2019 року повноважень парламентаря працювала у сфері будівництва:

- дві земельні ділянки, отримані дуже давно;
- один старенький будинок;
- орендована квартира в столиці;
- дві незавершені квартири, в будівництво яких Горобець інвестував;
- одна автівка Горобця та дві автівки батьків.

Проте у 2020 році, виходячи з аналізу даних кадастру та реєстрів, матеріальний стан народного депутата зазнав відчутних покращень.

Земельні ділянки

В ласі шматки землі під Києвом, як відомо, люблять інвестувати чимало українських політиків. Їхнє унікальне вміння полягає в тому, що, внаслідок багатьох корупційних чи інших схем, така земля їм чи частіше їхнім родичам дістається фактично за копійчаною ціною.

Не став виключенням і депутат Олександр Горобець. Землю, куплену 2 грудня 2020 року, нардеп ймовірно вирішив приховати від громадського контролю. Ділянки знаходяться в селі Вишеньки Бориспільського району та оформлені на його доньку Анастасію.

dlyanki1

dlyanki2

dlyanki3

Але більше уваги привертає вартість трьох ділянок площею в 0,32 га. Донька народного депутата, яку він в декларацію не включає, придбала всього за 62 тис. гривень (приблизно 2,2 тис. доларів).

deklaracya na dlyanki

Якщо порівнювати з цінами в оголошеннях на сервісах продажу одну сотку землі у Вишеньках продають за 600-2000 доларів. Тобто, замість 2 тис. доларів їхня реальна ринкова вартість знаходиться в приблизному діапазоні від 19 до 64 тис. доларів.

Автомобілі

Не меншу хитрість Олександр Горобець застосував задля непомітного для ока громадськості збільшення власного автопарку. Лише у 2020 році в його близькому оточенні з різницею в кілька місяців з’явилось декілька дуже вартісних автомобілів.

В жовтні 2020 року у батька народного депутата з’явилось люксове авто Toyota Land Cruiser 200 білого кольору 2019 р.в. (державний номер АІ2222ЕВ) вартістю в понад 77 тис. доларів.

avtomobl1
Згідно з даними в базі ДАІ, номер, під яким зареєстрована ця автівка, використовується за адресою, що збігається з місцем проживання Горобця ще з 2014 року для автомобілів виключно люксових. Вони змінюються щороку, а то й двічі на рік, і часто на авто такої ж марки, але в кращій комплектації.

avtomobl2

Наприкінці грудня найдорожчу машину вартістю в 182 тис. доларів Mercedes-Benz G 500 сірого кольору 2019 р.в. (державний номер АІ2222ВР) придбала мати Олександра, яка все життя пропрацювала медсестрою.

avtomobl2

Про цю покупку українські ЗМІ писали якраз в прив’язці до нещодавнього скандалу. Тоді народний депутат пояснив журналістам, що батькам-пенсіонерам довелось продати всі свої авто, аби купити собі так званий “мерседес кубик”.

Але мати Горобця - Лідія Скрипчук - значиться засновницею ТОВ "Ларсо" та ПП КФ "Фаворит – С", хоча і не отримує з них прибутку.
За номером її автомобіля, який з 2013 року реєструється лише в селі Фурси Білоцерківського району, де проживає Горобець, теж можна прослідкувати, які автомобілі змінились за останні 8 років. Майже всіх їх можна віднести до класу люкс.

avtomobl3

І якщо майно близьких родичів народного обранця може потрапити в поле зору журналістів чи громадських діячів, то майно його обслуговуючого персоналу, здавалося б, не повинне їх цікавити. Але і в цій ланці є цікавий факт. Наприклад, звичайнісінький водій Олександра Горобця в серпні 2020 року придбав Audi Q8 білого кольору 2019 р.в. (державний номер КА0158АХ), що оцінюється у 85,5 тис. доларів. Таку автівку може собі дозволити далеко не кожен представник середнього класу в Україні.

Крім того на колишню дружину Горобця – Горобець Марину Олександрівну 23.04.1978 р.н. – 31 липня 2019 року було оформлено автомобіль марки Toyota C-HR Hybrid чорного кольору 2019 р.в. (державний номер АА5057ХС).

Натомість, найдешевший автомобіль з цього ланцюга місяцем раніше Олександр Горобець зареєстрував на себе. Це Skoda Octavia 2020 р.в. (державний номер АІ0002НА) вартістю в 19,5 тис. доларів. За звітний 2019 рік Горобець задекларував лише:
- скромну Toyota Camry вартістю в понад 600 тис. гривень;
- автомобіль батька в користуванні. Land Rover 2015 р.в., оцінений лише в 140 тис. гривень (приблизно 5 тис. доларів), який присутній у списку вище;
- авто матері BMW 530E, оцінену в 750 тис. гривень (приблизно 27 тис. доларів).

Якщо врахувати авто, оформлене на водія Олександра, то сукупні витрати лише на автомобілі і лише за 2020 рік склали близько 400 тис. доларів. То ж враховуючи ці факти, є підстави вважати що Олександр Горобець, будучи особою, уповноваженою на виконання функцій держави, ймовірно використовує своє службове становище задля власного збагачення і факт цей приховує не надто ретельно, а його пояснення виглядають, м’яко кажучи, неправдоподібно.

Бо, якщо врахувати, що офіційна зарплата народного депутата становить близько 35 тис. гривень, виникає запитання: звідки такі кошти з’явились у звичайного народного депутата за останній рік роботи лише у Верховній Раді?

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 129 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту