Погода: 3°C

Середа, 30 грудня 2020 09:13 Прочитано 284 разів

Люди ексмера Карплюка заробили на забудові Ірпеня 4 млрд грн, — місцеві активісти. Відео

Автор СтопКорупція

В Ірпені заради будівництва нового комплексу під ніж пішли вікові дерева. Хоча, згідно з цільовим призначенням, тут не можна будувати багатоповерхівки. Адже ділянка – для садибної забудови. Як вийшло, що без жодних дозвільних документів забудовник починає велике будівництво? Та чому передмістя Києва перетворюється з затишного містечка на бетонне гетто? Розслідував Денис Гойко.

Media 

Будівельний бум в Ірпені розпочався у 2012 році. Величезна кількість забудовників прийшла у місто парків і заохочувала клієнтів зеленими зонами, чистим повітрям та близькістю до Києва. Пік будівництва припав на 2014 рік, коли зі Сходу країни сюди переїхали чимало вимушених переселенців.

«Нові обличчя побудували півтора мільйона квадратних метрів житла. Все побудоване житло в місті за 100 років — це 875 тисяч квадратів. Тобто за 5 років вони побудували два Ірпеня», — коментує активіст Лаврентій Кухалейшвілі.

Тодішній скандальний очільник міста Карплюк швидко опанував корупційні схеми і, за словами активістів, мав власну «таксу» на будівництво: 100 доларів з квадратного метра. За простими підрахунками, якщо в Ірпені побудували 1,5-1,6 млн квадратних метрів житла, незаконний «навар» оточення ексмера становить щонайменше 150 млн доларів або 4 мільярди гривень.

 

Будинки з'явилися, немов гриби після дощу, на відміну від соціальних об'єктів. Та коли вільні земельні ділянки закінчилися, міський голова вигадав іншу схему.

Наприклад, будинок за адресою Давидчука, 35. Зводити його почали у жовтні 2019 року. Раніше тут був звичайнісінький приватний будинок. І саме приватний будинок тут і можна будувати, адже ділянка має лише таке цільове призначення — під індивідуальне будівництво.

 

Натомість за рік тут з’явився будинок на 4 поверхи на 50 квартир. То хто ж це дозволив? Забудовником цього ЖК є колишній депутат міськради Ковтун. Тому отримати містобудівні умови виявилося нескладно. А видав їх головний архітектор Ірпеня Михайло Сапон.

 

Зауважимо, суд визнав це будівництво незаконним та наклав арешт на забудову. Однак, як пересвідчились журналісти, будівельні роботи тут не зупинилися. А міська влада перешкодити цьому не може, навіть попри заборону суду.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 284 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту