Погода: 6°C

Четвер, 07 червня 2018 10:29 Прочитано 4199 разів

Депутат Л.Кухалейшвілі: почавши будівництво на заплаві р.Ірпінь, мєр Ірпеня В.Карплюк порушив одразу 6 статей КК України

Автор Л. Кухалейшвілі
Депутат Л.Кухалейшвілі: почавши будівництво на заплаві р.Ірпінь мєр Ірпеня В.Карплюк порушив одразу 6 статей КК України

Я, небайдужий мешканець Ірпеня звертаюся до Вас з приводу наступного. Наразі в нашому місті відбувається безпрецедентний екологічний злочин. З 29 травня і по сьогоднішній день мер-забудовник Карплюк В.А. знищує меліоративні землі пойми річки Ірпінь, які мають які мають статус особливо цінних. Важкою будівельною технікою без будь-яких дозвільних документів знімається верхній родючий шар грунту. Грунт вивозиться і в подальшому продається на чорному ринку за готівку і гроші діляться між ОЗУ Карплюка-Христюка та його поплічниками! 

zaplava projekt

Хочу зазначити, що для виконання вказаних робіт необхідні відповідні дозволи! Так Згідно п. 3.1 Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок (надалі –Порядок) Затвердженого Наказ Державного комітету України по земельних ресурсах 04.01.2005 N, Зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 січня 2005 р. за N 70/10350, власники земельних ділянок та землекористувачі, які проводять гірничодобувні, геологорозвідувальні, будівельні та інші роботи, зобов'язані отримати дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельної ділянки, якщо це призводить до порушення поверхневого (родючого) шару ґрунту.
Відповідно до п. 3.3 Порядку 3.3. Дозвіл видається на підставі затвердженого в установленому законом порядку проекту землеустрою, у якому повинні бути визначені умови зняття, збереження і використання родючого шару ґрунту та порядок проведення рекультивації порушених земель. Якщо в проекті ці умови не визначені чи визначені в неповному обсязі, відповідний орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів (Держкомзему України /далі - Держкомзему/) відмовляє у видачі дозволу.

zaplava2

Статтею 1 Земельного кодесу України передбачено, що земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави.

Варто зазначити, що земля (торф) на поймі р. Ірпінь відноситься до особливо цінних земель!
Згідно ст. 150 Земельного кодексу України, до особливо цінних земель відносяться:

а) у складі земель сільськогосподарського призначення: чорноземи нееродовані несолонцюваті на лесових породах; лучно-чорноземні незасолені несолонцюваті суглинкові ґрунти; темно-сірі опідзолені ґрунти та чорноземи опідзолені на лесах і глеюваті; бурі гірсько-лісові та дерново-буроземні глибокі і середньо глибокі ґрунти; дерново-підзолисті суглинкові ґрунти; коричневі ґрунти Південного узбережжя Криму, дернові глибокі ґрунти Закарпаття;

б) торфовища з глибиною залягання торфу більше одного метра і осушені незалежно від глибини.

Але і це не все. Вказані роботи проводяться на березі річки Ірпінь з втручання в її прибрежно захисну смугу!

Так відповідно до ст. 60 Земельного кодексу України, прибережні захисні смуги

1. Вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об'єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності встановлюються прибережні захисні смуги.

2. Прибережні захисні смуги встановлюються по берегах річок та навколо водойм уздовж урізу води (у меженний період) шириною:

а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів;

б) для середніх річок, водосховищ на них, водойм, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів.

Згідно ст. 80 Водного кодексу України. З метою охорони водності малих річок забороняється:

1) змінювати рельєф басейну річки;

2) руйнувати русла пересихаючих річок, струмки та водотоки;

3) випрямляти русла річок та поглиблювати їх дно нижче природного рівня або перекривати їх без улаштування водостоків, перепусків чи акведуків;

4) зменшувати природний рослинний покрив і лісистість басейну річки;

5) розорювати заплавні землі та застосовувати на них засоби хімізації;

6) проводити осушувальні меліоративні роботи на заболочених ділянках та урочищах у верхів'ях річок;

7) надавати земельні ділянки у заплавах річок під будь-яке будівництво (крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних споруд), а також для садівництва та городництва;

8) здійснювати інші роботи, що можуть негативно впливати чи впливають на водність річки і якість води в ній.

Водокористувачі та землекористувачі, землі яких знаходяться в басейні річок, забезпечують здійснення комплексних заходів щодо збереження водності річок та охорони їх від забруднення і засмічення.

Окрім цього хочу зазначити, що на землях пойми р. Ірпінь знаходиться меліоративна система зрошування полів! Якщо її зруйнувати пойма знов, як губка почне накопичувати воду! Це неодмінно призведе до екологічної катастрофи!

Те, що відбувається зараз в м. Ірпінь інакше, як злочином на людьми і природою не назвешь, але це ще не все!

Землі на яких здійснюються роботи знаходяться поза межами м. Ірпінь!

Територіально земля належить до Києво-Святошинського району. І межі з м. Ірпенем ніхто не погоджував (Додаток 1)!

Тобто рада затверджуючи Детальний План Територій (ДПТ) вийшла за межі своїх повноважень! Поки ще не пізно ми маємо захистити і зберегти вказані землі від знищення і забудови!

Прошу вжити необхідних заходів в межах вашої компетенції для припинення вказаних злочинів і притягнення до відповідальності осіб, які їх вчинили!

З повагою, Голова Громадського руху Захисту зелених зон Київщини, Депутат Ірпінської міської ради Лаврентій Кухалейшвілі

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 4199 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту