Погода: -1°C

Вівторок, 29 травня 2018 18:57 Прочитано 4133 разів

Голопристанський досвід енергоефективності, який бракує Ірпеню

Автор Andrii Vytiaganets
Гола Пристань

В рамках програми COM-Dep в місті Гола Пристань (Херсонська область) впроваджені два енергоефективні проекти, оскільки нещодавно місто повторно отримало грант в рамках демонстраційного проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом в рамках ініціативи EU4Energy та Програми «Угода мерів – Демонстраційні проекти».gola pristan2

Директорка школи Чумаченко Ольга детально описала процес реконструкції та термомодернізації будівлі школи, якій більше 90 років і яка вимагала додаткових підготовчих робіт. Капітальний ремонт школи передбачав повну заміну вікон, утеплення піносклом цоколю та даху, утеплення фасаду мінеральною ватою. Тепло зараз отримують завдяки двом котлам на твердому паливі, в перспективі відбудеться встановлення системи рекуперації повітря.
В дитячих садках міста поставлено 20 сонячних колекторів, проведено термосанацію будівлі з мінімізацією містків холоду. Внаслідок встановлення рекуператорів повітря вдалося зменшити розвиток цвілі в приміщеннях, тим самим збільшивши відсоток відвідуваності найменших мешканців міста через зменшення захворюваності на бронхіт і пневмонію.
В місті функціонує LED освітлення вулиць.

В усіх модернізованих школах і дитячих садках започаткований роздільний збір сміття.

gola pristan3


Нагадаємо, що «Угода мерів: від плану до дій» передбачає скорочення викидів CO2 на 30% і адаптація до зміни клімату. Зараз 181 українське місто являється підписантом даної Угоди, в тому числі і місто Ірпінь. Більшість підтриманих проектів пов’язані з термомодернізацією будівель дитячих садків, шкіл, спортзалів, будинків культури. Вимога до міст - це мати план дій зі сталого енергетичного розвитку.
Місцева влада в процесі впровадження проекту зіштовхнулася з труднощами впровадження європейських стандартів, частими змінами будівельних норм, брак кваліфікованої робочої сили для виконання робіт.
За словами міського голови Олександра Бабича в місті регулярно щороку відбуваються фестивалі кавунів і карасиків. В місті Гола Пристань відбуваються щоквартальні звіти міського голови за робочий період, куди мають змогу прийти всі бажаючі мешканці і задати питання чи подискутувати.


Заступниця голопристранської райдержадміністрації Тетяна Галаченко відзначила про всебічне сприяння і підтримку місцевим ініціативам громади.
Сподіватимемось, що найближчим часом Ірпінська міська влада зробить висновок і покращить інвестиційну ситуацію в місті, зробивши енергоефективними і енергозберігаючими школи, дитячі садки, заклади культури в місті.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 4133 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту