Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Понедельник, 30 июля 2018 17:28

В одному із супермаркетів Ірпеня охорона “наїхала” на покупця за розбиту пляшку. Хто порушив Закон України — пояснюють правники (ВІДЕО)

Автор
Розбив пляшку - заплати. Якщо відмовляєшся, то охорона «доведе тобі свою неправоту» силою. Ситуація буденна, так би мовити, але викликала шквал невдоволення з боку свідків, які зафільмували конфлікту ситуацію та виклали її у ФБ.
Подія сталась сьогодні в одному із супермаркетів, щорозташованій в центрі Ірпеня.
Чоловік, стоячи на касі, розбив одну пляшку пива і відмовився за неї платити, мовляв етикетка була мокра. Охорона магазину, в свою чергу, фактично силоміць змусила покупця заплатити за товар. У хід пішло все — погрози, лайка, приниження. Чоловік все таки заплатив за розбитий товар, але охорона так і не вибачилась перед ним.
Думки юристів розішлись у питання, чи повинен покупець платити за розбити пляшку.
“Ситуація дуже складна, - пояснює юрист Володимир Гирза, - стягнути кошти із покпця зі зіпсований товар може виключно суд. Згідно Закону України “Про права споживачів”, якщо товар до моменту покупки знаходився в руках у покупця і був пошкоджений, то відповідальність за це лягає на останнього”.
"Якщо предмет лежав таким чином, або знаходився в такому стані, що ризик його пошкодження споживачем високий, то відповідальність буде нести вже власник магазину, і споживач в цьому випадку ні в якому разі, якщо мова йде про розбиття якогось товару до моменту його покупки, не повинен нести ніякої відповідальності", – говорить адвокат Ростислав Кравець.
А от щодо поведінка працівників магазину — охоронців та продавця на касі, то тут іде явне порушення. Переконані юристи. Мовляв, охорона не має право вимагати від покупця оплати товару, не має право його затримувати і тим більше чинити на нього моральний тиск. У цьому випадку, охорона мала право викликати поліцію. Співробітники поліції склали б протокол, а далі власник магазин міг би звернутись до суду, аби стягнути матеріальну шкоду із покупця.
Прочитано 1634 раз

Похожие материалы (по тегу)

Медиа


Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины