Menu

Громадські слухання в Бучі

  • Автор  Зореслав Замойский
 Громадські слухання в Бучі Громадські слухання в Бучі

    Громадські слухання які пройшли 28 грудня в Бучанській міській раді стосовно змін до детального плану забудови міста пройшли досить емоційно. Спочатку слухання не могли відкритись з-за конфліктів з приводу визначення головуючого на слуханнях та складу лічільної комісії. В бік міського голови були звинувачення в тому що він намагається повести слухання у вигідному забудовникам руслі.

    Нарешті слово отримав головний архітектор підприємства «Ладопроект» Дмитро Ткач який і повідомив про характер майбутніх змін. За його словами розроблений план забудови 96,4 гектарів Бучі, щільність забудови становитиме орієнтовно 13 тисяч квартир на 25 тисяч населення. Прозвучала цифра що до 2030 перспектива населення Бучі становитиме 60 тисяч осіб.

   Така інформація почали викликати питання до проектантів будівництва, в залі почався гамір і мер міста Анатолій Федорук чомусь вирішив закрити слухання. Однак громада виявила бажання їх продовжити, і представник «Ладопроекту» мав змогу ще розповісти про пропоновані зміни до плану забудови.

   Зокрема, багатоквартирні будинки, в тому числі декілька девятиповерхових планують спорудити по периметру вулиць  Бориса Гмирі, Северина Наливайка та Депутатської. Квартальна забудова буде розбавлятись забудовою точковою.

   Пропонується спорудити сім дитсадків та три школи. Також розбити парк в межах 1,9 га. Знайшли архітектори місця й для медичного ліцею з амбулаторією, спорткомплексу та торгового центру.

   Щодо питання водопостачання та водовідведення, то пропонований вихід: забір води с місцевої річкі та підєднання до Бортницької станції аерації. Такі аргументи знову викликали протест серед присутніх, оскільки ситуація з інженерною системою водогону Приірпіння вже зараз на межі катастрофи і не витримає нових навантажень.

   Далі до забудовника були поставленні питання з приводу оформлення документів, якими фактично землі промислового призначення стали землями призначенними для будівництва.

   Мер Анатолій Федорук, який на той момент вже встиг повернутись на слухання, повідомив що на данний час  будівництво жодного багатоповерхового будинку в Бучі, на відміну від інших міст та селищ прилеглих до столиці, не ведеться. Але це «викликає небезпеку самовільного будівництва таких споруд з усіма витікаючими звідси наслідками».

   Бучанці задали питання представнику забудовників щодо черговості будівництва, чи не буде так що обіцяні дитсадки і школи будуть збудовані через роки після заселення мешканців в будинки і чи не буде повторювати мер Федорук свох фрази про те, що «міський бюджет коштів на утримання дитсадків немає, а державний бюджет коштів не виділяє»?

   Виникли питання і щодо дотримання норм ДБН щодо щільності забудов, між якими у прямому значені слів не пройти і не проїхати.

   Насамкінець після гарячих дискусій громадськість проголосувала відхилити представлений на обговорення  зміни до детального плану міста Бучі, як такі що не відповідають нормам законодавства та суперечать інтересам громади. Громадські активісти назвали перемогою громади результати слухання. На їхню думку така результати і дискусія є вагомим аргументом в боротьбі з хаотичною забудовою Приірпіння та створила хороший прецендент для майбутніх слухань.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины