Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня

Садочки. Проблем багато. Їх треба визнавати.

Круглий стіл Круглий стіл

На круглий стіл  «Про стан справ у дошкільних  навчальних закладах освіти регіону 2016 р.», що був організований та проведений Громадською радою 08.06.2016 року зібралося багато учасників: Керуючий справами виконавчого комітету, деякі депутати ІМР, керівник та спеціалісти Управління освіти і науки, завідуючі садочків, члени Громадської ради м.Ірпінь, члени Громадської  ради м. Буча, Батьки та представники батьківських комітетів. Всього близько 30 осіб.

 

З підсумком стосовно проведеного круглого столу можете ознайомитись нижче. 

Окремо, загально особисто охарактеризувати захід можу так:

Визнання проблеми -  перший крок до її вирішення. В деяких випадках, Управління освіти і науки, визнавали проблему, в деяких ні. 

У своєму виступі, керівник Управління освіти і науки Маляренко Я.О. зазначив, що проблема є не в  самій роботі дошкільних навчальних закладів, а в кількості місць, які вони мають садочки, і в кількості задоволення тих потреб, які сьогодні ставить перед ними громада. Визнав, що не встигає соціальна сфера підтягуватися за такими швидкими темпами  розростання міста,  «в середньому на 100 місцях виховується 144 дітей», «в деяких навчальних закладах на одне місце, в середньому, припадає 7 дітей». 

Про оперативні (поточні) ремонти Управління освіти і науки, повідомило, що  задовольняють потреби в садочках. Особливо «золотими», є різноробочі працівники на місцях, які тягнуть в своїй ставці по 4-6 подрібнених ставок. А що робити тим, у кого цих працівників не має? Від допомоги батьків не відмовляються.

Представники батьків вважають, що потреби в поточних ремонтах повністю не задоволені. Виявилось, КП «Ірпіньводоканал» та КП «ЖЕК «Ірпінь»»,  коли є вільний час та можливості, надають допомогу у садочках.  То чому, не зробити офіційну прив’язку до цієї допомоги? Тоді батьки будуть знати, що є кого покликати. На круглому столі, запропонували розглянути можливість заключення договору про співробітництво з цими КП, що надасть впевнену  можливість звернення до них стосовно оперативних ремонті в садочках. 

Всі добре посміялись, коли одна з мам, голосно повідомила, що «у них у дітей в групі в туалеті воняє», а завідуюча  заперечувала, цей факт. Проблема ховається в деталях: туалет замінили, а труби старі. Наочний приклад: проблема є, батьки її бачать, завідуюча  пояснює це старими комунікаціями, Управління освіти і науки не знає про цю проблему. То в чому тут секрет? В мовчанні? В остраху бути винним?  

Стосовно переповнення і нестачі садків. В найближчі роки  максимально скоротити чергу в ДНЗ не вдасться. Очікується скорочення черги на 40%, у випадку виконання всіх планових будівництв і розширень існуючих закладів.  У додатку є табличка, з вичерпною інформацією щодо стану справ з наповнюваністю та чергою. 

Питання великих черг і надалі потребує максимальної уваги з боку місцевої влади. Поки кінцевого результату у вирішенні проблем з садочками поки не видно. 

На рахунок літніх ремонтів, то, виявляється, що їх регулярність, це примха батьків. Управління освіти і науки надає все для запланованих необхідних робіт. Все інше, особисте бажання батьків.  Присутні батьки не погодились  з такою трактовкою ситуації. Бо коли на голову сиплеться фарба,  то це не примха –а необхідність.

Керівник Управління освіти і науки Маляренко Я.О.  зазначив, що в цьому році це питання не є проблемою, адже  було вже 2 виділення коштів  для садочків. Перший раз 190 тис.грн.,  другий раз 99 тис.грн., саме на конкретні потреби на місцях.  Безпрецедентний досі підхід: розмір коштів для кожного садочку  визначався виходячи з кількості вихованців.  

Члени Громадської ради зазначили, що батьки поки не бачать цих залучених коштів. 

Керівник Управління освіти і науки відповів, що зараз йде плановий звіт всіх завідуючих ДНЗ перед батьками, де завідуючі мають надати звіт по отриманим коштам. 

Приємною новиною можна назвати те, що з наступного року планується вдосконалення систем вентиляції,  енергозбереження  та заміна систем опалення в садочках. Але ці зміни торкнуться лише тих дошкільних навчальних закладів, де це технічно можливо. Інші, не придатні до таких змін приміщення, надалі будуть просто підтримуватися в належному стані. 

На рахунок спання дітей по двоє на одному ліжку, в  цьому проблему Управління освіти і науки, разом із завідуючими, не бачать. На їх переконання, такого не буває. А якщо трапляється, треба одразу дзвонити і повідомляти. Тільки, хто повідомить: діти, що так поснули, чи вихователь, що вимушено так поклав? Якщо інформація дійде до батьків,  то факту порушення  санітарних норм  вже не буде видно. Дивно! Якщо в групі 30 дітей (по списку), а в кімнаті 20 ліжок для сну, чи це не є підставою засумніватися в достатній кількості спальних місць?      

Хоча Управління освіти і науки відмовились вірити в дану проблему, все ж таки, повідомили що вже на наступний навчальний рік будуть закуплені двоповерхові ліжка, що відповідно до нового Санітарного регламенту, є дозволеними. Також, розглядається можливість закупівлі розкладних ліжок. 

Повірте, круглий стіл був дуже насичений та цікавий. Що може бути першим результатом? Далі буде видно. Якщо є проблема, не мовчіть, не говоріть між собою «нічого не зміниш».  Є проблема: йдіть до завідуючої. Не вирішили. Йдіть батьки разом із завідуючими до Управління. Проблема досі не вирішення. Йдіть всі, разом з Управлінням, до наших керуючих міста і говоріть про це, вимагайте участі. 

 

 

    

 

 

 

Садочки. Проблем багато. Їх треба визнавати.

На круглий стіл  «Про стан справ у дошкільних  навчальних закладах освіти регіону 2016 р.», що був організований та проведений Громадською радою 08.06.2016 року зібралося багато учасників: Керуючий справами виконавчого комітету, деякі депутати ІМР, керівник та спеціалісти Управління освіти і науки, завідуючі садочків, члени Громадської ради м.Ірпінь, члени Громадської  ради м. Буча, Батьки та представники батьківських комітетів. Всього близько 30 осіб.

З підсумком стосовно проведеного круглого столу можете ознайомитись нижче.

Окремо, загально особисто охарактеризувати захід можу так:

Визнання проблеми -  перший крок до її вирішення. В деяких випадках, Управління освіти і науки, визнавали проблему, в деяких ні.

У своєму виступі, керівник Управління освіти і науки Маляренко Я.О. зазначив, що проблема є не в  самій роботі дошкільних навчальних закладів, а в кількості місць, які вони мають садочки, і в кількості задоволення тих потреб, які сьогодні ставить перед ними громада. Визнав, що не встигає соціальна сфера підтягуватися за такими швидкими темпами  розростання міста,  «в середньому на 100 місцях виховується 144 дітей», «в деяких навчальних закладах на одне місце, в середньому, припадає 7 дітей».

Про оперативні (поточні) ремонти Управління освіти і науки, повідомило, що  задовольняють потреби в садочках. Особливо «золотими», є різноробочі працівники на місцях, які тягнуть в своїй ставці по 4-6 подрібнених ставок. А що робити тим, у кого цих працівників не має? Від допомоги батьків не відмовляються.

Представники батьків вважають, що потреби в поточних ремонтах повністю не задоволені. Виявилось, КП «Ірпіньводоканал» та КП «ЖЕК «Ірпінь»»,  коли є вільний час та можливості, надають допомогу у садочках.  То чому, не зробити офіційну прив’язку до цієї допомоги? Тоді батьки будуть знати, що є кого покликати. На круглому столі, запропонували розглянути можливість заключення договору про співробітництво з цими КП, що надасть впевнену  можливість звернення до них стосовно оперативних ремонті в садочках.

Всі добре посміялись, коли одна з мам, голосно повідомила, що «у них у дітей в групі в туалеті воняє», а завідуюча  заперечувала, цей факт. Проблема ховається в деталях: туалет замінили, а труби старі. Наочний приклад: проблема є, батьки її бачать, завідуюча  пояснює це старими комунікаціями, Управління освіти і науки не знає про цю проблему. То в чому тут секрет? В мовчанні? В остраху бути винним?  

Стосовно переповнення і нестачі садків. В найближчі роки  максимально скоротити чергу в ДНЗ не вдасться. Очікується скорочення черги на 40%, у випадку виконання всіх планових будівництв і розширень існуючих закладів.  У додатку є табличка, з вичерпною інформацією щодо стану справ з наповнюваністю та чергою.

Питання великих черг і надалі потребує максимальної уваги з боку місцевої влади. Поки кінцевого результату у вирішенні проблем з садочками поки не видно.

На рахунок літніх ремонтів, то, виявляється, що їх регулярність, це примха батьків. Управління освіти і науки надає все для запланованих необхідних робіт. Все інше, особисте бажання батьків.  Присутні батьки не погодились  з такою трактовкою ситуації. Бо коли на голову сиплеться фарба,  то це не примха –а необхідність.

Керівник Управління освіти і науки Маляренко Я.О.  зазначив, що в цьому році це питання не є проблемою, адже  було вже 2 виділення коштів  для садочків. Перший раз 190 тис.грн.,  другий раз 99 тис.грн., саме на конкретні потреби на місцях.  Безпрецедентний досі підхід: розмір коштів для кожного садочку  визначався виходячи з кількості вихованців.  

Члени Громадської ради зазначили, що батьки поки не бачать цих залучених коштів.

Керівник Управління освіти і науки відповів, що зараз йде плановий звіт всіх завідуючих ДНЗ перед батьками, де завідуючі мають надати звіт по отриманим коштам.

Приємною новиною можна назвати те, що з наступного року планується вдосконалення систем вентиляції,  енергозбереження  та заміна систем опалення в садочках. Але ці зміни торкнуться лише тих дошкільних навчальних закладів, де це технічно можливо. Інші, не придатні до таких змін приміщення, надалі будуть просто підтримуватися в належному стані.

На рахунок спання дітей по двоє на одному ліжку, в  цьому проблему Управління освіти і науки, разом із завідуючими, не бачать. На їх переконання, такого не буває. А якщо трапляється, треба одразу дзвонити і повідомляти. Тільки, хто повідомить: діти, що так поснули, чи вихователь, що вимушено так поклав? Якщо інформація дійде до батьків,  то факту порушення  санітарних норм  вже не буде видно. Дивно! Якщо в групі 30 дітей (по списку), а в кімнаті 20 ліжок для сну, чи це не є підставою засумніватися в достатній кількості спальних місць?      

Хоча Управління освіти і науки відмовились вірити в дану проблему, все ж таки, повідомили що вже на наступний навчальний рік будуть закуплені двоповерхові ліжка, що відповідно до нового Санітарного регламенту, є дозволеними. Також, розглядається можливість закупівлі розкладних ліжок.

Повірте, круглий стіл був дуже насичений та цікавий. Що може бути першим результатом? Далі буде видно. Якщо є проблема, не мовчіть, не говоріть між собою «нічого не зміниш».  Є проблема: йдіть до завідуючої. Не вирішили. Йдіть батьки разом із завідуючими до Управління. Проблема досі не вирішення. Йдіть всі, разом з Управлінням, до наших керуючих міста і говоріть про це, вимагайте участі.

   


Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины