Погода: -6°C

Неділя, 31 липня 2016 16:14 Прочитано 2766 разів

Урбанізація у місті Ірпінь

Автор Тамара Буренко

Останнім часом у нашому місті все частіше лунає думка про те, що місто змінюється завдяки урбанізації. Ростуть висотки серед садибної забудови – урбанізація, зрізуються вікові дерева – урбанізація, зростають шаленими темпами потоки автомобілів – урбанізація. То що ж це за диво дивне «урбанізація»?
Тлумачення цього слова можна знайти у різних словниках. Якщо підсумувати всі визначення – то це зростання великих і надвеликих міст за рахунок сільського населення і сільських територій та з поширенням міського способу життя.
У світовій практиці вже є приклади надшвидкої урбанізації – це зростання мегаполісів, міських агломерацій у країнах, що розвиваються: Мехіко, Буенос-Айреса, Сан-Паулу, Ріо-де-Жанейро, Калькутти, Бомбею та ін. за рахунок сільського населення. Оскільки процеси урбанізації там не були керовані, темпи приросту населення випереджали процеси облаштування територій. Ці міста тепер мають проблеми з нестачею питної води, безробіттям, загазованістю повітря та іншими негативними наслідками.
Ще у світовій практиці є процес реурбанізації – коли жителі великих міст переселяються до передмістя. Такі процеси відбувались у європейських країнах ще у 1950-1960 роках (Франції, Швеції, Італії, Канаді, Великобританії, Нідерландах, Швейцарії, Бельгії, Австрії та ін). Але у Європі ці процеси були керовані – планувались наперед інженерні мережі, дороги, робочі місця, території для відпочинку. Зараз у європейських країнах досвід розвитку і планування малих міст розповсюджується на мегаполіси. Мабуть, кожен з нас, хто хоч раз побував у Брюсселі, Парижі, Відні, Копенгагені чи Берліні звернув увагу на велосипедні доріжки із розміткою та світлофорами, парками (які більше схожі та ліс із своєю екосистемою, ніж на «причесані» з декоративними деревами), автомобільні дороги, які прокладені під центром міста або в об’їзд міста, екологічний міський транспорт та ін. Бо місто – це в першу чергу люди, які в ньому живуть, а не будинки і машини. Сучасне європейське місто – це місце для зручного проживання і розвитку людини.
То що ж відбувається в Ірпені? Який план розвитку у нашого міста? Нам зручно жити у Ірпені?
Зараз плануванням нашого міста займаються забудовники. Де будуть жити люди і скільки їх буде на 1 кв. м території вирішують теж вони. А хто ці люди? Вони теж планують жити у квартирах, які самі ж і побудували? Якщо ні, то вони – бізнесмени, які зацікавлені у якнайбільшому прибутку. Бо облаштування території – це додаткові витрати, які добровільно ніхто сплачувати не поспішає. Ось тут якраз і має бути основна керуюча роль місцевої влади – донести до забудовників план розвитку міста. А мешканці мають контролювати виконання цих планів. Це і є сучасна модель розвитку міст.
Тепер декілька слів про людей, які проживають у місцях малоповерхової забудови, частіше їх називають «приватний сектор». Це теж мешканці міста, з такими ж правами, які є і у мешканців багатоповерхівок. Правда, їх зараз стало менше. Мабуть, через це міська влада в першу чергу задовольняє потреби жителів багатоповерхівок з автомобілями? Але проблеми, які турбують всіх мешканців Ірпеня – однакові. Всі хотять жити у місті, де влітку і взимку є питна вода, де можна пройтись вулицею з дітьми і не турбуватись, що машина може когось збити, а ввечері походити у лісі і помилуватись струмками, які ще залишились.
На всі ці роздуми мене надихнули статті Володимира Коскіна у «Ірпінському віснику» № 27 від 8 липня 2016 року «Чи треба розширяти вулицю Мечникова?» та № 30 від 22 липня 2016 року «Вулиця Мечникова: думки жителів будуть враховані», в яких автор сам із собою розгорнув діалог про долю вулиці Мечникова і кринички, яка там ще залишилась. Хоч жителі доносили авторові та головному редакторові газети свою думку і думку жителів вулиць Надсонова, Новооскльської та прилеглих про збереження і відновлення (а не закатування в асфальт) кринички і односторонній рух вулицею автомобілів. Вони також пропонують облаштувати тротуари та виокремити доріжку для велосипедів. Ця вулиця – найкоротший шлях для пішоходів від мікрорайонів «Гранд Лайф», «Синергія», «Машторф» вулиць Надсонова, Новооскольської та ін. до садочків «Лісова пісня», «Віночок», шкіл № 12 та № 17, базару, центру. Автомобілем можна і об’їхати пару кілометрів, а пішоходам, особливо маленьким, важливіше безпечно рухатись вулицею Мечникова да дістатись до місць призначення без пригод. Зважаючи на те, що новобудови заселені тільки на третину, можна уявити, що буде, коли заселяться всі! Ще мешканці цієї вулиці неодноразово нагадували керівництву міста про окружну дорогу міста, яка є на Генеральному плані і яка вирішить всі транспортні проблеми цих мікрорайонів. Нажаль, у плани очільників міста будівництво цієї дороги не входить (вона ж на околиці міста буде, її ніхто не побачить).
Мешканці вулиці Мечникова турбуються про гармонійний розвиток свого міста. Вони не ділять містян на тих, хто живе у багатоповерхівках і «приватному секторі», вони хотять зберегти обличчя Ірпеню – зеленому місту із чистим повітрям (цим, до речі, забудовники якраз і зваблюють своїх покупців квартир).
Тож пропоную не прикривати знищення природи і заробляння надприбутків за рахунок всіх мешканців міста Ірпінь поняттям «урбанізація». Розвиток міст – це не тільки будівельні роботи, це в першу чергу, робочі місця для мешканців міста, освітні заклади, заклади охорони здоров’я, місця для занять спортом і проведення здорового дозвілля. Це – довгострокові плани, які не можна показати як красиву картинку сьогодні, але це запорука нашого щасливого життя завтра. А мешканці міста мають постійно нагадувати про це всім очільникам міста – і теперішнім і майбутнім. Тамара Буренко, мешканка міста Ірпінь

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 2766 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту