Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Суббота, 19 сентября 2015 12:57

Відбувся перший з”їзд громадських активістів Приірпіння

Автор Елена Москаленко
Відбувся перший з”їзд громадських активістів Приірпіння Відбувся перший з”їзд громадських активістів Приірпіння

18 вересня в Ірпені відбулася знаменна, для цього регіону, подія: І З’їзду  активістів  громад Приірпіння. З'їзд розпочався з невеликим запізненням в будівлі актовому залі Ірпінського міськвиконкому. Були присутні представники Бучі, Коцюбинського, Ворзеля, Гостомеля. Не байдужих жителів зібралося досить багато. Присутні активісти відзначали, що їхня мета - створити альтернативну систему влади: «Якщо влада нас не почує, буде цивільний бунт. Про це читайте далі.

 З порядку денного:

І З’їзду  активістів  громад Приірпіння

 1. Про ситуацію в регіоні. Виступ О.Старшинової.

Про вимоги часу та необхідність об‘єднання. Доповідь Н.Ростовцевої

 1. Про концепцію розвитку міст Приірпіння. Доповідь .І.Юрчака 
 2.  Виступи представників активістів громад Приірпіння.
 3. Ініціювання створення Координаційного Штабу  Громад Приірпіння.
 4. Обрання членів Коррдинаційного Штабу Активістів Громад Приірпіння
 5. Проголошення Мораторію на виділення земель на  території міст Ірпінь, Буча,  смт. Ворзель, Гостомель, Коцюбинське.

Про введення Мораторію на виділення землі  на території міст Ірпінь, Буча, Ворзель, Гостомель, смт Коцюбинське до обрання нового складу міських рад за результатами виборів 26.10.2015.

З‘їзд активістів громад Приірпіння констатує, що,  станом  на сьогодні   міста Приірпіння доведені до межі екологічної, техногенної та соціальної катастрофи  через масову хаотичну забудову територій  міст Ірпінь, Буча, Ворзель, Гостомель, смт Коцюбинське,  масове знищення лісів та зелених насаджень, відсутність капіталовкладень, відповідних до потреб  навантажень на  інженерну інфрастуктуру , невідповідність розвитку соціальної інфраструктури до зростаючої кількості населення. Масові забудови міст ведуться  за кошти приватних забудовників, які їх виконують  виключно з метою  отримання надприбутків через продаж комерційного житла, без розвитку  інфраструктури міст та будівництва ДНЗ, шкіл, поліклінік тощо. Посадові особи  міських рад міст Ірпінь, Буча, Ворзель, Гостомель, смт. Коцюбинське,  уповноважені на здійснення контролю за цими будівництвами,  своїми діями спонукають або прямо беруть участь в здійснення цих розробок, чим спричиняють  шкоди містам та Громадам на колосальні суми, що перевищують річні бюджети міст.

Враховуючи вищевказане, І З‘їзд активістів громад Приірпіння постановив:

 1. Вимагати від міських, селищних рад Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинське введення повного Мораторію на передачу земель  у  будь-який  спосіб – через  безоплатне виділення,  продаж, передачу в оренду та суборенду, договори міни, дарування,  тощо  до обрання нового складу міських рад за результатами виборів 26.10.2015.
 2. Вимагати від міських, селищних рад Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинське введення Мораторію на забудову (видачі та погодження містобудівних умов) вже виділених земельних ділянок до повного обстеження стану та обсягів будівництва на відповідність законодавству України.
 3. Доручити Координаційному штабу і активістів громад Приірпіння звернутись до міських, селищних рад Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинська від імені та за повноваженнями, наданими З‘їздом, з вимогами про введення Мораторіїв та контролювати розгляд питань. 
 4. Вимагати від міських, селищних рад прийняття рішень про відміну Мораторіїв лише після проведення повного обстеження стану та обсягів будівництва у містах, селищах на відповідність законодавству України всіма забудовниками незалежно від форми власності та вивчення реального стану та потреб розвитку соціальної та інженерної  інфраструктури.
 5. Вимагати від міських рад перегляду всіх інвестиційних договорів та договорів пайової участі на відповідність законодавству України із залученням до цієї роботи представників  активістів громад Приірпіння.
 6. Поінформувати міські, селищні ради Ірпеня, Бучі, Ворзеля, Гостомеля, Коцюбинська про  відповідальність, як власників земель, перед громадами міст, селищ за невиконання цих вимог.

Ирпень – на грани техногенной катастрофы

18 сентября в актовом зале Ирпеньского горсовета состоялся первый съезд активистов громад Приирпенья: Ирпеня, Бучи, Гостомеля, Ворзеля и др. В повестку дня были вынесены вопросы о ситуации в регионе, создании координационного штаба актива Приирпенья, подписания Меморандума,  создании фонда поддержки и другие.

Озабоченность собравшихся вызывает экологическая ситуация, которая сложилась в Ирпене. Город на пороге коллапса, нарастает угроза экологической и техногенной катастрофы, растёт социальная напряжённость. Интенсивная застройка Ирпеня вызывает тревогу: в городе единовременно ведётся строительство 51 жилого комплекса. По подсчётам специалистов, население Ирпеня через два года возрастёт вдвое и это повлечёт за собой множество социальных, бытовых, технических и экологических проблем.

Из выступлений активистов:

 «Украдено 1500 гектаров земли. Что получил город? Ничего. Подсчитали убытки, 750 миллионов долларов! Этих средств хватило бы, чтобы Киев перестроить.

Уже в этом году 40 гектаров земли бесплатно передали под коммерческое строительство. Утраченная выгода бюджета Ирпеня – 460 миллионов грн.»

Из расчетов активистов  стоимости одного гектара ирпеньской земли: 100 соток х 5 тыс. долларов х 23 грн. = 11 500 000 грн. На этих цифрах и базируются выводы выступавших на съезде.

«У нас тоже фронт, - отмечали собравшиеся, - во дворах, лесах, судах. Пять избиений активистов за два месяца в Приирпенье! Мы ждём специалистов всех сфер, кто может внести свой вклад в наше общее дело.»

Игорь Юрчак, архитектор, выразил озабоченность состоянием Ирпеня: дома в аварийном состоянии, инженерные сети изношены, ситуация грозная.

Собравшиеся активисты отмечали, что их цель – создать альтернативную систему власти: «Если власть нас не услышит, будет гражданский бунт… Мы принципиально не создаём юрлица. Это будет живой организм. Мы – Громадська Рада. Есть две задачи, первая, глобальная – создать буфер между властью и населением, а вторая - приостановить бесконтрольную выдачу земли. Движение беспартийное, потому что интересы громады выше интересов любой партии.»

Оппоненты, присутствующие в зале, говорили о том, что необходимо действовать в рамках закона и быть в составе представителей громады при горсовете. Они не нашли в предложениях первого съезда ничего нового. А зря. Нужно обратить внимание на то, что создаётся общественная структура, которая предлагает себя альтернативой власти. И не даром же одна из выступавших предлагала перенять опыт штата Калифорнии в котором в Х1Х веке появилось движение «Прямое управление народа». Как вариант, этот пример можно реализовать и в наше время.

Ещё бы! Один пример Октябрьской революции чего стоит. Так что поэтапно с Х1Х, ХХ и в ХХ1 век опыт народного управления выглядит очень даже грозно.

Не будем ссылаться на опыт веков. Работа в современном законодательном поле выглядит более убедительной. А может потому эта ссылка понадобилась,  что этому новому ростку общественной инициативы  законодательного поля Украины и не хватает?

 

 Собрание активистов в Ирпене

Собрание активистов в Ирпене

Собрание активистов в Ирпене

 

Прочитано 2764 раз

Похожие материалы (по тегу)


Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины