Між Бучею та Ірпенем питання про фінансування школи №5 залишається відкритим

Ворзельська школа № 5 знаходиться на балансі міста Ірпеня, а територіально в межах селища Ворзель.

По закону Ірпінь проводить фінансування по ремонтним роботам, наданню безкоштовного харчування та оснащенню матеріально-технічної бази для дітей. Але на практиці це виглядає зовсім по-іншому.

Головною проблемою залишається капітально-ремонтний стан школи, де основною небезпекою для дітей становить затікання дощової води в кабінет директора та вчительської, що спричинює грибок. Це питання можливо вирішити завдяки гідроізоляції, але в Ірпінському міському бюджеті на це коштів немає.

 

Переповненість учнівських класів вже сягла критичної точки. Вже на сьогоднішній день є обладнаною вчительська на декілька нових класів. Через перевищення кількості учнів, що заселилися в новобудови в наступному році є загроза проведення занять у дві зміни.

«Ще 4-5 років тому такої нагальної проблеми не було, щоб ми шукали нові класи та місце, де могли розмістити дітей поки, що приймаємо, але на жаль ситуація є критичною. Кількість учнів вже сягає максимуму. Але головна проблема – це добудова нових класів для учнів, адже з набуттям дітей до школи у нас не вистачає класів». – Говорить директор Ворзельської школи № 5, Волга Т.Г.

Нагальним залишається кількісний штат вчителів, адже навантаження в дві зміни буде тягти за собою моральне та фізичне навантаження не тільки на дитину, але і на вчителя. З практичної точки зору не відомо з якого саме бюджету буде проводитися добір вчителів, чи все навантаження буде покладено на тих, хто буде працювати в дві зміни.

Щодо харчування ситуація залишається на тому ж рівні – діти харчуються платно. В багатьох класах не вистачає книг по основним предметам.
Цікавим є той факт, що фінансування шкіл які є на балансі Ірпінської міської ради, яке здійснює фінансування навчального закладу і кошти надходять, але чому тоді всі фінансові клопоти лягають на плечі батьків? Ремонти батьки здійснюють за власні кошти, через спеціальні благодійні внески, купують нові парти та облаштовують кабінети, готують сніданки та обіди.

Матеріальне навантаження на середню статистичну сім’ю у Ворзелі виросло в декілька разів. Що ж буде, коли буде працювати друга зміна у ЗОШ № 5. Питання залишається відкритим, адже вже зараз вільних кабінетів не лишилося, а добудова буде вимагати значного бюджетного фінансування. Вже сьогодні очевидним є те, що замість законного фінансування з державного та міського бюджету якого немає, вже зараз наші діти позбавлені права харчуватися і мати цікаве дозвілля.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS

Дополнительная информация

Прочитано 1634 раз