Погода: 22°C

Четвер, 09 лютого 2017 12:27 Прочитано 3324 разів

В Ірпені продовжують знищувати ліс

Автор

В Ірпені триває знищення лісових насаджень - повідомляють жителі міста.

Невідомі вирубали ще близько десятка молодих сосен на вул. Рильського.Днями невідомі вирубали близько десятка сосен поблизу житлового будинку по вул. Рильського. Причому, за словами мешканців, раніше там вже з'явився метровий паркан, який огороджує периметр території, ймовірно, під забудову.

 

 

«Є такі люди, які вважають, що «все навколо колгоспне, все навколо моє». Наприклад, можуть викопати в міському парку лавочку і притягти до себе у двір. Або лампочку в під'їзді викрутити, бо вдома в туалеті перегоріла. Або кришку з каналізаційного люка зняти - і в металлопріемніка. Жити по сусідству з такими людьми - не найкращий варіант.

Є навколо мого будинку невеликий ліс. Поки є... Але проблема в тому, що люди, яким ви нарізали там ділянки під будівництво, рубають дерева.
Рубають на «нічийної» території і стягують до себе у двір. Зокрема, під спіл пішла величезна 90-річна сосна. І ще багато поважних дерев» -  написала у себе в Facebook жителька Ірпеня Наталія Терентьєва

Вона зазначила, що в ліску з'явилася чергова «лисина» і «гора свіжих колод». «І, звичайно, ці колоди потім дуже швидко перемістилися на ділянку одного з господарів. Чи то він дорогу собі до дому прокладає, то чи будматеріалами запасається» - написала вона і звернулася до Ірпінському міськради з проханням відреагувати на інцидент і розібратися в ситуації.

Пані Терентьєва при цьому підкреслила, що у спиляних дерев може бути господар - міська громада і самовільно без санкцій рубати їх ніхто не має право.

Як повідомив громадський активіст, житель Ірпеня Денис Тимошенко, вирубка дерев в зелених зонах міста придбала жахливі масштаби. Масовим явищем стало знищення вікових сосен.

«Лісові квартали в Ірпені тануть не по днях, а по годинах. Якщо раніше його називали «містом в лісі», то сьогодні вже все - не так.
Тільки за останні 8-10 років населення міста збільшилося, як мінімум удвічі (кажуть, від 35 до 70-80 тисяч). Відповідно, зросло навантаження на інфраструктуру.
Катастрофічно не вистачає місць у дитячих садках, в ірпінських школах початкових класів - по 5-6 штук. На міських вулицях і дорогах до Києва тягнучки і пробки стали звичним явищем...
Все це навантаження негативно позначається на природі. Вирубують сосни цілими кварталами під пень, забудовують висотками або котеджами», - розповів він.

За словами активіста, наприклад, якщо раніше навпроти парку ім. Стельмаха була величезна соснова зона, то зараз там залишилися лічені дерева, решта - багатоповерхівки.
І за збереження від забудови самого парку боротьба триває вже цілі роки.

«Територія парку ім. Стельмаха (8 га лісу) апріорі виділена під рекреацію - там повинен бути парк. Але її незаконно поділили на ділянки і розпродали під забудову.
Почалися акції протесту - небайдужі ірпеньчане перекривали дороги, не пускали лісорубів в парк, вириваючи у них бензопили з рук, проводили екологічні суботники...
Потім почалися суди, які тягнуться вже більше п'яти років і тяганина в кінці кінців дійшла до Вищого спеціалізованого суду. Справа розглядається зараз там», - додав Денис Тимошенко.

Активіст також повідомив, що в інших місцях, де ще кілька років тому були ліски, «зараз вже стоять високі паркани». «Було помічено, що останнім часом багато сосен засихає (можливо, через екологію або пошкоджень коренів). Але їх не поспішають зрізати, а пиляють в першу чергу живі дерева. І в Біличанському лісі (розташований між Києвом і Ірпенем), який має природоохоронний статус і є національним природним парком, постійно зрізають сосни.
Причому вибирають «пожирніше», яким по сто і більше років. Це у лісників називається «вибірково-санітарна рубка». Очевидно, що живі багаторічні дерева потім можна пустити на деревообробку і продати подорожче», - обурюється житель Ірпеня.

В Ірпінському міськраді на звернення мешканців щодо вирубки дерев на вул. Рильського поки не відреагували і офіційних коментарів з цієї проблемної ситуації на даний момент не надали.

Раніше, в 2014 році Вищий адмінсуд задовольнив позов прокуратури Київської області про визнання протиправним, та скасування рішення Коцюбинської селищної ради, яким передано ЖБК «Біличанка» 109 га Біличанського лісу.

3 1 640x360
Невідомі знищили близько десяти молодих дерев поблизу огородженого парканом ділянки на вул. Рильського
2 1 640x360

5 1 640x360
В Приірпінні продовжують знищувати старі і молоді дерева
6 640x360

 

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 3324 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту