Погода: 21°C

Середа, 18 січня 2017 16:03 Прочитано 1721 разів

Бучанська міськрада незаконно передала гектар землі під забудову фірмі, пов’язаній з мером міста

Автор

Як повідомляє Портал Бучі (http://bucha.net.ua), детективи Національного антикорупційного бюро України підозрюють службових осіб Бучанської міської ради в організації незаконної схеми передачі права на забудову 10 га землі особам, серед яких фігурують власники фірми, пов’язані з мером Бучі Анатолієм Федоруком. 

Про це свідчить ухвала Солом’янського районного суду м. Києва від 22 грудня 2016 року.

 УХВАЛА
УХВАЛА2
(http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/63728696)

 

За даними НАБУ, у 2015 році міськрада встановила середню базову вартість 1 кв м землі у м. Буча на рівні 154 грн. При цьому, розмір плати за суперфіцій (права користування чужою земельною ділянкою для забудови) склала 7% від нормативної оцінки ділянки на рік. Того ж року Бучанська міськрада почала передавати земельні ділянки, які перебували у комунальній власності, у користування комунального підприємства «Бучабудзамовник».
В подальшому КП «Бучабудзамовник» укладало договори суперфіцію з зацікавленими особами. Дозволи на укладання договорів суперфіцію надавала Бучанська міська рада. Причому, за інформацією детективів, відповідні рішення міськрада не публікувала, і таким чином приховувала незаконну передачу права забудови ділянок комунальної власності третім особам, яка проходила без земельного аукціону.
Детективи встановили, що у 2015-2016 рр. за такою схемою у користування третім особам було передано 10 га землі, нормативна вартість якої складає 16,16 млн грн., а ринкова – понад 80 млн грн. Крім того, плата за користування цими ділянками за договором суперфіцію у розмірі 1,13 млн грн. на рік не надходила до міського бюджету Бучі. Вона йшла на рахунки КП «Бучабудзамовник».

В НАБУ вважають, що земельні ділянки комунальної власності на неконкурентних умовах передавались підприємствам та особам, які пов’язані з мером Бучі Анатолієм Федоруком.
Зокрема, у березні 2016 року земельну ділянку площею 0,75 га, нормативна вартість якої складає 1,16 млн грн., за договором суперфіцію було передано у користування ПрАТ «Меліоратор». Основними власниками компанії є Василь Яцюк разом з дружиною Валентиною та сином Ігорем, які, за інформацією детективів, пов’язані з Федоруком.
Детективи НАБУ, які розслідують кримінальне провадження № 52016000000000458 від 02.12.2016, звернулися до суду з клопотанням надати доступ до документації Бучанської міськради щодо взаємовідносин з КП «Бучабудзамовник», до документів комунального підприємства та його рахунків. Суд надав доступ.
Як повідомлялося, у минулому році суд обирав і продовжував меру Бучі Федоруку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. За інформацією Генпрокурора Юрія Луценка, Федоруку інкриміновано незаконну передачу у власність фізичним та юридичним особам 68 га земель лісового фонду вартістю понад 100 млн грн.
У минулому році ГПУ також проводила обшуки у Федорука та в мера сусіднього Ірпеня Володимира Карплюка в справі про незаконне відчуження майже 900 га лісу під Києвом.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 1721 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідоцтво КВ 22170-12070ПР

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту