Свято Трійці в Ірпені

Цієї суботи 15 червня Свята Православна Церква відзначає Вселенську поминальну батьківську суботу, яку за звичай називають Троїцькою. В Троїцьку суботу Церква закликає нас звершувати поминання всіх від віку спочилих благочестивих праотців, отців братів і сестер наших, тому що в день П’ятидесятниці відбулося викуплення світу освятительною силою животворчого Пресвятого Духа, яка благодатно і спасительно простягається на тих, хто живе і тих, які вже спочили.


Наступного дня, в неділю 16 червня Свята Православна Церква святкує одне з найбільших християнських свят - П'ятидесятницю, зішестя Святого Духа на апостолів, яке ще інакше називають днем Пресвятої Тройці (Трійці). Що ж це за свято?
Після Вознесіння Господнього святі апостоли перебували в постійній молитві, очікуючи Утішителя, який за словом Господнім мав прийти до них. З сильним шумом в повітрі з’явилося багато вогняних язиків, які спочили на головах апостолів, і світили неземним світлом. В цю мить відбулася не лише зовнішня, але й внутрішня зміна в душах Христових учнів. Вогонь, що з’явився над головами апостолів став символом істини, яка просвітила старозавітній закон світлом християнського вчення. Тож учні впевнилися, що знову здійснилася Христова обітниця – сповнилися його слова, у дивний спосіб до апостолів зійшов Утішитель.

Особливість церковної служби в день Пресвятої Трійці полягає в тому, що після Божественної літургії відразу додається вечірня з колінопреклонними молитвами. Настоятель храму читає три молитви святого Василя Великого стоячи на колінах в царських вратах обличчям до народу. Віряни також стоять під час читання цих молитв на колінах. Церква молиться до Господа, аби Він дарував спасіння тим, хто живе на землі і хто вже спочив. Після недільної служби в Церкві знову відновлюються поклони, яких християни не творили під час служби протягом всього пасхального періоду.

Понеділок, другий день П’ятидесятниці називається Днем Святого Духа. Назва цього дня походить від святих Отців, в повчаннях яких багато разів згадується Духів День. Цей день є продовженням свята П’ятидесятниці і встановлений для того, щоб після поклоніння Пресвятій Трійці вознести особливе поклоніння Святому Духу.

В нашому храмі у суботу 15 червня о 9.00 буде служитися велика панахида. А 16 червня в сам день свята Пресвятої Тройці урочиста Божественна Літургія, яка розпочнеться о 9.00
17 червня у понеділок на День Святого Духа о 9.00 розпочнеться молебень з акафістом.

Запрошуємо всіх долучитися до спільної молитви та прославити Бога у Пресвятій Тройці!

Наш храм знаходиться за адресою вул. Котляревського 50а, у Покровському парку (дерев'яних скульптур), навпроти Алеї Героїв АТО.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 1991 раз