Menu

Корупційні схеми Карплюка грабують кожного з нас. Просто ще не всі це усвідомили

Корупційні схеми Карплюка грабують кожного з нас. Просто ще не всі це усвідомили

5 запитаннь до Михайлини Скорик-Шкарівської, кандидатки в народні депутати у 95-му окрузі від партії «Голос»

 Ми вирішили розпитати у Михайлини Скорик-Шкарівської, для чого вона балотується в Раду і чому обрала партію «Голос» Святослава Вакарчука.

- Чому ви вирішили йти в Раду і які три завдання ви ставите для себе у парламенті?
- Один із проектів, яким я займалась останні роки - це громадський моніторинг діяльності Ірпінської міської ради на предмет наявності корупції в її рішеннях. Тобто я можу з упевненістю сказати, що я і моя команда знаємо більшість схем, які використовує міська влада. І маємо докази на руках. Одна із причин походу в Раду - бажання зламати ці схеми не лише на рівні одного міста якимись напівзаходами - а на рівні всієї країни - законодавчо.
Адже Ірпінь, Вишневе, Боярка - як і будь-яке невеличке містечко в 10-ти чи в 500-а км від Києва - це Україна “в мініатюрі”. Маючи досвід боротьби із корупцією на цьому рівні - зможемо його ефективно використати на рівні держави.
Серед моїх завдань - звести до мінімуму безкарність і свавілля забудовників - як під час хаотичної забудови, так і посилити відповідальність за обман інвесторів. Друге - створити умови для участі громади в плануванні гармонійного й комфортного розвитку населених пунктів. Для передмість Києва це проблема номер один - бетонні ґетто не враховують інтересів жителів.
Третє - я вважаю, що добробут кожного і зростання економіки в цілому залежать від розвитку малого і середнього бізнесу. Тому докладатиму в Раді всіх зусиль задля спрощення умов його діяльності.

- Як ваша робота в Раді вплине на мешканців Ірпеня, Вишневого, Боярки?
- Як відповідальний кандидат, я не можу давати жителям округу обіцянки, які будуть йти врозріз із законодавством. Наприклад, вибивати гроші з бюджету на округ в обмін на голосування за розпил державних підприємств. Натомість я можу обіцяти голосувати за подальше поглиблення процесів децентралізації, яка дозволить громадам самим заробляти більше в разі створення умов для розвитку бізнесу.
Дуже важливо, щоб отримані кошти дійсно йшли на розвиток громади, а не на корупційні схеми. Приклад Ірпеня показує, що яким би великим не був місцевий бюджет - а в нашому місті майже мільярд гривень, садочків, шкіл і лікарень тут все одно катастрофічно не вистачає.

-Чому ви обрали своєю тактикою критику колишнього мера Володимира Карплюка? 

Треба розуміти, що критика Карплюка - це не особиста примха. Корупційні схеми Карплюка грабують кожного з нас, мешканців Ірпеня. Просто ще не всі це усвідомили.
І ці ж схеми - ухилення від сплати податків, будівництво без належних дозволів і документів, забудова екологічно небезпечних ділянок - Карплюк має намір розповсюдити на весь округ, взявши під свій контроль уже забудовників і Вишневого, і Боярки, і всього західного передмістя Києва. Крім того, він іде в Раду, аби уникнути кримінальної відповідальності за десятком проваджень, які відкриті проти нього. Справедливо було б, аби людина, відповідальна за дискомфорт 100 тисяч мешканців Ірпеня, понесла відповідальність за свої дії.

- Чи не буде ваша робота спрямована лише на Ірпінь, де ви нині проживаєте?

- Під час передвиборчої кампанії ми об’їжджаємо всі населені пункти округу, де їх 24. В Ірпені я вже маю розуміння і викликів, і способів їх вирішення. Багато з них можна масштабувати і застосовувати в інших місцях, зокрема Вишневому. Чайках, Софіївській Борщагівці та Петропавлівській - і не лише на 95-му окрузі.
Моя діяльність в Ірпені і досвід роботи журналістом у Києві дозволять набагато ефективніше впроваджувати аналогічні практики, наприклад, протидію місцевій корупції, по всій України.

Чому ви вирішили йти в Раду саме в команді партії “Голос” Святослава Вакарчука?
- Перша причина - це команда фахівців своєї справи, команда людей, які досягли успіху в своїй галузі, подекуди світового рівня. Це не просто харизматичні лідери чи телевізійні обличчя. Це люди, які мають план розвитку кожен свого напрямку, бачення перспектив України на 5-10 років вперед. Я відчула, що з такою командою проблеми мого округу вирішити набагато простіше, а мій досвід на місцевому рівні зможе посилити “Голос”.

По-друге, мені близька програма партії Святослава Вакарчука, який пропонує деолігархізувати Раду, розвернувши політиків обличчям до потреб людей. Гадаю, це саме ті зміни, яких нині очікує українське суспільство.


Журналістка і громадська активістка Михайлина Скорик-Шкарівська відома в Ірпені своєю послідовною критикою колишнього мера Володимира Карплюка та його оточення. Однак це далеко не вся її біографія. З 1998 році вона працювала в низці газет та на телебаченні, у 2004 році була координатором руху по боротьбі з цензурою на центральних телеканалах України - координувала спротив журналістів проти "темників" Адміністрації президента Кучми на чолі з Віктором Медведчуком.

У 2013-2014 роках була учасницею журналістських акцій під час Євромайдану, а також висвітлювала події Революції Гідності й окупації Криму в медіа України, Польщі, США та Канади.
Жити до Ірпеня Михайлина переїхала понад 10 років тому до майбутнього чоловіка - Сергія Шкарівського. Коли Сергій загинув в місті Іловайськ Донецької області, захищаючи Україну в складі батальйону «Донбас», вона залишилася мешкати в місті, де похований її чоловік, активно включившись у боротьбу за права громади проти незаконних забудов. Вона також відома тим, що публічно відмовилася від пільг та земельних ділянок як вдова загиблого в АТО, чим руйнує «схеми» Карплюка з легалізації незаконно зведених будинків.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины