Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Среда, 26 апреля 2017 17:39

Гостомель скористався своїм Магдебурським правом або ні багатоповерховій забудові

Автор

25 квітня в селищі Гостомель відбулися громадські слухання з приводу детального плану забудови території біля селищної ради.

Зацікавленість гостомельчан до перспектив розвитку селища перевищала усі сподівання.

unnamedtd

 

Перше, що кинулося в очі велика кількість людей в коридорі перед приміщенням, де проводилися громадські слухання. Людей, бажаючих долучитися до обговорення та голосування з одного, на перший погляд, не дуже і масштабного питання, було так багато, що вони просто не помістилися у відведеній для цього актовій залі. А мова ішла всього лиш про один багатоповерхвий будинок на території за селищною радою.

unnamed 1

Втім, вразили не тільки зацікавленість, але і глибоке розуміння виступаючих, основ містобудування та перспектив розвитку міста. Аргументи, щодо безперспективності незбалансованого багатоповерхового будівництва без адекватного розвитку соціальної, комунікаційної та розважальнохї інфраструктури та щодо необхідності збереження архітектурного обличчя старої частини селища, виявилися настільки переконливими, що навіть працівники виконкому та донька селищного голови, проголосували проти запропонованого проекту.

гостомель ДПТ решение

Відтак, на Громадських слуханнях, громада Гостомеля не просто прийняла рішення, проти будівництва багатоповерхівки в історичній частині селища, але й, фактично, висловила свою думку щодо стратегії подальшого розвитку селища.
Дехто назвав цей день –днем відродження славного Гостомеля, який іще у 1614 році отримав Магдебурзьке право. Фактично, цим правом визнавалася спроможність місцевих мешканців самостійно вирішувати питання місцевого врядування на принципах демократії та верховенства волі громади. Магдебурзьке право встановлювало порядок виборів і функції органів міського самоуправління, суду, купецьких об'єднань, цехів, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів тощо. Звісно, в Україні, доля якої балансувати на межі двох цивілізаційних концепцій: азіатської деспотичної та Європейської демократичної, міське право не відіграло тієї ролі, що на Заході, все ж воно, вносячи певні риси західноєвропейського міського устрою до українських міст, стало одним із важливих чинників культурно-правового наближення України до Західної Європи.

unnameded 2unnameded 3

Ось і сьогодні, з одного Боку Гостомель, який запобігає перед малоосвіченим барином, який може и «ни что и розгами высечь и шубу с барского плеча…», а з другого вільні містяни, які самостійно управляють своїм містом.. Яка з Концепцій переможе? Чи стануть вони гідними нащадками міщан, які користувалися Магдебузьким правом– залежить лише від самих Гостомельчан.

Прочитано 4467 раз

Похожие материалы (по тегу)

Медиа


Комментарии   

+3 #1 Elena 26.04.2017 18:58
Дякуємо, Мирославо, за детальний аналіз ситуації та добрі слова!
Цитировать
+2 #2 Укроп 30.04.2017 16:34
Прилипко это бандит с 90-х годов. Всю жизнь он занимался махинациями со своей женой которая является нотариусом. То он сына засунул в прокуратуру, которого выгнали потом, то он машины взял на хранение у Януковича во время Майдана. Люди. Одумайтесь. Прилипко нам не нужен. Это мошенник и аферист.
Цитировать
0 #3 Brenna 30.05.2017 02:01
Ꭺn impressive share! I have just fⲟrwarded this ontto
a coworker who was doing a little researсh oon this.

And he in fаct ordeгed me lunch simрly because I discoѵered it for him...

lol. So allow me to reword this.... Thanks for the meal!!
But yᥱah, tҺanks for ѕρending time to talk about this issue hеre on your
website.

my webⅼoɡ: fifa symbol: http://virsale.strikingly.com/blog/fifa-18-will-make-or-break-the-nintendo-switch
Цитировать
0 #4 Harris 27.07.2017 17:00
Aw, this was an exceptionally nice post. Takingg tһe tіme and actual effort to generate a great
article… Ƅut what can Ӏ say… I procrastinate
a wһole l᧐t and never manage to get neaгly ɑnything dοne.


Also visit my blog: elder scrolls online gold: http://personas.mspace.fm/wiki/Bethesda_announced_two_new_DLC_packs_coming_to_The_Elder_Scrolls_Online
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины