Погода: 0°C

П'ятниця, 28 жовтня 2016 07:40 Прочитано 2741 разів

Як відбувається вакцинація дітей у Бучі

Автор Наталья Черненко

Нині в Україні спостерігається найнижчий рівень планової імунізації в світі. Нестача поставок вакцин була однією з основних причин критично низького охоплення імунізацією останніми роками. 

За даними МОЗ України, на сьогодні міжнародними організаціями поставлено 91% від загальної кількості імунобіологічних препаратів для проведення імунопрофілактики населення. Із них розвезено в регіони 80%.
Активно вакцинуються діти і в Бучанській міській поліклініці, зокрема отриманою індійською вакциною від дифтерії та правця (АДП). Ні для кого не секрет, що щеплення може спричинити ускладнення, зокрема підвищення температури на один-два дні, висип на шкірі або місцеву реакцію у вигляді почервоніння на місці щеплення. Але зараз багато батьків, чиїм дітям зробили щеплення вакциною індійського виробництва, скаржаться на значне погіршення здоров’я дитини, а саме підвищення температури і, напевне найстрашніше для батьків, болі в ногах та неможливість стати на ноги.
Але цікавим моментом є те, що лікарі не всіх попереджають про реальні наслідки саме такої реакції на індійську вакцину. Виходить якесь вибіркове ставлення, яке можна пояснити хіба що особистими контактами між лікарем та батьками дитини. Обурює не те, що держава пропонує вакцини сумнівної якості, а те що не всі батьки володіють достовірною інформацією. 
Варто зазначити, що батьки, які щеплювали свою дитину самостійно придбаною вакциною французького виробництва, не мали нарікань на значні ускладнення.

Ось як прокоментувала ситуацію щодо вакцинації завідувач педіатричним відділенням Бучанської міської поліклініки Оксана Джам:
«Хвилювання батьків перед вакцинацією своєї дитини, абсолютно зрозумілий процес. Ми, лікарі, теж хвилюємось, як дитина перенесе щеплення. Адже реакція може бути різною, як і на будь-який медичний препарат, чи то сироп від кашлю, чи то антибіотик, страшно навіть інструкцію читати.
Щодо вакцини АКДП, яку отримали всі державні заклади України, вироблена в Індії і має цільноклітинний компонент кашлюка, який здатний викликати підйом температури. Це особливість саме цієї вакцини (цільноклітинної). Вакцина АКДП у складі Пентаксиму (комбінована вакцина) та Інфанрікс-гекса вироблена у Франції і не містить цільноклітинного компоненту кашлюка, тому переноситься краще, без реакцій.
Ми батьків інформуємо, які вакцини маємо, запрошуємо на щеплення, попереджаємо про можливий підйом температури, біль в ділянці введення вакцини, неспокій дитини. Але це швидко минає без наслідків. Ситуація схожа на укус бджоли (свербіння, почервоніння, болючість).
Але коли організм дитини реагує ми розуміємо, що вакцина активна і здатна викликати напружений (достатній) імунітет для боротьби з загрозливими для життя інфекціями.
Захищати дитину наявними вакцинами, купувати в аптеках, або щеплюватись у приватних клініках – це Ваш особистий вибір.»
На запитання: «Чому держава не забезпечує дітей вакциною європейського виробництва, яка не викликає такої побічної дії порівняно із індійською і якій вакцині Ви як мама надали б перевагу?», відповідь Оксани Джам була такою:
«В переважній більшості європейських країн процес формування заявки, підготовка документів, бюджетний супровід відбувається заздалегідь і планомірно із року в рік. На жаль, наше керівництво тільки зараз зрозуміло, що назріла небезпека, коли почав реєструватись в країні спочатку поліомієліт, тепер правець, дифтерія – цих захворювань лікарі вже не бачили роками.
А це – наслідок відсутності контролю над небезпечними інфекціями, які забезпечувались вакцинацією. Ми всі відчували довготривалий перебій в постачанні вакцин.
Європейські виробники не очікували такої кількості заявок на вакцини і перевагу віддають країнам, де більш якісний документообіг.
На жаль, бюджет нашої країни для закупівлі європейських вакцини недостатній, да і Європа такої кількості виготовлення доз не передбачала (виробництво вакцин дуже складний і багаторічний процес).
Отже, маємо те, що маємо.
Але однозначно стверджувати, що дана АКДП неякісна ми не можемо. Вона має всі документальні стандарти якості. Повторюсь, це особливість саме цільноклітинноі вакцини давати реакції, тобто ситуація прогнозована.
Всіх батьків попереджаємо, роз'яснюємо. Вибір за Вами, щеплюватись тим, що маємо, чи чекати з моря погоди.
Особисто я дала дозвіл на щеплення своїй дитині в школі, вакцина по віку АДП-М, виробник Індонезія.
Якщо є вибір, перевагу надам європейським вакцинам.»

Тож батькам можна лише порадити: вимагайте від лікарів достовірну та вичерпну інформацію про якість вакцини, її виробника та усі можливі наслідки після щеплення. Поінформований – значить озброєний, іншими словами, готовий до будь-якого перебігу подій. Здоров’я вашої дитини – це ваша особиста відповідальність, адже, як показує ситуація, лікарям можна довіряти не завжди.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Прочитано 2741 разів

Відповідальність за правдивість інформації, реклами, коментарів несуть автори та рекламодавці. 

Авторське право (с): При використанні будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

 

Інформаційний портал

Це проєкт свідомої та сучасної журналістики, платформа для громадських діячів, політиків, активістів та інших людей,  зацікавлених в розвитку своїх міст та селищ. 

Кожне місто - окремий автономний розділ сайту, з власним редактором, лідерами думок та навіть інформаційною політикою. Але єднає кожну новину з ідеєю проєкту, що новини повинні бути об'єктивними, без фейкового присмаку. 

На кожну новину можна подати скаргу, або під'єднати до проєкту "нове місто". 

Всі новини автоматично публікуються на різних сторінках у ФБ спеціальними роботами, та поширюються по місцевим групам. Проєкт максимально роботизований та сучасний! 


На початок сайту