Погода: 21°C

Вівторок, 02 лютого 2021 15:31 Прочитано 399 разів

Мер Бучі Анатолій Федорук звернуся до Олександра Маркушина, з приводу передачі Ворзельської амбулаторії

Автор

Мер Бучі Анатолій Федорук звернуся до Ірпінської міської голови Олександра Маркушина, з приводу передачі до комунальної власності Бучанської міської територіальної громади Ворзельської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, що розташована за адресою: Київська обл. сел. Ворзель, вул. Європейська, 4.На своїй офіційній сторінці Бучанський міський голова заявив: "Даний заклад охорони здоров’я обслуговує лише мешканців селища Ворзель і задовольняє потреби виключно Ворзельської територіальної громади.
Бучанська міська рада зверталася до Вас з листом No04-09/963 від 11 грудня 2020 року щодо передачі до комунальної власності Бучанської міської територіальної громади Ворзельської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, що розташована за адресою:селище Ворзель, вулиця Європейська, 4, однак до сьогодні відповіді на адресу Бучанської міської ради не надійшло.
Вважаємо за необхідне наголосити на тому, що 17.11.2020 було прийнято Закон України No1009-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій»."

До Закону України були внесені зміни «Про місцеве самоврядування в Україні», в т. ч. доповнено Розділ V «Прикінцеві та перехідні положення» підпунктом 5 пункту 61, згідно з яким, якщо територія розформованої територіальної громади включена до територій кількох сформованих територіальних громад, кожна з цих громад стає правонаступником належних розформованій територіальній громаді:
А) нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок, розташованих на території сформованої територіальної громади;
Б) речей, призначених для обслуговування відповідних об’єктів нерухомого майна і пов’язаних з цим майном спільним призначенням ( у тому числі у зв’язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг). Належність речей, призначених для обслуговування кожного об’єкта нерухомого майна і пов’язаних з цим майном спільним призначенням, визначається на підставі останньої суцільної інвентаризації.

У результаті покладено територіальний принцип в основу розмежування понять «сформована територіальна громада» і «розформована територіальна громада», згідно якого сформована територіальна громада поширює свої повноваження на всю територію, що входить до неї, а відтак має право отримати у власність ті об’єкти нерухомості, що раніше належали громаді, яка не поширює свої повноваження на цю територію.

При виконанні п. 71 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Кабінет Міністрів України виніс Розпорядження від 12.06.2020 No715-р «Про визначення адміністративних центрів та визначення територій територіальних громад Київської області», яким було передбачено створення замість територіальної громади міста Ірпінь - Ірпінської об’єднаної територіальної громади у складі Ірпінської, Козинцівської та Михайлівсько-Рубежівської територіальних громад.

Надалі остаточне створення цієї об’єднаної територіальної громади було завершено із проведенням на території України перших виборів депутатів місцевих рад територіальних громад та відповідних голів 25.10.2020 згідно з постановою ЦВК України від 08.08.2020 No 16. В додатку 9 до цієї постанови передбачено проведення перших місцевих виборів у т. ч. і в Ірпінській міській територіальній громаді Бучанського району Київської області. Той факт, що такі вибори стали не черговими (тобто восьмими), а саме першими, вкотре підтверджує той факт, що попередні територіальні громади розформувались і перестали існувати в попередній територіальній конфігурації, а отже мають передати те майно, що не перебуває на їх території, а навпаки - перебуває на території інших новосформованих територіальних громад, таким громадам.

Територіальна громада міста Ірпінь припинила існування і їй на зміну прийшла Ірпінська ОТГ, а відтак територіальна громада міста Ірпінь, в розумінні Закону України No 1009-IX, є розформованою і повинна передати нерухоме майно і приналежності цього майна, що знаходяться на території, адміністративно не підконтрольній їй, до сформованих територіальних громад (Гостомельської, Коцюбинської, Бучанської тощо).

У результаті будівля Ворзельської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, станом на сьогодні, незалежно від того правового регулювання, яке існувало у період 1992-2020 років, має належати саме Бучанській міській територіальній громаді в силу прямої дії підп. 5 пункту 6 Розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (в редакції від 17.11.2020).

На офіційній сторінці в Фейсбуці Федорук просить розглянути питання та прийняти рішення про передачу будівель, споруд та основних засобів закладу охорони здоров’я Ірпінської міської ради Київської області Ворзельської амбулаторії загальної практики-сімейної медицини, що розташована за адресою: Київська обл., Бучанський район, сел. Ворзель, вул. Європейська, 4 до комунальної власності Бучанської міської територіальної громади.

buchanskij mskijgolova

buchanskij mskijgolova1

buchanskij mskijgolova3

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 399 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту