Погода: 21°C

Середа, 08 лютого 2017 11:33 Прочитано 3055 разів

«Спілка самаритян України», допомагає виживати біженцям в Приірпінні

Автор Олена Москаленко

З жовтня 2016 року переселенці в Приірпінні - переміщені особи з тимчасово окупованих територій і зони проведення АТО, получають гуманітарну допомогу від Київського відділення «Спілки самаритян України».

У Приірпінні знайшли свій притулок і дах 6900 внутрішньо переміщених осіб. Що стало з людьми, які благополучно проживали в Криму та на сході України до початку бойових дій, як складаються їхні долі на новому місці - про це пишуть багато ЗМІ. Однак останнім часом складається враження, що ця тема "забовтується" і начебто втрачає свою актуальність. Третій рік АТО - це третій рік війни. 

На думку обивателів, пора б вже й звикнути до нового життю-буттю. Тільки самі переселенці не можуть звикнутися із своєю недолею.

Десь там, за лінією розмежування, залишилися їхні будинки, квартири, домашні улюбленці і все те довоєнне життя, яке було взагалі-то благополучним і заможним. Ніхто з них і гадки не мав, що через кілька років після від'їзду з дому, вони матимуть вистоювати в черзі за гуманітаркою, вирішувати питання забезпечення житлом та медичною допомогою, підтверджувати свої цивільні права і жити з довідкою ВПЛ... У цього тихого горя поки що немає терміну давності і допомога переселенцям не втрачає своєї актуальності.

«Спілка самаритян України» зайшла до Ірпеня з проектом Уряду Німеччини, щодо надання необхідної допомоги внутрішньо переміщеним і постраждалим в результаті конфлікту особам в 10-ти регіонах України.
У Приірпінні близько 200 осіб - багатодітні матері, одинокі матері, недієздатні інваліди з мінімальними пенсіями отримують за цим проектом продуктові набори та засоби гігієни, дитячі продуктові набори для малюків і постільні приналежності.
Важко назвати щасливцями переселенців, що стоять в черзі за гуманітарною допомогою, однак потрібно зазначити, що кожен з них сповнений вдячності до тих, хто забезпечив їх життєво необхідним набором на найближчий час.

unnamed

«Спілка самаритян України» працює з 1994 року. Вона є відділенням «Спілки самаритян Німеччини», яка існує ось вже 129 років. Принцип роботи - взаємодопомога. І цей принцип виявився настільки життєвим, що пережив усі катаклізми 20 століття і виявився затребуваним в наші дні.

На початку лютого «Спілка самаритян України» звітувала про виконану роботу за 2016 рік. За підсумками звіту відбулася прес-конференція, на якій були акредитовані журналісти «Порталу Ірпеня».
Загальні цифри і факти про діяльність спілки вражали, але оскільки інтереси наших читачів сконцентровані на Приірпінні, зупинимося на діяльності самаритян в наших краях, адже близько 200 переселенців отримують гуманітарку у нас, в Ірпені.

У самаритян багато добровільних помічників. Так, організацією гуманітарної допомоги в Ірпені займається ГО «Перспектива» спільно зі службами соціального захисту. Списки звіряються і оновлюються щомісяця по гугл-формі (заявки заповнюються в Інтернеті), оповіщення - теж через Інтернет.

unnamed 5

У проекті «Спілки самаритян України» виявилася затребуваною робота ірпінських активістів ГО «Перспектива». Торік волонтери «Перспективи» відгукнулися на заклик самаритян допомогти забезпечити переселенців гуманітарною допомогою. Вони допомогли створити базу даних і щомісяця займаються її звіркою, домовляються про безкоштовне приміщенні під пункт видачі, розвантажують пакети, чергують на пункті видачі, возяться з дітьми, виконуючи по ходу консультативну, юридичну і т.д.

unnamed 4
unnamed 3
unnamed 2

Це тісна співпраця розширює ряди самаритян, роблячи кожного, хто здатний на взаємодопомогу, активний і милосердний.
Спільний україно-німецький проект з надання допомоги переселенцям триватиме ще рік. І було б дуже добре, щоб за цей рік поняття «ВПЛ» пішло в історію разом з «АТО», «зоною розмежування» і багатьма іншими поняттями цієї гібридної війни, жертвами якої став 1млн 800тис біженців зі сходу України та Автономної Республіки Крим

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 3055 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту