Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня

Круглий стіл: хаотична забудова та втрата справжнього історико-культурного обличчя міста

Круглий стіл: хаотична забудова та втрата справжнього історико-культурного обличчя міста

20.10.2016 р. о 15:00 Громадська рада провела неймовірно цікавий та реально важливий захід: «Про збереження культурної, духовної, архітектурної та природної спадщини у контексті розвитку Приірпіння».


До участі було запрошено багато досвідчених та компетентних людей. Запрошені представники влади, а саме, Христюк Д.В., Негреша Д.М. на початку, просили перенести захід з 13.10 на 20.10, пояснюючи це тим, що багато справ перед святкуванням дня міста. І, врешті решт, 20 жовтня вони взагалі не відвідали круглий стіл і ніхто із тих, кого у своєму листі-запрошені, направленого посадовцям, хотіли бачити організатори. Дана позиція лишилася незрозумілою для учасників заходу.
Варто зазначити, що попередньо, місцем проведення було визначено 2-й поверх Ірпінської міської ради за круглим столом (біля кабінету мера). Але, учасників попросили зайняти актову залу, бо в цьому залі на 16:00 планувалось щось самою міською владою. До слова, о 16:00 ніхто нічого не проводив на тому поверсі, звідки попросили. Комусь незручна присутність громадськості?
Після представлення доповідачів та ознайомлення з регламентом Маркелова Т.І., голова Громадської ради у першій частині своєї доповіді розповіла про унікальну історію нашого міста, та наголосила на неприпустимості її применшення. У Статуті громади міста Ірпінь чітко вказано, що датою заснування міста Ірпеня слід вважати 1901 рік. Місто виникло завдяки початку будівництва у 1899 році залізниці Київ-Ковель. То чому ж тоді цього року влада намагалася вкоротити віку нашому місту, нав’язуючи дату - 60. Це питання потребує окремої відповіді можновладців.

kruglyi stol 20 10

 


Друга частина доповіді голови Громадської ради стосувалася сьогодення. Тамара Іванівна звернула увагу присутніх на цифри у Генеральному плані міста. Так до 2031 року зазначалось планове збільшення населення до 55 тис., станом на сьогодні ця цифра складає 85 тисяч осіб. Місто не пристосоване до такої кількості жителів. Ніхто не думає, як уникнути інфраструктурної та соціогуманітарної катастрофи.
Щодо майбутнього Маркелова Т.І. запропонувала вивчити основоположні документи міста, внести зміни та розпочати процес справжньої його розбудови з урахуванням потреб мешканців: а це - будівництво об’єктів соціальної сфери - шкіл, дитячих садочків, лікарень, санаторіїв, дитячих оздоровчих комплексів тощо.


Наступне слово взяла Кликова Л.М., ландшафтний архітектор-дослідник, член Міжнародної експертної ради з ландшафтного дизайну від України в 2012 р. На її думку, те що зроблено в місті, вже повернути не можна. Але можливо рухатися до позитивних змін від тієї точки, що є зараз. Вона готова допомогти в межах своєї компетенції та знань. Також, щодо будівництва та реконструкції в місті, висловила думку, що такі питання повинні виноситися на широкі громадські обговорення.
Юрчак Ігор, голова ВГО «Архітектурна рада», підтримав необхідність проведення таких круглих столів та рахує, що вони мають бути регулярними. Пан Ігор вважає містобудівну ситуацію в м. Ірпінь вкрай незадовільною. Містобудівна політика та програма розвитку відсутня взагалі. Відбувається постійне порушення зонінгу, в тому числі, при виділенні землі за межами міста. Йде масова житлова забудова, але відсутній паралельний розвиток інфраструктури міста. Зокрема він вказав на те, що Ірпінь, Буча, Ворзель та Гостомель є одним цілим із однаковими проблемами, і вирішувати їх треба комплексно.
Найда І.В., HR - директор компанії «Юрія-фарм», має серцевий біль та душевну тугу від ситуації в Приірпінні. Він багато років працював з Карплюком В.А., але станом на сьогодні з прикрістю констатує той факт, що колеги у мера вмілі «заробляльники» грошей та раби обставин. Влада Ірпеня має нікчемну політичну поведінку.


Ігор Володимирович вважає, що запорукою постійного вдосконалення є бачення, натхнення та чесність. Завдання перед керманичами міста: сформувати бачення рішень на основі реальних громадських слухань, на базі Громадської ради створити платформу для поєднання зусиль на конкретних, позитивних речах, щоб показати, що ми вміємо працювати.
Голембієвський Б.С., президент ГО «Еколого-медична академія «Наука здоров’я, духовність», вірить, що Голова Громадської ради спроможна об’єднати громаду Приірпіння задля конструктивної роботи. Також, він хотів би, щоб Громадська рада не перетворювалась в опозиційний блок, але, згідно чинного законодавства, поставила «на місце» владу, щоб та виконувала чесно свої обов’язки. Голембієвський Б.С., каже, що всі зміни, які зроблені в місті мають антураж ний зміст. Карплюк В.А. – добрий менеджер, але він мусить співпрацювати з громадою.


Плаксіна Олена, краєзнавець, працівник відділу культури, відверто здивована, чому у міста вкрали понад 60 років існування. Наприклад, у Краєзнавчому музеї Ірпеня є документ, у якому зазначено, що 10 березня 1902 р., офіційно відкрили станцію «Ірпінь», але ще до того ми з’явилися на картах. Є багато історичних свідчень, що Ірпеню не 60.
І якщо підсумувати всі її слова, відверто боляче за те, що місто втрачає своє обличчя, не «Нове обличчя», а своє справжнє історико-культурне обличчя. Було відкрито багато парків і створено багато скульптур, але чомусь не створюються пам’ятки тих видатних людей, що жили та творили саме тут: Микола Носов, Максим Рильський, Федір Кричевський, Святий Феодосій Ірпінский та інші.
І просто один приклад: на фоні масових «поліпшень» в місті, відновлення центру, встановленню великої кількості колон, плитки, ледь животіє пам’ятка Федору Кричевському, не просто людині, а заслуженому діячу мистецтв, одному із засновників та першому ректору Української академії мистецтв, професору Київського художнього інституту, що жив у нашому місті. Облізла історична «пам’ять», стоїть впритул до дороги, навпроти розкішного будинку Linevich group, без догляду під убогим парканом. Соромно!

Памятник Кричевскому в Ирпене


Наступним взяв слово, Кухалейшвилі Л.Ю., голова ГО «Захист зелених зон», депутат Ірпінської міської ради. Він наголосив, що ми дійсно втрачаємо культурну спадщину. Місто вкладає гроші в структури, які не несуть ніякого соціального функціонального навантаження. Все робиться для продажу квадратних метрів.
Йому дивно від того, що людей возять на екскурсії до відреставрованої будівлі дитячої поліклініки, а там навіть немає необхідного мінімуму - хоча б невідкладно зробити хворому укол, бо шприців нема.
Він впевнений, якщо не зупинимо забудову, втратимо місто назавжди. Пан Лаврентій каже, що у нас люди – споживачі: якщо дають – добре, не дають – ну влада така. Наше життя тут і зараз, треба бути активними, виборювати свої права. «Люди. Ходіть на сесії міської ради, вимагайте прозорості, на владу треба тиснути!» - закликає депутат.


Мельник П.І., д.і.н., професор, голова ради при ГО «Еколого - медична академія «Наука, здоров’я, духовність» по розробці стратегічного плану розвитку України. З того що почув, зробив висновок, що треба пройти величезний шлях для того, щоб відчути себе справжньою людиною. Такий стан Приірпіння породили «байдужість, інертність, небажання людей дбати про своє».
Він впевнений, що в центрі Стратегічного плану економічного розвитку має бути людина. А місто повинно бути справжнім, а не декларованим містом здоров’я.
Петро Іванович вважає, що громада і влада – єдине органічне ціле. Для розумної влади участь громадськості, то є велике благо. Ніяке рішення влади не може бути прийняте без експертизи від громади.
Отже, в підсумку проведеного Круглого столу була сформована Резолюція з озвученими пунктами та пунктами, що внесли присутні активісти.


Текст Резолюції та подальші дії Громадської ради щодо реалізації даної Резолюції будуть озвучені 27 жовтня на засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради.


Комментарии   

0 #1 Андрей-108 23.10.2016 22:19
Аудио или видео запись мероприятия есть? Очень интерсно было бы посмотреть.
Заранее Спасибо!
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины