Menu

Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа

Преображення Господа Бога і Спасителя нашого Ісуса Христа

Друзі, завтра одне з великим християнських свят – Преображення Господнє! Святкування розпочинаємо Літургією, після якої освячуємо яблука, груші, виноград та інші плоди які Ви принесете з собою! Православне святкування церковних свят має під собою участь у богослужіннях – це насамперед участь у спільній Літургії, а отже – Причастя Тіла і Крові Христових, через які ми наповнюємося Божественим світлом.

19 серпня Православна Церква святкує велике двунадесяте свято - Преображення Господнє. Воно встановлено на згадку про Преображення Господа перед учнями на горі Фавор.

У святі Преображення розкривається містичне богослів'я Християнської Церкви. Преображення - це візуальне явище Царства Божого на землі.

Ісус Христос незадовго до Хресних страждань, взявши з Собою трьох учнів - Іоана, Якова, Петра, вийшов з Капернаума і попрямував на північ, до гори Фавор, що піднімається, як фортеця, над пагорбами Галілеї.

Учні мовчали, передчуваючи, що їм відкриється таємниця. І ось, на Фаворі апостоли побачили Божественне Преображення Христа, явище Його величі і слави. Обличчя Спасителя стало подібним до світла блискавки, одяг - білими, як сніг. Він стояв, оточений сяйвом, як сонце променями.

Спасителю з'явилися два пророки: Мойсей та Ілля і розмовляли з Ним. Екзегети (тлумачі священного Писання) кажуть, що це була бесіда про Голгофську жертву, про майбутні страждання Христа, про те, що гріхи людські будуть викуплені кров'ю Сина Божого і Спасителя.

Три апостоли пережили явище Божественного світла, як ні з чим не зрівняну велику радість. Здавалося, саме час зупинився в спогляданні Божественного світла. Здивовані апостоли впали на землю. Видіння скінчилося. Разом з Ісусом Христом вони спустилися з гори і до ранку повернулися в Капернаум.

Православне богослів'я бачить у Преображенні Господньому прообраз Його Воскресіння і Другого Пришестя. І, враховуючи, що кожна подія церковного календаря має відношення до особистого духовного життя - бачить перетворений стан християн при кінці світу.

В праобразі майбутньої слави, яка згадується в цьому святі, Свята Церква втішає своїх чад баченням вічної блаженної слави, яка засяє після тих тимчасових утисків і поневірянь, якими повне земне життя; у славі цій будуть брати участь усі віруючі.

В народі свято Преображення називають Спасом. У цей день існує традиція приносити в храм фрукти для освячення. І в цьому теж є свій сенс. Адже, приносячи плоди для освячення в церкву, ми передаємо їх в дар Богові.

Приношенням плодів ми дякуємо Богу за те, що Він як турботливий Батько і Промислитель посилає нам все те, що необхідне для нашого існування в цьому світі.

З нагоди свята буде служитися Божественна Літургія, початок о 8.30 ранку. Освячення плодів буде відбуватися після Літургії. Запрошуємо всіх до спільної молитви!

Наш храм знаходиться в за адресою м. Ірпінь вул. Котляревського 50а, у Покровському парку (дерев'яних скульптур), навпроти Алеї Героїв АТО.

BLOG COMMENTS POWERED BY DISQUS
Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины