Погода: 21°C

Середа, 26 квітня 2017 10:39 Прочитано 5454 разів

Гостомель скористався своїм Магдебурським правом або ні багатоповерховій забудові

Автор

25 квітня в селищі Гостомель відбулися громадські слухання з приводу детального плану забудови території біля селищної ради.

Зацікавленість гостомельчан до перспектив розвитку селища перевищала усі сподівання.

Mediaunnamedtd

 

Перше, що кинулося в очі велика кількість людей в коридорі перед приміщенням, де проводилися громадські слухання. Людей, бажаючих долучитися до обговорення та голосування з одного, на перший погляд, не дуже і масштабного питання, було так багато, що вони просто не помістилися у відведеній для цього актовій залі. А мова ішла всього лиш про один багатоповерхвий будинок на території за селищною радою.

unnamed 1

Втім, вразили не тільки зацікавленість, але і глибоке розуміння виступаючих, основ містобудування та перспектив розвитку міста. Аргументи, щодо безперспективності незбалансованого багатоповерхового будівництва без адекватного розвитку соціальної, комунікаційної та розважальнохї інфраструктури та щодо необхідності збереження архітектурного обличчя старої частини селища, виявилися настільки переконливими, що навіть працівники виконкому та донька селищного голови, проголосували проти запропонованого проекту.

гостомель ДПТ решение

Відтак, на Громадських слуханнях, громада Гостомеля не просто прийняла рішення, проти будівництва багатоповерхівки в історичній частині селища, але й, фактично, висловила свою думку щодо стратегії подальшого розвитку селища.
Дехто назвав цей день –днем відродження славного Гостомеля, який іще у 1614 році отримав Магдебурзьке право. Фактично, цим правом визнавалася спроможність місцевих мешканців самостійно вирішувати питання місцевого врядування на принципах демократії та верховенства волі громади. Магдебурзьке право встановлювало порядок виборів і функції органів міського самоуправління, суду, купецьких об'єднань, цехів, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів тощо. Звісно, в Україні, доля якої балансувати на межі двох цивілізаційних концепцій: азіатської деспотичної та Європейської демократичної, міське право не відіграло тієї ролі, що на Заході, все ж воно, вносячи певні риси західноєвропейського міського устрою до українських міст, стало одним із важливих чинників культурно-правового наближення України до Західної Європи.

unnameded 2unnameded 3

Ось і сьогодні, з одного Боку Гостомель, який запобігає перед малоосвіченим барином, який може и «ни что и розгами высечь и шубу с барского плеча…», а з другого вільні містяни, які самостійно управляють своїм містом.. Яка з Концепцій переможе? Чи стануть вони гідними нащадками міщан, які користувалися Магдебузьким правом– залежить лише від самих Гостомельчан.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 5454 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту