Погода: -1°C

Понеділок, 12 грудня 2016 20:10 Прочитано 1351 разів

Побудова переходу через залізницю в Ірпені. Хто винний у бездіяльності?

Автор Зореслав Замойський
Хто винний у бездіяльності?

10 грудня в студії «Порталу Ірпеня» зібралися небайдужі люди – екс-міський голова Мирослава Свистович та колишній архітектор міста Валерій Гуменюк.

Темою ефіру стала безпека містян у районі переходу через залізницю (вулиці Центральна та Антонова).

Як відомо, тільки за останній місяць на станції Ірпінь сталося три трагічних випадки зі смертями громадян.

MediaВалерій Гуменюк на початку розповів, як у 2011 році за ініціативи тодішнього начальника Південно-Західної залізниці Кривопишина був демонтований наземний перехід через залізницю з мотивацією, що це «технічний перехід для працівників залізниці» і що він «став непотрібним».
Громадськість почала збирати підписи до керівництва залізниці, області та міста з вимогою збудувати новий залізничний міст. Було зібрано більше семи тисяч підписів. За результатами підрахунку, керівник залізниці дав команду почати роботи по ремонту та будівництву переходу.
Міська влада (мер Володимир Скаржинський) повідомила, що на 2013 рік кошти на будівництво в бюджет закладені й що «все буде добре, загострювати ситуацію не варто». За його словами, громаді «не варто лізти поперед батька в пекло». Ось такі у нього були аргументи.
Та за довгим листуванням та тяганиною будівництво переходу так і не почалося. Неодноразові ходіння пана Валерія до міськвиконкому закінчувалися фразами: «Грошей немає. Ми не будуємо, а лише даємо погодження».
Уже в наш час міський голова Володимир Карплюк, звітуючи у березні поточного року за рік попередньої роботи, зазначив, що будівництво переходу через залізницю в місті є одною з двох найбільш актуальних для міста потреб, бо «у жодному місті України не ходить стільки народу через перехід під залізницею». Однак, мабуть переважила потреба «реконструкції міської площі». Хоча по коштах новий перехід значно дешевший за цю «реконструкцію».
Попри те, що постійно декларують про перевиконання і збільшення об’єму міського бюджету, ніхто не думає фінансувати будівництво переходу. Звертаємо увагу, що ще минулого року комісія Київської облдержадміністрації виявила порушення, коли була (де-факто) відведена земля під спорудження кіосків, і цю землю фактично «відтягнули» без дозволу в ДП «Укрзалізниця».
вокзал УЗ 2015

Документів підтверджуючих, де юре, виділення земельної ділянки з’явились після проведення 77 сесії ІМР 03.09.2016 р..
Фото кадастр
Тобто чиновники, в погоні за наживою, спочатку втручаються у власність та діяльність «Укрзалізниці», потім узаконюють без погоджень УЗ, а потім скаржаться, що це підприємство не хоче вести діалог з владою Ірпеня. Зараз там тривали роботи по побудові цих кіосків без відповідних дозволів та погоджень і тільки 09.12.2016 р. виконком надав містобудівні умови для будівництва.
вокзал порядок денний Виконком МР

А влада міста продовжує розповідати, що ларьки-кіоски постійно будувались законно. Заступник голови Д. Христюк у своїх публічних заявах журналістам, наголосив що УЗ працює в руслі бюрократії, і тому досить не має погоджень для вирішення питання безпеки, але В. Гуменюк демонструє документальне підтвердження що ДП «Укрзалізниця» готова надати технічні умови у встановленому порядку. Це є пряме маніпулювання.
вокзал христюк

В ефірі були продемонстровані фото проектів зі спорудження переходу, які громадськість пропонує реалізувати. Зараз громада змушена все активніше звертати увагу на проблеми міста. Приділяється увага, лише облаштуванню фасаду міста. Діалогу з громадськістю, на жаль, немає. Це видно і на прикладі підписів, які зібрав Валерій Гуменюк. Сім тисяч підписів, а реакції на позицію громади – жодної. Що правда, були намагання представниками міської ради В. Карплюк та Н. Семко, зустрітися, але далі розмов, справи не зрушили з міста, каже пан Валерій.
вокзал гуменюк 1вокзал гуменюк 2

Редакція Портала Ірпіня звернулась до міського голови с запитом, про надання офіційної переписки з представниками Міністерством транспорту України, представниками ДП «Укрзалізниця» та іншими державними структурами, що уповноважені приймати владно-розпорядчі рішення стосовно облаштування переходу, та безпеки пересування місцевих жителів.

 

Також слід зазначити, що місто має великий ресурс дохідної частини: пайові внески забудовників. Проте кошти будівельного бізнесу йдуть на будь-які цілі для покращення ситуацію на ринку продажу квартир (парки, сквери, центр міста), на потреби навіть елементарної безпеки, на перехід через залізницю їх чомусь немає.
Міська рада Ірпіня, могла за прикладом незаконних встановлених кіосків - ларків вздовж залізничної колії, не звертати увагу на УЗ та здійснити через підставну особу, усі дії для встановлення паркану та облаштування переходу, а потім робити погодження. Ти паче є ескіз саме пологого спуска В. Гуменюка, та є депутат Страховський, який готовий зробити огорожу. Взяти та зробити, як багато разів робили, без документів, і мали би підтримку місцевого населення...
Фото єскиз

Тому громадськість ініціювала проведення 28 грудня поточного року громадських слухань з питання надходження та використання пайової участі. Необхідно отримати відповіді стосовно того, скільки надійшло коштів від самої пайової участі, та щоб міськвиконком спільно з громадою розробив механізм участі громади в розподілі цих коштів. Зараз є велика потреба в спорудженні нових шкіл, будівництві дитсадків, побудові того ж переходу через залізницю.
Є інформація, що лише 200 мільйонів гривень були використані на «реконструкцію» центру міста. Є переконання, що реалізація проектів, які мають велику вартість, повинна вирішуватися на місцевому референдумі. В той час як малі проекти можуть бути схвалені голосуванням через мережу Інтернет за прикладом парципаторного бюджету (Громадського бюджету)

Сюжет про переїзд:

https://youtu.be/wpKgL8Xb_V8

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 1351 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту