Погода: -1°C

Четвер, 22 серпня 2019 04:36 Прочитано 4058 разів

Горіла шина, палала, Андрій Літвінов "Ганьба". Як пройшов мітинг під стінами мерії? Фото та відео

Автор

22 серпня мешканці Ірпеня вийшли на пікет за ліквідацію не екологічної переробки шин на території заводу "Ірпіньмаш".Історія почалась з нещодавньої аварії на даному виробництві, про сморід з підприємства в ту ніч Портал Ірпеня вже повідомляв. Як виявилось, переробка ведеться з початку літа, і вночі у прилеглих житлових масивах регулярно стоїть сморід, який відчувається навіть коло Центрального будинку культури. Тоді група громадських діячів з ГО "Свідоме майбутнє", "Закон і контроль", ВГО "Молодий Народний Рух" вирішили допомогти мешканцям знайти вихід із цієї ситуації.

Як свідчить Маріель Славська - голова "Свідомого майбутнього", до неї звернулась одна з мам, якою опікаується згадана ГО та вони вирушили на виробництво, щоб оглянути, що там відбувається. Через деякий час виявилось, що датчик контролю якості повітря у Ірпінській міській раді перестав працювати саме в ту ніч, коли і сталась аварія на переробному підприємстві. Таку інформацію повідомила одна з мешканок міста, яка регулярно користується інформаційною системою контроля якості повітря в створеному громадським активом телеграм-чаті.

Закон та контроль ГО Ирпень

Представники ГО "Закон та контроль" підтримали екологічну акцію. Дізнатись подробиці про це ГО та долучитись можливо за посиланням 

 

Після того, як в кількох десятках метрів від житлових будинків було знайдено сотні автомобільних шин, які зберігались прямо на вулиці, під сонцем, що є грубим порушенням екологічних та санітарних норм, і було виявлено, що завод не збирається фізично припиняти роботу, мешканці вирішили вийти на мітинг до Ірпінської міської ради, з надією, що влада втрутиться в ситуацію та надасть конструктивну допомогу.

69280994 10214157831011601 4194495705865256960 n

В перші півгодини пікету до мешканців вийшов Андрій Літвінов - начальник управління інфраструктурного розвитку, інвестицій та ЖКГ. Він повідомив, що міська рада не має важелів впливу на дане виробництво, адже в її структурі відсутній екологічний департамент, втім, він впевнений, що підприємство буде ліквідовано. Його думки грунтуються на повідомлені ТОВ "Ірпіньмаш", в якому нібито йдеться про розіравання договору оренди. Насправіді ж в документі йде мова про "глибоку занепокоєність" та "розірвання договору оренди, в разі виявлення порушень екологічних норм".
Літвінов пішов під крики "Ганьба"

 

69239660 10214157829811571 5563935664438771712 n

Screenshot 13

Взагалі дана ситуація виглядає досить дивною, Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачає: 

"здійснення контролю за діяльністю суб'єктів підприємницької діяльності у сфері поводження з відходами",

"створення та забезпечення функціонування місцевих екологічних автоматизованих інформаційно-аналітичних систем, які є складовою мережі загальнодержавної екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи забезпечення доступу до екологічної інформації",

"здійснення контролю за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з побутовими та виробничими відходами та розгляд справ про адміністративні правопорушення або передача їх матеріалів на розгляд інших державних органів у разі порушення законодавства про відходи;"

власними (самоврядними) повноваженями органів міського самоврядування. (Частина перша статті 33, пункт "б" підпункт 7-1 підпункт 11, підпункт 12).

В таких умовах розмови про приватну власність, відсутність профільних відділів тощо виглядають як потакання влади неекологічним підприємствам, що дискредитують переробну промисловість в цілому та спробою ухилитись від прямих повноважень та обов'язків.

Одразу після мітингу Маріель Славська разом із пресою вирушила на територію заводу, де виявила, що виробництво і далі не припиняє роботу, на відміну від того, що заявляли представники влади.


Фото - Тарас Вязовченко

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 4058 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту