Menu

Сьогодні в Україні відзначають День працівників прокуратури

Сьогодні в Україні відзначають День працівників прокуратури Сьогодні в Україні відзначають День працівників прокуратури

Сьогодні відзначають свято встановлено в Україні «…ураховуючи визначну роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисті прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу розбудови України як правової держави…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників прокуратури» від 2 листопада 2000 року № 1190/2000. (Вікіпедія).

 

Шановні прокурори!

Наталья Круль В переддень нашого професійного свята хочеться декілька слів сказати про нашу почесну  роботу, яку сьогодні усі принижують і стараються нав'язати суспільству думку про непотрібність цієї професії. Більшу частину свого життя я пропрацювала на різних посадах в органах прокуратури. На початку своєї діяльності я впевнилася, що в нашій організації працюють висококваліфіковані професіонали, яких поважали не тільки колеги, але і пересічні громадяни. Адже у нас був надзвичайно широкий круг повноважень і ми самовіддано відстоювали інтереси держави, конституційні права громадян.

Приходилося іноді дуже скрутно в питаннях захисту своєї позиції, яка чітко грунтувалася на вимогах закону. Але за принципову позицію нас не атестовували і не реформували, а заохочували. Були іноді прикрі випадки сурових нарікань з боку того чи іншого керівника, але це були поодинокі і дуже рідкі моменти. І ось настав час перестройки.

Спочатку по інерції усе було добре, а потім значна частина суспільсва зрозуміла перестройку, демократизацію суспільства як вседозволеність і понеслась практика "закон - це я". Незважаючи на вимоги законодавства нас заставляли відстоювати інтереси тієї чи іншої партії, підбір кадрів вівся по принципу "свій-чужий". Нікого не цікавили твої знання, твій досвід. Навпаки, чим більше ти професіонал- тим більше ти був не потрібний на службі.

Містечкові інтереси були в пріорітеті. Та цього було замало реформаторам, які поставили за ціль знищитити прокуратуру і в очах суспільства принизити до самого плінтуса. Спочатку позбавили повноважень нагляду за законністю прийнятих рішень судом. Потім позбавили  так званого загального нагляду, нічим не замінивши його. Фактично доручили відповільність за додержанням законодавства органам, які більше за усіх порушували закон. Пізніше пішли далі. Буцім і залишили нагляд за досудовим розслідуванням, але не передбачили жодних ричагів впливу на усунення порушень. І прокурор, з якого усі хочуть і питають про усе, що відбувається у суспільстві, як той птах у якого відрізали крила, потім лапи, потім повисмикували усе пір'я та зняли шкіру, а в добавок ще і пів голови - не може нічого зробити, але винний в усьому. Та при усій цій ситуації залишилися справжні професіонали і патріоти своєі справи, які в таких тяжких умовах знаходять можливості і сили для роботи. Ось про цих працівників, самовідданих, я би навіть сказала фанатів своєі справи хочеться поговорити. Це люди, які достойні цього свята, і заслуговують на добрі слова. Іх багато і колишніх і теперішніх.

Тож я вітаю вас усіх з днем   прокуратури і бажаю міцного здоров'я, благополуччя, витримки, стійкості, не зважаючи на сьогоднішні перепетії. Я свято вірю, що прийде час, коли у суспільстві зрозуміють важливість і необхідність нашої роботи. Будьте щасливі!  І нехай вашим надійним тилом буде сім'я, родина і хороші, вірні товариші! З професіним святом, з днем прокуратури!!!

Прокурор прокуратури м. Ірпеня Київської області Наталья Круль

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины