Як ірпінчанам повернути в аптеку неякісні ліки?

Мало хто знає, що з 1 січня 2019 року в аптеку можна повернути ліки і вироби медичного призначення неналежної якості, якщо недоліки виявлено у межах строку придатності. Про це повідомили в прес-службі МОЗ України.

Ми вирішили розібратися, наскільки ефективно запрацює така система серед рядових і потенційних споживачів.

 

Щоб повернути лікарські засоби і вироби медичного призначення, необхідно встановити факт неналежної якості, він підтверджується наступними документами:

• висновком відносно якості лікарських засобів, виданими підлеглим лабораторією територіального органу Держлікслужби або уповноваженим лабораторією;

• розпорядженням Держлікслужби про заборону обігу лікарського засобу.

 

Процедура повернення лікарських засобів і виробів медичного призначення є надто складною - для визначення критерію неналежної якості лікарських засобів необхідно звертатися в Уповноважені на те органи, і невідомо наскільки швидко можна отримати такий висновок.

Крім того, споживачам необхідно пред'явити касовий чек. Якщо мова йде про складний побутовий товар, у вас зажадають розрахунковий документ і технічний паспорт або інший документ, що його замінює, з позначкою в дату продажу.

Також треба враховувати, що ліки і вироби медичного призначення належної якості, відпущені з аптек, поверненню не підлягають. Оголошення про це має бути розміщено в залі обслуговування.

«Щоб убезпечити себе і не придбати неякісні ліки, варто перевіряти офіційний сайт Держлікслужби, де є інформація про заборонені препарати», - радить юрист.

Крім того необхідно пам'ятати, що на вимогу покупця аптеки повинні надати документи, що підтверджують належну якість продукції зокрема сертифікат якості виробника.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Дополнительная информация

Прочитано 4550 раз