Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Суббота, 13 мая 2017 07:18

Населенню газ продають за ціною в 6879 грн за тисячу кубів, що є більш ніж в два рази дорожче справедливої ціни

Автор Максим Гольдарб

Українці вже більше двох років є «газонезалежними» і переплачують мільярди за блакитне паливо

Вже більше 3-х років керівництво України розповідає населенню про майбутню газову незалежність, припинення поставок газу з РФ і нарощування внутрішнього видобутку.

Саме під цими гаслами піднімалися тарифи і додатково стягується десятки мільярдів гривень із населення, пише керівник "Публічного аудиту" Максим Гольдарб, інформують Патріоти України.

Але якщо звернути увагу на офіційну свіжу статистику «Укргазвидобування» і «Нафтогазу України» за останні три роки, то населення України вже більше двох років є «газонезалежним»:

Імпорт газу, за паритетом з яким сьогодні розраховують тариф для населення, необхідний в першу чергу промисловим споживачам:

Вартість українського газу для населення повинна формуватися тільки виходячи із собівартості її видобутку та вартості транспортування по Україні, а не залежати від ціни на «німецькому хабі» і вартості доставки з Німеччини.

З офіційної (аудируемої) фінансової звітності «Укргазвидобування» за 2016 рік чітко видно, що собівартість газу власного видобутку в 2016 році склала всього лише 2 468,17 грн/тис м газу. При цьому 1862,29 грн з цієї собівартості - це податки:

Без податків витрати «Укргазвидобування» становили 605,88 грн/тис м газу (в 2015 році - 390,09 грн). Додаємо до цієї цифри витрати на транспортування і постачання 732,7 грн і отримаємо справедливу вартість українського газу для населення:1 338,6 грн/тис м3 - без податків;3200 грн /тис м3 - з усіма податками.

Нагадаємо, населенню газ продають за ціною в 6879 грн за тисячу кубів, що є більш ніж у два рази дорожче справедливої ціни. Коли місяць тому Гройсман звітував про рік свого прем'єрства, він постійно говорив про «оголелом популізмі» попередників і розповідали про те, «що було б, якби... ».

Так ось, якщо б не популізм цього уряду, який постійно прикривається необхідністю імпорту газу для населення, і якби не сьогоднішня грабіжницькі ціна на газ, люди б не переплатили за минулий рік близько 65 млрд грн за газ з власної кишені.

Дополнительная информация

Прочитано 1396 раз

Похожие материалы (по тегу)


Комментарии   

+2 #1 Анна2017 14.05.2017 10:25
с 1 апреля 2017 года 1 м3 - 6.96 .
10 мая Киевоблгаз написал на своем сайте, что тарифы повысились еще 1.5 месяца назад.
Почему не было объявления, как это делал Водоканал или РЭС ?
Поменять тариф задним числом , как и в прошлом году. Люди сперва напалили газа по цене 3.6, а потом им сказали, что газ стоит 7.2 , вот так.
Цитировать
0 #2 Андрей Ирпень 14.05.2017 19:43
За что скакали, то и получили. Кстати,почему в статье не указано, что сотни миллионов долларов мы переплачиваем Словакии за русский газ, который получаем реверсом? Не нужно быть экономистом, чтобы понимать, что покупать напрямую выгоднее, чем через посредников. А по факту, на газе и электроэнергии же наживаются всякие упыри типа Ахметова. У меня полное ощущение, что запущена программа по ликвидации населения Украины. С такими тарифами и ценами проще умереть.
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины