Погода: -1°C

Середа, 14 грудня 2016 14:39 Прочитано 5622 разів

Візитівка Ірпеня – Криничка під загрозою

Автор Тетяна Попова

Громадськість дуже занепокоєна станом гідрологічного заказника місцевого значення Криничка, яку беруть в блокаду бетонні новобудови, не рахуючись з нормами екологічних стандартів.

З вул. Толстого на Криничку насідають масиви жилих будинків, з вул. Новооскольскої – головна дорога.

MediaБурхлива забудова Ірпеня і постійно зростаюча кількість автомобілів надзвичайно погіршують ситуацію Кринички. Води стоку джерела колись утворювали невелику водойму, яка забезпечувала і невелику ділянку лісу поблизу і багатьох тварин питною водою, а зараз його осушили і розрівняли землю, порушивши природний ландшафт. Якщо новобудови таки візьмуть в кільце заказник, є ризик, що джерело зникне зовсім і більше не буде тої цілющої води, якою завжди славився Ірпінь.

Крин Карта

Перші згадки про Криничку можна знайти в документах Петра Могили, який описував Ірпінь, як місце на 8 джерелах, одним з яких вона і була.
В 20-х роках ХХ століття на місці цьому місці возвели дзвіницю, яка зберіглась і до сьогодні. Там збиралися монашки, щоб правити службу. Однак сувора радянська влада нікого не щадила і переслідувала монахинь. Вже дуже скоро вона з ними і розправилась.

Крин6

Вода Кринички відома своїми цілющими властивостями, які вперше виявили священнослужителі. Вони розказують про випадки чудодійного зцілення, одним з яких було прозріння сліпої жінки, яка вмилась водою з джерела.
Криничка має велике природоохоронне, рекреаційне, естетичне та релігійне значення. І люди розуміють важливість збереження такого дорогоцінного джерела. Саме тому завдяки зусиллям небайдужих активістів 21 жовтня 2010 року на 35 сесії Київська обласна рада V скликання своїм рішенням № 866-35-V надала «Криничці» статус гідрологічного заказника місцевого значення.

Вода в Криничці і досі має унікальні властивості. Звичайно, із збільшенням населення, в вода забруднюється, однак експертиза показала, що вона все ж таки відповідає всім необхідним нормам, а рівень нітратів та хлоридів у ній навіть нижче допустимого. Вода з «Кринички» може стояти дуже довго і не псуватися. Хіба вся вода так може.
Забудовник ЖК «Синергія 2» взяв на себе зобов’язання привести до ладу територію, щоб врятувати гідрологічний заказник. Але протягом останніх трьох років обіцянка не виконується.

Цьогоріч вперше в дію був запущений громадський бюджет Ірпеня. В ньому під номером 63 зареєстровано проект ініціативної групи Андрія Поліщука «Криничка – візитівка Ірпіня», у якому було запропоновано виділіти кошти на благоустрій теріторії цього гідрологічного заказника. Однак реакція громадськості на цей проект була недостатньою, тому проект відхілено. Це не дивно, адже ЗМІ Ірпеня не приділяють питанням збереження Кринички достатньої уваги. А знищити такий унікальний заказник – це вчинити злочин перед майбутніми поколіннями.

Крин2

Джерело залишається дуже популярним і затребуваним серед мешканців Ірпеня. Тому реставрація і облагородження території довкола «Криничка» необхідне. Саме так і вважають ірпінці:
Марія Антонівна, пенсіонерка: Криничка потрібна і нам, і нашим дітям, і нашим внукам. Вона – джерело життя нашого життя. Не даремно ж поруч стоїть хрест, а на зрубі криниці знаходиться ікона «Живоносне джерело». Наші внуки повинні знати про це унікальне місце і стикатись з ним.

Григорій Іванович, будівельник: Місце тут чудове, а народ за водою йде і вдень і вночі. Слава Богу, вода не закінчується, криничка не вичерпується. Що буде, коли всі ці жилі масиви заповняться людьми – не знаю. Можливо і вип’ють всю до дна, тому вона особливої турботи потребує.

Денис, житель новобудови по вул. Мечникова: Класна водичка і місце прекрасне. Прийдеш сюди зі своїми пляшками – і неначе в казці опиняєшся. Звичайно, вона під загрозою зникнення. Якщо новобудови замкнуть кільце, – ніякі постанови не допоможуть – вода зникне.

Оксана з донькою Машенькою: Ми сюди приходимо і воду набирати, і природою полюбуватися. Тут доже добре: пташки щебечуть, а весною поляни конвалій. Треба її зберегти

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 5622 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту