Погода: -9°C

П'ятниця, 14 липня 2017 15:35 Прочитано 2933 разів

Відео: На заплаві річки Ірпінь робоча група Міністерства Екології разом з прокуратурою Ірпеня заарештувала техніку Куровського

Автор

Сьогодні до Ірпеня прибула мобільна група реагування з Державної екологічної інспекції київської області.

Підставою для інспекції стало звернення щодо незаконних вирубок лісів під багатоповерхову забудову, яке громадські активісти колишній працівник лісо проекту Віктор Лєснік та екс-міський голова Мирослава Свистович, вручили заступнику Міністра екології Полуйку Василю Юліановичу на особистому прийомі два дні до цього.

MediaМетою приїзду інспекції було виявлення незаконних вирубок лісів на землях, які знаходяться в підпорядкуванні державної агенції лісових ресурсів (ДП Київліс), хоча заявники просили звернути увагу також на знищення лісів в межах міста, які до незаконного переведення їх до категорії громадської та житлової забудови перебували в підпорядкуванні Бучанської лісогосподарської установи, оскільки знищення останніх також відбувається з грубими порушеннями лісового та природоохоронного законодавства. 

 

 Kurvo6

Інспектування відбувалося в супроводі заявників, представників держлісгоспу, громадських активістів та журналістів місцевих ЗМІ ( телеканалу «ПОГЛЯД» та Журналістської Варти «Порталу Ірпеня»).

Уже перший пункт: будівництво за парком Центральним за адресою по вул. Соборній 1к, на який прибули представники інспекції, показав, що до нас прибула не інспекція, яка представляє інтереси держави та народу
України, а адвокати забудовників та місцевої влади. Зокрема Представники екологічної інспекції, серед який як виявилося не має жодного спеціаліста в природоохоронній сфері, і які, за нашою інформацією, є колишніми міліціонерами, намагалися пояснити представникам громадськості і журналістам, що якщо вирубка лісу відбувається на приватній території, то це не є порушенням, а оскільки, очевидно, що швидше за все, що земельна ділянка на якій здійснено вирубку є у приватній власності, то в тому, що відбулося не має складу злочину.
Присутній Віктор Лєснік, який є автором бази лісів України підтвердив, що дійсно зазначена земельна ділянка уже два роки як виведена з користування держлісгоспу і включена до меж міста Ірпеня. В свою чергу присутній працівник держлісгоспу підтвердив, що виведення лісів з державної власності в комунальну може відбуватися лише на підставі Постанови КМУ. Нажаль, він не зміг підтвердити, що щодо цієї ділянки є постанова КМУ. В той же час громадським активістам достеменно відомо, що такої Постанови КМУ не існує. Громадські активістів зажадали від Державної екологічної інспекції належного реагування, адже згідно законодавства знищення дерев на території більш ніж 0,12 га тягне за собою екологічну небезпеку, і не може здійснюватися без відповідної екологічної експертизи, та виданого на підставі неї дозволу. Втім і тут представники інспекції не побачили порушення, відповівши знову, що ця норма законодавства не стосується земель, які знаходяться в державній власності. Спілкування перейшло на підвищені тони, було очевидно, що ці люди не збираються виконувати свої функції з охорони природи і лише один представник державної інспекції заступник начальника екологічної інспекції , учасник АТО, який пережив усі гарячі точки та повернувся з ворожого полону Ушинський Олександр Євгенович зайняв позицію закону, та дійсно захисту природи.

Наступним об’єктом огляду комісії став «Ньюрк Сіті» та «Фреш сіті». Ці багатоповерхівки, які нависають над сосновим лісом ірпінчани бачать, коли їдуть з Романівки до Ірпеня на 420 маршрутці. Віктор Лєснік підтвердив, що зазначені будівництва ведуться на землях, які швидше за все належать лісгоспу, втім стверджувати це без картографічних матеріалів не можна напевне. Швидше за все, що мова іде про колишній кінологічний центр, який знаходився в лісі , і в народі називають «собачником».

Kurvo8

І тут питання щодо незаконності працівники екології поставили під сумнів, оскільки заявники не надали документів, які б точно показували, що це землі держлісгоспу. Виявляється з»ясовувати все це мають громадські активісти, а не представники держави, яких ми утримуємо за свої податки. Більше того, нібито згідно діючого законодавства , екологічна інспекція має реагувати лише на ті заяві в яких вказано точну адресу (!), суб’єкта господарської діяльності який порушує природоохоронне законодавство (!), заява має бути написана виключно від фізичної особи (тобто ГО яка займається питаннями екології уже не може написати заяву про правопорушення),щодо самих інспекторів, о вони мають право вимагати зупинення незаконних дій та запитувати документи у правопорушників лише в робочий час до 18 години(!), Виходить, що після 18 години можна порушувати закон. Все це розповідали нам екологи, які явно не проявляли особливого ентузіазму, щодо захисту природи. Як бачимо законодавці, які в більшості своїй і є тими порушниками, понаписували закони таким чином, щоб максимально захистити порушників і унеможливити контролюючими органами своїх обов’язків.

Хоча Інспекція приїхала перевіряти Київліс, громадські активісти наполягли, щоб інспекція під’їхала до іншої «гарячої точки» в Ірпені – заплави річки Ірпінь за адресою вул. Соборна 2к. Саме щодо земель за цією адресою на 33 сесії Ірпінскою міскою радою було прийнято рішення про зміну цільового призначення земель з ведення особистого селянського господарства на багатоповерхову забудову на площі 9, 6 га. В той же час, згідно відповіді Управління водного господарства, таке рішення могло прийматися виключно Верховною Радою або Кабінетом Міністрів, адже, хоч держгеокадастр не вважає зазначені землі особливо цінними (?!), вони відносяться до державної меліоративної системи, що було підтверджено Управлінням.

Kurvo2Kurvo3Kurvo4

У заступника начальника екологічної інспекції Олександра Ушинського стався легкий шок від побаченого. Адже територія була вся у вирвищах в результаті виїмки верхнього шару грунту, який формувався тут мільйони років. На території мобільна група застала вантажівку навантажену саме цим грунтом, у водія було вилучено шляховий лист, де було зазначено, що техніка належить підприємцю Куровському, а везе він її , зверніть увагу(!) з Ірпеня в Київську область. Хоча сам прибувший на місце Куровський стверджував, що він цей грунт, безкоштовно(!) (тобто за власний кошт), возить на територію Будинку творчості письменників, де зараз ведуться роботи з впорядкування парку, ми з вами розуміємо, що формулювання «з Ірпеня в Київську область» свідчить про те, що , швидше за все, ми маємо справу з розкраданням ресурсів громади в особливо крупних масштабах. Пан Олександр Ушинський, як спеціаліст повідомив, що зазначений грунт відноситься до особливо цінних, так званий сапропель, на формування 1 сантиметру якого іде сотня років. Цей грунт, який є безцінною власністю громади, ділками, одним з яких виявився місцевий підприємець Куровський, викопується і вивозиться в невідомому напрямку.

P70714 193213P70714 193225P70714 193233P70714 193238

А утворені вир вища, які наповнюються грунтовими водами засипаються сміттям, і не тільки будівельним. Представниками журналістської варти зафіксовано, як одне з таких штучних озер засипане пет пляшкою. Все, побачене Олександр Ушинський розцінив, як екологічний злочин надзвичайно великих масштабів, адже екологічно небезпечне сміття та результати його розпаду попадають в підземні води, які ми вживаємо в тому числі в річку Ірпінь та з неї у Дніпро.

Kurvo

Він пообіцяв, що не залишить по-за увагою, те що відбувається. В підтвердження чого він особисто викликав поліцію для того щоб припинити беззаконня.

Не обійшлося і без курйозних випадків. Поки їхала поліція, еколог разом з журналістами та громадськими активістами підійшли до одного з працюючих екскаваторів який видобував грунт. Побачивши, що його знімають на відео, водій екскаватора вискочив з кабіни і почав втікати. За ним побіг еколог і представник журналістської варти. Біганина по урвищам та смітникам закінчилася тим, що водію екскаватора стало зле і йому довелося викликати швидку допомогу. Але на момент приїзду швидкої з'ясувалося, що водій "зник" у невідомому напрямку.

Неприємно овразила поведінка усіх інших представників державної інспекції, які навіть не зайшли на територію, де коїться екологічне лихо, посилаючись на те, що вони приїхала по заяві щодо вирубки лісів , а не по заплаві річки Ірпінь. Слава богу, що в Україні є іще люди які готові наводити порядок, навіть ризикуючи порушити встановлені законодавством обмеження, щодо можливості його наведення. Олександр Ушинський сказав, що бере на себе всю відповідальність.

Тим часом, приїхала поліція, а згодом і прокурор міста Ірпеня. Техніка, яка здійснювала незаконний видобуток грунту та засипання сміттям утворених вирвищ, була заарештована та опечатана. Втім, прокурор Манелюк, поскаржився, що суди в більшості випадків відмовляють прокуратурі допомагати відстоювати закон у таких випадках, стаючи на сторону бізнесу. Наголосив, що потрібна «Залізна» доказова база, щоб на відео було видно, що екскаватор виймає землю. А ось урвища виявляється там утворилися самі по собі так саме як і сміття якими вони засипані. На щастя, факт проведення незаконних робіт зафільмований журналістами на відео і будуть надані прокуратурі в якості доказів.
Нагадаємо, що за результатами зустрічі М. Свистович та В. Лєсніка з заступником Міністра Екогології громадських активістів мають включити до комісії з перевірки законності вирубки лісів в Ірпені. Відповідний список був надісланий в державну екологічну інспекцію. Тож продовження щодо роботи комісії читайте на сайті «Портал Ірпеня» та у facebook в спільноті ІРПІНЬ+

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 2933 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту