Menu

27 вересня відзначаємо свято Воздвиження Животворящого Хреста Господнього.

27 вересня відзначаємо свято Воздвиження Животворящого Хреста Господнього.

Воно встановлене на згадку про віднайдення та воздвиження Хреста Христового. Ця знаменна подія відбулася за імператора Костянтина Великого, який першим із римських імператорів припинив гоніння на християн.


Саме слово «воздвиження» означає «піднесення», тобто урочистий обряд вшанування та прославлення Хреста Господнього. Рівноапостольний імператор Костянтин, що за допомогою Божою, отримав у трьох війнах перемогу над ворогами, побачив на небі Боже знамення – Хрест із написом: «Цим переможеш». Палко бажаючи відшукати Хрест, на якому був розіп’ятий Ісус Христос, Костянтин направив у Єрусалим свою матір – благочестиву царицю Олену. Хоча свята цариця Олена на той час була вже в поважному віці, вона з натхненням узялася за виконання доручення.
Римські імператори-язичники намагалися повністю знищити спогади про священні місця, де, зокрема, постраждав за людей і воскрес Ісус Христос.

Імператор Адріан наказав засипати землею Голгофу і Гріб Господній у Єрусалимі, і на штучному пагорбі поставити капище язичницької богині Венери і статую Юпітера. Там збиралися язичники й робили ідольські жертвоприношення. Розшукуючи Животворящий Хрест, цариця Олена розпитувала християн та іудеїв, але довгий час її пошуки були безуспішними. Нарешті їй вказали на одного старого єврея на ім’я Іуда, який повідомив, що Хрест заритий там, де стоїть капище Венери. Капище зруйнували, звершили молитву і почали копати землю. Незабаром були виявлені Гріб Господній, а неподалік від нього три хрести, дощечка з написом трьома мовами «Ісус Назарянин, Цар Іудейський”, зроблена за наказом Пілата, і чотири цвяхи, що пронизували Тіло Господа. Щоб дізнатися, на якому з трьох хрестів був розп’ятий Спаситель, Патріарх Макарій по черзі підносив хрести один за іншим до важкохворої жінки. Від двох хрестів не відбулося ніякого чуда, коли ж поклали третій хрест, вона тієї ж миті зцілилася. Сталося це вже тоді, коли тіло померлого чоловіка несли для поховання.

Тоді взялися покладати хрести на померлого, і коли поклали третій хрест, покійний ожив. Побачивши воскреслого, всі переконалися, що знайдено Животворящий Хрест. Християни, що прийшли вшанувати Святий Хрест, просили святителя Макарія підняти, воздвигнути Хрест, щоб всі могли, хоча б здалеку, благоговійно споглядати Його. Тоді Патріарх і інші духовні особи почали високо піднімати Святий Хрест, а народ, співаючи: «Господи, помилуй», вшановував Чесне Древо.

У Константинополь свята Олена привезла з собою частину Животворящого Древа й цвяхи. Рівноапостольний імператор Костянтин звелів спорудити в Єрусалимі величний храм на честь Воскресіння Христового, що включав у себе і Гріб Господній, і Голгофу. Храм будувався близько 10 років. Свята Олена не дожила до освячення храму – вона померла 327 року. Храм був освячений 13 вересня 335 року. Наступного дня, 14 вересня ( за новим стилем), 27 вересня (за старим стилем) встановлено було святкувати Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста. На цьому Хресті і був розп’ятий Син Божий, що цілком “добровільно страждав”, коли “Він узяв на Себе наші немочі і поніс наші хвороби”. І там “Він укритий виразками був за гріхи наші і мучимий за беззаконня наші; покарання світу нашого було на Ньому, і ранами Його ми зцілилися. Усі ми блукали, як вівці, зведені були кожен на свою дорогу: і Господь поклав на Нього гріхи усіх нас” (Іс.53:4-7). Говорячи про значення цього “Хреста Христового” в євангельській проповіді, св. апостол Павло наголошує, що “слово хресне для загиблих безумство є, а для нас, що спасаємось, – сила Божа” (1 Кор.1:17,18).

На честь свята Воздвиження Чесного Хреста Господнього у нашому храмі 26 вересня о 17.00 буде служитися всенічне богослужіння;
27 вересня святкова Божественна Літургія, початок о 8.30 запрошуємо всіх до спільної молитви.
Наш храм знаходиться в за адресою м. Ірпінь вул. Котляревського 50а, у Покровському парку (дерев'яних скульптур), навпроти Алеї Героїв АТО.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины