Погода: 0°C

Понеділок, 07 листопада 2016 14:18 Прочитано 2285 разів

Відбулася 20 сесія Бучанської міськради: місто залишилося без легітимного керівництва

Автор Наталія Черненко, Юрій Єрмолаєв

     7 листопада у Бучі в приміщенні Міського будинку культури відбулася чергова двадцята сесія Бучанської міської ради. Спочатку виступила керівник регламентної комісії Катерина Цип’ящук, яка повідомила, що необхідно обрати з депутатського корпусу головуючого на сесії. Це сталося тому, що і міський голова Анатолій Федорук, і секретар БМР Василь Олексюк у рамках розслідування кримінальної справи є відсторонені від посад.
     Депутати внесли дві кандидатури: Івана Окоєва та Василя Олексюка. Останній за результатами голосування і був обраний головуючим на сесії.
     На сесії військовий комісар Сергій Кайдан вручив нагороду Валентині Буяло – вдові загиблого на війні Василя Фіцкалинця.
     Далі було оголошено, що перший заступник міського голови Ярослав Добрянський, заступники мера Олександр Смолькін та Лариса Матюшенко написали заяви на звільнення з посад за власним бажанням. У результаті цього депутати їхнє прохання задовольнили. Трохи раніше з БМР також за власним бажанням звільнилася керуюча справами Галина Сурай.

     Депутатів та присутніх на засіданні жителів Бучі дуже хвилювало питання щодо отримання заробітної плати працівниками бюджетних установ міста. Ярослав Добрянський пояснив ситуацію із можливістю здійснення фінансових операцій так: «Офіційного рішення суду щодо відсторонення міського голови від займаної посади й досі не надійшло, що й блокувало виплати. На сьогодні є домовленість про нотаріальне затвердження мого підпису під фінансовими документами, що подаються у казначейство. Я намагатимуся зробити усе можливе, щоб працівники бюджетних установ отримали заробітну плату».

     Фактично Буча залишилася без будь-якого легітимного керівництва. У зв'язку з цією ситуацією депутатами було прийнято рішення звернутися до керівників держави щодо створення колапсу в місті унаслідок неможливості здійснення фінансування.

     Водночас стало відомо, що Генпрокуратура України повідомила про підозру колишнім виконувачу обов’язків начальника відділу Держкомзему в м. Буча та начальнику земельних ресурсів м. Ірпінь, причетним до розкрадання земель лісового фонду, а саме Бучанської лісової дачі. Підозрюваним інкриміновано погодження незаконних висновків проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель лісового фонду, які фактично перебували у державній власності. Обом фігурантам повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 ККУ (зловживання службовим становищем).
     З приводу звільнення заступників виступив лідер фракції ВО «Свобода» Іван Окоєв зі своїм баченням ситуації, що склалася в місті, назвав її «вибухонебезпечною» та такою, що створює соціальну напругу, зокрема в бюджетній сфері, функціонуванні господарського комплексу міста, та вніс пропозицію щодо внесення на розгляд сесії, питань про звільнення нинішнього секретаря БМР Василя Олексюка та обрання секретаря міської ради. Пропозицію Івана Окоєва більшістю голосів «народних обранців» було відхилено, після чого згадана фракція в повному складі залишила на знак протесту засідання сесії.
     У порядку денному, зокрема, було питання про надання приміщення ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» у мікрорайоні Склозаводський (Буча), та в процесі було знято з розгляду. Нагадаємо, що раніше депутати надали земельну ділянку під забудову в Бучі, площею понад 1 га, під обіцянки виділення житлової площі бучанським атовцям. Та хоч проектні роботи вже ведуться, письмових документів, які б підтверджували обіцянки, ще досі громадськості не надані, що вже спричиняє напругу серед бійців, які не отримали гарантовані законом поліпшення житлових умов. А таких у Бучі, на жаль, достатньо.
     Депутатами також було затверджено графік звітування перед виборцями на округах. Так, 12 листопада звітуватимуть:
• у приміщенні Центру творчості, вул. Будьонного, 2 – Данюк Р.А. і Таможній О.В.;
• у приміщенні Бучанської міської ради (зала засідань), вул. Енергетиків, 12 – Козак І.О., Войналович Л.М., Кравчук О.П.;
• у підвальному приміщенні кооперативного будинку №15 по вул. Нове шосе (зала засідань) – Сотніков О.Л.;
• у приміщенні ЗОШ №4, вул. Енергетиків, 4 – депутати Олексюк В.П., Наконечний М.П., Паустовський Д.Л.;
• у приміщенні Центрального будинку культури, вул. Пушкінська, 61-в – депутати Джунь Г.Я., Якубенко В.А., Цип’ящук К.О., Хуторянська Н.В.;
• у приміщенні ЗОШ №5, вул. Вокзальна, 104 – депутати Волковський А.Д. та Подкідишев А.С.;
• у приміщенні ЗОШ №1, вул. А. Михайловського, 74 – Квашук О.Я., Османов М.Ш., Хвостенко В.В.;
• у приміщенні ЗОШ №2, вул. Шевченка, 14 – Ісламова А.В., Кухаренко В.М., Янковий Р.В.;
• у приміщенні Будинку культури, вул. Яблунська, 15 – Йощенко М.М., Гарбуз О.Л., Мостіпака С.В.;
• в актовій залі адміністративного корпусу КП «Фірма «Агробудпостач», вул. Яблунська, 144 – Карпенко А.В., Григорусь М.П.;
• у приміщенні ЗОШ №3, вул. Вокзальна, 46-а – Животовський О.В. (звіт буде проведено 19 листопада о 13:00), Черненко О.В., Сусліна Л.В., Окоєв І.М. (звіт буде проведено 19 листопада о 13:00), Березинець О.Є., Крупа Г.І., Великодний А.В.
• Ямненко О.В. звітуватиме 20 листопада о 13:00 на розі вул. Франка та сім’ї Красовських).
     Також на засіданні були розглянуті питання оздоровлення дітей м. Буча, внесення змін до бюджету міста, затвердження положень про Бучанську міську поліклініку, відділ культури та спорту тощо.
     Жодних рішень щодо земельних питань на сесії не голосувалося. Хоча у порядок денний раніше і було включено кілька питань стосовно надання земельних ділянок, але напередодні профільною комісією міськради ці питання були зняті з порядку денного.
     Загалом сесія пройшла у досить спокійній обстановці, здавалося, ніби у місті зараз усе в порядку і немає жодних проблем. Не дуже переймалися депутати і ситуацією, що склалася навколо фінансової спроможності Бучанської міськради і відсутністю будь-якого керівництва. І навіть заклики представників громади до депутатського корпусу: «Ми вас обрали і ви повинні зробити усе, щоб не паралізувати життєдіяльність міста. Якщо потрібно – йдіть до Порошенка! Робіть хоч щось!», не отримали належної реакції.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
-->
Прочитано 2285 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту