Погода: 0°C

Четвер, 29 червня 2017 08:12 Прочитано 5930 разів

«Дивосвіт» - центр для дітей з особливими потребами чи маніпуляція команди мера, яка викрилася?

Автор

Вперше про «Дивосвіт» як центр для дітей з особливими потребами, я дізналася два роки тому із статті Юлії Шиховцової, коли батьками дітей інвалідів вперше було підняте питання, щодо невідповідності діяльності Центру заявленим цілям.

Я не занурювался в цю теми лише з тих міркувань, що не може людина вникати у все.

MediaАле так склалося, що мене, в результаті якоїсь помилки, запросили на робочу групу Громадської ради при Ірпінському міськвиконкомі, яка займалася проблемою «Дивосвіту». На засіданні я відмовилася від подальшої роботи в групі, але висловила свою думку щодо того, кого слід би було дійсно включити до групи, оскільки в Ірпені проживають люди, які в силу тих обставин, що самі виховують дітей з особливими потребами, глибоко володіють темою та необхідними методиками і неодноразово зверталися до міської влади з відповідними пропозиціями, а також, висловилася з приводу того, що організовувати роботу закладу потрібно, в першу чергу, виходячи з потребі побажань самих родин дітей інвалідів. 

Через два роки, опинившись вперше на засіданні Громадської ради при ірпінському міськвиконкомі, я, за долею обставин, знову стала учасником інциденту пов’язаного з роботою маловідомого мені «Дивосвіту». То було те саме, скандальне, засідання громадської ради, де заступник голови ради ветеранів АТО Антон Головенко побив голову ГО «Територіальна громада м. Ірпеня» Євгена Мельничука. А почався конфлікт з того, що першим в порядку денному на ГР розглядалося питання роботи «Дивосвіту», яке Євген Мельничук запропонував визнати незадовільним, за що голова ГР Микола Ковальчук назвав його «хворим на голову» та «придурком», а потім, коли я попросила обґрунтувати його свої твердження , обізвав і мене. На цьому ж засіданні одна з мам дітей, що є клієнтами дивосвіту безрезультатно намагалася взяти слово, але так і не могла виступити.

І ось за химерними витівками фатуму, я знову займаюся цією темою. Цього разу уже самі батьки дітей на чолі з головою батьківського комітету Світланою Аверіною звернулися до нас (ГО «Територіальна громада м. Ірпеня» за допомогою, мало як не до останньої інстанції в цьому місті. Просто до цього вони неодноразово, абсолютно безрезультатно, зверталися, до всіх без виключення посадових осіб, які можуть впливати на роботу «Дивосвіту»: від директора клубу Анни Лозової та начальника відділу сім’ї та молоді до всіх заступників мера (Христюка, Попсуй, Семко) і до самого мера, але окрім обіцянок, нічого не добилися.
Ми тільки почали вникати в суть роботи закладу. Виявилося, що ні батьки, ні голова батьківського комітету «Дивосвіту», навіть не мали можливості ознайомитися з його установчими документами. Лише завдяки запиту депутата від ВГО Свобода Сергія Глиняного, нам вдалося отримати положення «Клубу дитячої творчості «Дивосвіт». З положення з’ясувалося, що комунальний заклад з самого початку був організований, як клуб за місцем проживання «з елементами соціалізації дітей з особливими потребами». Передбачалося, що для здійснення зазначених функцій, стратегічне управління клубом здійснюватиме Рада клубу, куди ввійдуть відповідні спеціалісти від освіти та медицини. Втім, з інтерв’ю з директором клубу Анною Лозовою, стало відомо, що такої Ради, як компетентного органу, не існує, натомість, як стратегічне так і поточне керівництво клубом здійснюється одноосібно людьми, які не є спеціалістами у згаданій сфері: директором, та начальником відділу сім’ї та молоді. За словами А. Лозової замість Ради у них діє батьківський комітет. Але за твердженням голови батьківського комітету усі їхні пропозиції ігноруються як директором закладу так і міським керівництвом.

Ми хочемо допомогти цим людям. Тому для початку хочемо з’ясувати всю правду про «Дивосвіт».
З одного боку , якщо заклад є звичайним клубом за місцем проживання для дітей з типовим розвитком, то претензії, щодо організації роботи клубу з боку, непередбаченого, положенням батьківського комітету, виглядають абсолютно безпідставними. Але з іншого боку - вся афера якраз і полягає в тому, що той батьківський, комітет, зі слів його голови Світлани Аверіної, навіть на очі ніколи не бачив положення клубу, а з трибун та сторінок і телеканалів провладних ЗМІ, батьки дітей – інвалідів так саме як інші ірпінці, чули, що мер Ірпеня В. Карплюк турбується про дітей з особливими потребами, і так сильно, що для цього навіть створено спеціальний комунальний заклад. На запитання у директора клубу: «чому у всіх ірпінців склалося таке враження, що клуб створено саме для задоволення дітей з особливими потребами?», ми отримали відповідь, що це «результат маніпуляції».. Але оскільки ми як опозиція вперше піднімаємо це питання, то мабуть ця маніпуляція була все таки ж була з боку влади?.... З якою метою залишається лише здогадуватися…

P.S. Щоб нас не звинуватили у маніпуляціях, ставимо інтерв’ю з директором клубу дитячої творчості А. Лозовою повністю. Перед Інтерв’ю звернення дітей та батьків, які спонукали нас для створення цього матеріалу.
Наступним кроком у розслідуванні теми «Дивосвіту» плануємо провести прямий ефір з батьками дітей з особливими потребами та заступником мера Наталією Семко до напрямку якої належить дана сфера. Просимо заступницю це вважати офіційним запрошенням.

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 5930 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту