Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня

"Журналістської варті" Ірпеня стало відомо про переслідування активістки з руху "Захисти ліс" Валентини Аксьоновій, яка нещодавно покинула Україну через погрози

"Журналістської варті" Ірпеня стало відомо про переслідування активістки з руху "Захисти ліс" Валентини Аксьоновій, яка нещодавно покинула Україну через погрози

«Це вже другий раз я вимушена покинути Україну. Вперше це було після двох підпалів автомобілів і суцільного річного терору, влаштованого мені забудовником, і місцевою корупційною верхівкою.

11 квітня був спалений перший автомобіль, 30 квітня – другий. Після того я отримала погрозу життю моїй дитині, і ми були змушені терміново виїхати за кордон», – сказала активістка.

Вона також розповіла про обшуки, які були здійснені в домах активістів минулого тижня:

«Відбувся штурм будівель, де мешкають активісти. У повній амуніції спецзагони КОРДу штурмували помешкання мирних людей, тримали їх в наручниках протягом декількох годин, одному з юристів були нанесені тілесні ушкодження середнього ступеня тяжкості, в мене не було штурму, але поліціянти тримали в облозі декілька годин будинок моєї матері, потім провели обшук в моїй квартирі, все це пов’язали, нібито з тим, що нібито якісь активісти взяли десь там хабаря, а активісти, які займаються боротьбою з забудовами – пов’язані з цим. Але не знайшли жодних доказів», – зазначила вона.

Валентина Аксьонова розповіла про останні погрози, через які покинула країну, а також про те, коли зможе повернутися в Україну:

«Мене почали лякати, що ми розквитаємося з тобою фізично за кордоном, а з твоєю дитиною – в тебе вдома, бо тебе там немає. Це було на наступний день, коли були обшуки. Моє повернення в Україну відбудеться неодмінно, якщо я зможу через адвокатів організувати собі державну охорону, зараз ми цим займаємося, і я буду вимагати охорону», – розповіла активістка.

Вона зазначила, що розмови із забудовником активісти ведуть виключно через суд:

«Ми свою боротьбу ведемо в правовому полі, і ми вважаємо, що діалог і компроміс важливий, але тільки в залі суду. Це може бути мирова угода, це може бути визнання позову забудовником, це може вирішити держава, вона може вирішити хто правий. Ми поступили чесно і просто – пішли до суду. На даному етапі 90% судів ми виграли», – сказала Валентина Аксьонова.

Вона наголосила на тому, що зараз в судовому порядку вирішується знесення житлового будинку:

«Зараз зупинено будівництво ЖК «Ехо парк» апеляційним судом, окружним адміністративним апеляційним судом міста Києва, скасовано декларації на початок будівництва, залишено в силі приписи на призупинку будівництва і на заборону будівництва, а також зараз в судовому порядку вирішується питання примусового знесення даного об’єкту. Частина урочища повернена до комунальної власності, і рішення, яким ліс першої категорії перестав бути лісом, а став просто зеленими насадженнями – також скасовано судом. Виходить, що на даний час будинок, який збудований, в якому мешкають люди – не має жодної дозвільної документації. Зараз ця справа розглядається в касації. Є будинок, і його мають знести, так вирішило ДАБІ (Державна архітектурно-будівельна інспекція — ред.)», – зазначила активістка.

Дополнительная информация


Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины