Цікаво, скільки заробляють Ірпінські первізники?

Як відомо, в Ірпінському регіоні в сфері місцевих пасажирських перевезень працюють два перевізники АТП 13250 і ТОВ «Фастов-Автотранс».

Право їздити за маршрутом отримують після перемоги на тендері, отримують дозвіл на п’ять років. На кожен тендер виставляються автобуси.

Переможець визначається по нарахуванню балів. Нарахування балів побудовано за цікавою схемою, наприклад, той, хто вже їздив по маршруту автоматично набирає 10 балів. Також бали нараховуються відповідно до класу і року автобусів. Ця інформація береться з копій техпаспортів, які подає перевізник, але цю інформацію організатори зобов’язані перевірити в реєстраційній службі. 

За новий автобус, будь ласка, отримай ще 6 балів. Тобто фактично можна купити 2-3 нових автобуси і виставити їх на всі тендери. Також набрати балів дозволяє наявність медика та механіка, які пропрацювали на підприємстві більше двох років. 

 

Як випливає, вийти на цей ринок дуже важко, тому вже існуючі перевізники можуть дозволити собі трішки свавілля.
То на якому ж ґрунті стоїть така тверда впевненість у власному божественному походженні?
Після того, як перевізник виграє тендер, йому потрібно, щоб за ЙОГО маршрутом хтось їздив, тому він винаймає автобуси. Але умови найму тут дуже цікаві. Власник автобуса сам платить перевізнику за можливість їздити за маршрутом, за так звану путівку. На ТОВ «Фастов-Автотранс» така путівка коштує 800 грн в день. Також власник автобуса має оплатити лікаря і механіка. Це ще 30 грн в день. А на Ірпінському АТП 13250 ще плюс обов’язково потрібно купувати талон на миття транспорту, мінімум два на тиждень по 30 грн штука. Можеш не мити, але талон купи.

На маршрут за день виїжджає в середньому 24 автобуси. Це 19200 грн в день за путівки отримує перевізник. В місяць це 576000 грн. Це так, відпочиваючи. В рік близько семи мільйонів. З одного маршруту! У автопарку їх може бути і сорок. Так, деякі маршрути не такі дохідні, але і не збиткові.

Ну і можливо когось збентежила бухгалтерія без врахування відповідальності і нервових затрат перевізника. Не варто турбуватися, саме бухгалтерія перевізника за добру зарплатню цими питаннями опікується.
Автобус в день заробляє 2-3 тисячі гривень. Заправ соляркою, 800 грн віддай автопарку, водієві зарплатню. В кінцевому рахунку прибутку виходить 400-500 грн в день.
Бажання миттєвої вигоди вже призвело до плачевної ситуації в місті. Перевізники хочуть заробляти і при цьому не вкладати гроші в оновлення транспорту. Таке ж байдуже ставлення відчувають на собі і пасажири і водії. Робімо висновки.
Залишається сподіватися, що колись ми все ж таки станемо свідками адекватного конкурсу, де врахуються зауваження громади. І що нарешті підключаться експерти, які контролюватимуть виконання конкурсних умов.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 2319 раз