Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Среда, 26 июля 2017 10:21

Міський голова Ірпеня озвучив концепцію реконструкції Будинку творчості письменників

Автор Михайлина Скорик

Неділя пройшла під знаком Будинку творчості письменників.

І ви не повірите, там знову був Володимир Карплюк і ми знову говорили про українську літературу - оф рекордс цього разу, тож без жодного драматизму/травматизму для кожної зі сторін.

Ось версія, яку міський голова Ірпеня озвучив стосовно реконструкції:

Площа парку: в гектарах не запитувала (все ще на запит розраховую), але він буде від початку території Будинку і по Центральну алею. Це десь 5-6 га, за моїми прикидками, тобто не менше половини території. Статус землі.
Ці майже 11 га належать Ірпінській міській раді, а СПУ їх всі ці роки орендувала. Нині СПУ дозволила міській раді зробити там публічний парк і для письменників, і для мешканців міста. В публічну кадастрову карту ця територія не внесена, тож інформацію ще будемо перевіряти. Об'єкти в парку. "Малі архітектурні форми" - це будуть альтанки для письменників та відвідувачів, а закінчуватися парк буде озером - якщо я правильно зрозуміла, його створять десь коло Центральної алеї, але поки на місцевості не очевидно, де саме. Власне будинки, де жили, живуть та відпочивають письменники централізованій реконструкції не підлягають. СПУ має сама знайти спонсора, проте вони звернулися до Ірпінської міськради з проханням допомогти і їм когось порадили. Територія навколо будинків. Судячи зі слів представників влади, там щось буде зроблено, але я поки не розумію, що саме. Зате є домовленість: якщо охочі там будуть прибирати, то представники владної партії також будуть прибирати і забезпечать вивіз сміття.

Власне, в неділю почали. Не по-християнськи, звісно, але, сподіваюся, львів'яни пробачать)) Нинішні мешканці будинків. Тут мене цікавила доля поета-шістдесятника Василя Голобородько, який живе в Будинку творчості з часів окупації Луганська (ну і все ще чекає або на деокупацію, або на когось, хто може допомогти з кращим житлом). Керівник міста запевняє, що пан Василь буде спокійно жити там далі, аж поки СПУ не визначиться з реконструкцією будівель. Ірпінська влада ні реконструювати ті будинки, ні когось звідти виселяти не планує. Чи планує хтось інший - будемо з'ясовувати. Василь Голобородько саме зміг вийти з дому, тож ми з Сергієм Глиняним познайомили його з керівником міста, де поет нині зареєстрований як "тимчасово переміщена особа". Власне фотодоказ бачите ;)

Насмакінець мушу відзначити, що ця зустріч, як і попередня, - це низка збігів обставин, які сприймаю як чергове нагадування, що те атмосферне місце потрібно зберегти неподерибаненим. Як?
Є кілька небайдужих людей, які шукають варіанти. Далі буде...

Scor

Дополнительная информация

Прочитано 2427 раз

Похожие материалы (по тегу)


Комментарии   

0 #1 Плешко Максим 26.07.2017 22:00
Міський голова планує відкрити на території будинку письменників готель та ресторан. Буде цікаво. ))
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины