Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Пятница, 28 октября 2016 15:09

Громадська рада при ІМР підтримала резолюцію круглого столу стосовно збереження культурної спадщини Приірпіння

Автор Зореслав Замойський

 

27 жовтня на засіданні громадської ради при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради була схвалена резолюцію круглого столу від 20 жовтня «Про збереження культурної, духовної, архітектурної та природної спадщини в контексті розвитку Приірпіння».


Таким чином, члени ради висловили підтримку позиції робочої групи круглого столу, до складу якої увійшли фахівці, експерти, громадські активісти щодо проблем та викликів, які постали перед Приірпінням сьогодні.
Голова ради Тамара Маркелова наголосила на необхідності якнайшвидшої зустрічі членів громадської ради з керівництвом міста для початку роботи з подолання негативних кризових явищ, які зараз мають тенденцію до продовження в Приірпінні. Подаємо повний текст резолюції:
20 жовтня 2016 року за адресою м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-а відбувся круглий стіл на тему: «Про збереження культурної, духовної, архітектурної та природної спадщини у контексті розвитку Приірпіння», ініційований та проведений громадською радою при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради.
Учасники, голови та члени громадських організацій, члени територіальної громади, незалежні експерти, обговоривши актуальні проблеми збереження культурної, духовної, архітектурної та природної спадщини у контексті розвитку Приірпіння, зазначають необхідність:
1. Проведення комплексного аналізу стану справ з історичною, культурною, архітектурною та духовною спадщиною Приірпіння на основі дослідження історичного розвитку міста Ірпінь та Ірпінського регіону, основоположних документів, а саме:
Статуту територіальної громади міста Ірпінь;
Стратегічного плану економічного розвитку міста Ірпінь та селищ Ворзель, Гостомель, Коцюбинське (Ірпінського регіону) на період до 2020 року;
Генерального плану м. Ірпеня. 
2. Розроблення за участю усіх зацікавлених сторін Концепції Розвитку Приірпіння (Бачення Приірпіння на наступні 25-30 років) та оновленого Стратегічного плану розвитку міста, як відображення Бачення, наповнених чітким, прозорим, конструктивним змістом, з урахуванням результатів широкого громадського та експертного обговорення, відповідних нормативних актів (ДБН), моніторингу та оцінки ефективності їх виконання.
3. Забезпечення реальної ефективної взаємодії органів влади та громадськості в умовах децентралізації при вирішенні нагальних проблем міста.
4. Проведення інвентаризації земель в Ірпені та Ірпінському регіоні. Недопущення проведення злочинних оборудок із землею під прикриттям декларації щодо наповнення бюджету, оскільки вирішення земельних питань в Ірпінській міській раді є однією з найбільш непрозорих сфер взаємодії громади та влади.
5. Переведення діяльності виконавчого органу міської ради в режим постійного вдосконалення на основі моделі EFQM (модель досконалості організації діяльності державних та приватних установ).
6. Сприяння утворенню регіональних кластерів харчової, легкої, переробної та інших галузей промисловості на основі глибокого аналізу ресурсного потенціалу регіону з метою росту економіки, зайнятості та підвищення якості життя населення. 
7. Проведення моніторингу розвитку малого та середнього бізнесу з метою визначення пріоритетних напрямів розвитку. Залучення молоді до написання інвестиційних проектів, особливо в навчальних закладах, створивши у місті інкубатор ідей. Таким чином сприяти залученню зовнішніх та внутрішніх інвестицій.
8. Вжиття невідкладних заходів щодо інвентаризації і паспортизації усіх історико-архітектурних об’єктів у місті та Ірпінському регіоні та їхнього збереження із виділенням у бюджеті розвитку територіальної громади міста Ірпеня та селищ на 2017 р. необхідних ресурсів на ці заходи. 
9. Створення координаційного центру при виконавчому комітеті Ірпінської міської ради по збереженню історичної, культурної, архітектурної та природної спадщини Приірпіння.
10. Порятунку ботанічної пам’ятки «Дуб Прадуб», який рішенням Київської обласної ради від 17.06.2010 №739-32-v визначений ботанічною пам'яткою природи місцевого значення, що має велике наукове та культурне значення для міста («Дуб Прадуб» є однією із небагатьох природних реліквій Київщини. Його територія була зменшена, а корені сильно пошкодженні під час прокладання водоводу). 
11. Зважаючи на думку експертів з позиції історичної правди щодо участі українців у Другій світовій війні, необхідно зняти закріплені на колонах при вході з вулиці Центральної (Ірпінь) до пам’ятника загиблим воїнам цифри «1941-1945» та напис «Алея Слави». 
12. Виконання Статуту громади, а саме: 
Стаття 2. Статус міста. Пункт 2.
Датою заснування міста Ірпеня слід вважати 1901 рік. Місто виникло завдяки початку будівництва у 1899 році залізниці Київ-Ковель.
Стаття 21. Благоустрій міста. Пункт 3.
Вікна-вітрини магазинів, майстерень побутового обслуговування, інших підприємств сфери послуг, рекламні оформлення, оголошення, афіші мають утримуватися у належному стані, виконуватись українською мовою та розташовуватись відповідно до планів оформлення міста, узгоджених з органами міського самоврядування.
Учасники круглого столу висловили готовність до налагодження конструктивної співпраці з депутатським корпусом та виконавчою владою на принципах прозорості, взаємної відповідальності та справедливості. Культура, духовність та повноцінна життєдіяльність повинні стати пріоритетом розвитку регіону. Без збереження історико-архітектурної, культурної та природної спадщини розбудова Приірпіння неможлива.

Прочитано 991 раз

Похожие материалы (по тегу)


Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины