Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Воскресенье, 26 марта 2017 16:49

Народ бере владу в свої руки – як це було?

Автор
Народ бере владу в свої руки – як це було? Народ бере владу в свої руки – як це було?


25 березня в приміщенні актового залу Ірпінської міської школи відбулися громадські слухання мешканців кварталу що навколо табору «Дружба» щодо подальшого розвитку території.

Не зважаючи на те, що влада повністю усунулася від виконання своїх обов’язків з підготовки та проведення громадських слухань, і їх підготовкою займалися виключно члени ініціативної групи, вони пройшли на найвищому організаційному рівні.

На слухання були присутні представники майже всіх домогосподарств, що живуть в означеному районі. Варто зауважити, що із попередньо складеного списку із 83 осіб на громадські слухання прийшли 86 тільки мешканців району, не рахуючи тітушок, яких привели представники «Розбудови», воїнів АТО, яким забудовник Ліневич пообіцяв квартири в новозбудованих будинках та групи підтримки мешканців району «Дружби» серед яких були депутати від партії «Свобода» Лаврентій Кухалейшвілі та Сергій Глиняний, голова ГО «Територіальна громада м. Ірпеня» Євген Мельничук, і просто мешканці Ірпеня, які розуміли важливість події.
Реєстрація почалася в фойе міської ради. Місце реєстрації було обумовлене тим, що заявка і оголошення подавалася на актовий зал Ірпінського міськвиконкому. Але оскільки виявилося, що саме в цей день і на цей час там був запланований інший «важливий» захід, то Громадські слухання довелося перенести в музичну школу, а реєстрацію провести в фойе, щоб не було такого, що хтось через непоінформованість щодо пріоритетів міської влади, не зміг потрапити на слухання. В пріоритеті, як уже було сказано, був «важливий» захід щодо формування тарифів в ОСББ, де сиділо півтора десятки чоловік.
Я звернулася до Керуючого справами Негреши, чи не можемо ми провести ГС в актовому залі, адже «важливий» захід, який почався о 16 годині, судячи з кількості присутніх там людей, уже висяк і йшов до свого завершення. Втім Негреша сказав, що це не можливо і почав виправдовуватися, що людей на «важливому» заході насправді мало бути більше…
Тому майже півтори сотні людей довелося переміститися до музичної школи, актовий зал якої міг вмістити лише половину з тих, хто хотіли бути присутніми на ГС. В ситуації, що склалася, організаторам довелося прийняти рішення, що в першу чергу до залу будуть допущені зареєстровані мешканці мікрорайону з правом голосу, щодо якого відбувалися громадські слухання, а потім, по можливості запрошені та інші бажаючі.
Нажаль, оскільки приміщення яке надала влада було дуже малим, групам підтримки з обох сторін: тітушкам з боку «розбудови», активним мешканцям Ірпеня, які прийшли підтримати громаду і навіть депутатам довелося залишитися на вулиці і 2 години чекати закінчення ГС. Довелося простояти на вулиці і обманутим «Розбудовою» хлопцям з АТО, адже вони навіть не члени громади Ірпеня, бо приїхали з Києва, тож були в числі останніх, кого могли пустити до залу. Забудовник Ліневич вирішив використати їх для прикриття своїх вандальських планів, щодо знищення Ірпеня, пообіцявши квартири в будинках, які він збирається будувати на території знищеного лісу. Яке блюзнірство використовувати героїв АТО, для прикриття своїх бізнес інтересів! Дарма, що він віруючий однієї з протестантських церков!! Втім, коли згадуєш інших наших великих політичних діячів прихожан протестантських церков: молодого регіонала, пастора Кульчицьку, яка возила своїх прихожан на антимайдан, забудовника та секретаря міської ради Вишнякова, який зараз перебуває в розшуку за шахрайство з квартирами та заступника голови партії «Нові обличчя» піар технолога скандального пастора - афериста Аделадже Петра Щербину, то думаєш може і справді ці протестантські церкви не від Бога..
Допоки групи підтримки з обох сторін активно спілкувалися між собою, намагаючись з’ясувати, що відбувається, в залі ішли Громадські Слухання, щодо розвитку території. Виявилося, що «Розбудова» має своє бачення, щодо подальшого «розвитку» мікрорайону. Правда вона забулася поділитися ним з громадою у спосіб передбачений законом. Бо ніяких громадських слухань про розробку детального плану забудови територій ні «Розбудова», ні забудовник Ліневич, ні місцева влада не проводили.

Ніхто не запитував у місцевих мешканців про те чи хочуть вони щоб на трьох гектарах території колишнього піонерського табору «Дружба» було збудовано 45(!) багатоповерхівок – це мікрорайон на 5-6 тисяч нових мешканців. При цьому «Розбудова» пообіцяла на всіх них один садочок на 60 місць, який не задовільнить навіть потреби нового мікрорайону і жодної школи! Всі ці плани перевершили всякі можливі порушення усіх існуючих норм ДБН і щодо щільності населення, і щодо норм озеленення, і щодо забезпечення шкільними та дошкільними навчальними закладами. Жодна міська влада, яка дійсно дбає про розвиток міста та комфорт його мешканців ніколи не дозволить нічого подібного якщо не має там свого інтересу.

Звісно, що добре забудовникам та владі не добре людям, тож вини поставили на голосування питання, про те, що ні про які багатоповерхівки на місці рекреаційної зони не може бути і мови. Якийсь молодик з бетонних джунглів із Новооскольської намагався переконати присутніх, що рекреаційна зона це погано, бо це є розсадник наркоманії. (Оттакої!! Я думала, що наркомани живуть в квартирах, і за статистикою чим більше багатоповерхових будинків тим більше наркоманів, а виявляється вони ростуть на деревах в рекреаційних зонах). Втім, аргумент про ліс, як розсадник наркоманії та алкоголізму виявився непереконливим для місцевих мешканців, і в результаті, вони проголосували за збереження садибної забудови в мікрорайоні та - рекреаційної зони на території колишнього піонерського табору. Для цього вирішили рекомендувати владі викупити розвалене майно «Розбудови» та розірвати договір на оренду землі, яка використовується не за цільовим призначенням .
Дарма, що юрист «Розбудови» намагалася всіх переконати, що забирати власність – це незаконно! Хотілося запитати: а вирубувати дерева які є власністю держави – це законно? Насправді ж, мантра про «священність» приватної власності не має нічого спільного із законом де чітко передбачено, що якщо земельна ділянка не використовується за цільовим призначенням, громада може її забрати у власника, бо маємо такий ПАРАДОКС!, що згідно Конституції земля її надра в першу чергу є власністю українського народу, тому повинні використовуватися ефективно і лише на благо народу. В тім у нас це лише записано в Законі, в той час як всі цивілізовані країни, починаючи з найліберальнішої Америки, активно використовують механізм вилучення з приватної власності землі, яка не використовується згідно цільового призначення. Правда, здебільшого там це застосовують до земель промислового призначення, просто тому, що там нікому в голову не прийде знищувати рекреаційні зони. Наприклад 2\3 території Каліфорнії є заповідна зона де заборонено не тільки будівництво, але і будь-яка господарська діяльність. Тож попри намагання представників Розбудови та окремих тітушок, завадити голосуванню, громада мікрорайону прийняла практично одноголосно рішення, що на території колишнього табору має бути екопарк та дитячий садочок санаторно-оздоровчого типу на 60 місць.
Треба було бачити натхнені очі присутніх. Не знаю як буде далі, але у момент прийняття рішень, люди відчували себе справжніми господарями свого міста. І як не дивно, все це стало можливим в тому числі і завдяки, нашому міському голові, який ідучи до влади, позиціонував себе як демократичний мер, а тому сприяв прийняттю статуту територіальної громади, який дав можливість провести такі громадські слухання, та іще й так, що влада не може використати адмінресурс, щоб їм завадити або перевернути на свій лад. Байдуже, що тепер цей же міський голова грубо порушує ним же прийнятий статут та ігнорує проведені ГС, байдуже, що швидше за все, в порушення закону, ці питання намагатимуться не винести на розгляд сесії і що доведеться подавати до суду…. Ми лише будуємо демократичне суспільство і формуємо механізми демократії.. Ніхто не казав, що це буде легко, але у нас не має іншого шляху, якщо прагнемо збудувати для своїх дітей справжню Європейську демократичну державу. А саме головне - це МОЖЛИВО!! Маленький мікрорайон навколо табору «Дружба» вже рік тримає облогу не даючи забудувати та перетворити в бетонне гетто останню зелену зону. Вже рік протистоїть усій корумпованій державній машині, забудовникам і тітушкам. Бо це їхня земля.. На відміну від Карплюка вони не втечуть завтра до Польщі… Тут жити їхнім дітям. А як жити? – залежить від нас.

Свій коментар дав Є. Мельничук:

Евгений Мельничук, голова ГО Териториальной громади міста Ірпінь
Байдуже, що тепер цей же міський голова грубо порушує ним же прийнятий статут та ігнорує проведені ГС, байдуже, що швидше за все, в порушення закону, ці питання намагатимуться не винести на розгляд сесії і що доведеться подавати до суду…. Ми лише будуємо демократичне суспільство і формуємо механізми демократії.. Ніхто не казав, що це буде легко, але у нас не має іншого шляху, якщо прагнемо збудувати для своїх дітей справжню Європейську демократичну державу. А саме головне це МОЖЛИВО!! Маленький мікрорайон навколо табору «Дружба» вже рік тримає облогу не даючи забудувати та перетворити в бетонне гетто останню зелену зону. Вже рік протистоїть усій корумпованій державній машині, забудовникам і тітушкам. Бо це їхня земля.. На відміну від Карплюка вони не втечуть завтра до Польщі… Тут жити їхнім дітям. А як жити? – залежить від нас.

 

Прочитано 1692 раз

Похожие материалы (по тегу)

Медиа


Комментарии   

+4 #1 дом 3 26.03.2017 20:00
Сьогодні жителі Русанівки не дозволили розбити мотузковий парк на масиві. Люди вийшли на акцію протесту і власноруч демонтували бази парку. А чому б і нам в Ірпені на демонтувати мотузковий парк "Панда" який незаконно розбив депутат Ірпінської міської ради Максік Плешко який прислуговує Карплюку.
Цитировать
-6 #2 демократ 26.03.2017 20:56
Мирославо! Ви пишете правельні речі. але чому не пишите за рекраційні зони на законому рівні. У формі №6 яка віповідає дісній звітності по м. Ірпінь до обласного управління земельних ресурсів стоїть НУЛЬ по рекрейіфних землях. А для того. щоб це було дійсно потрібно не істерити і розказувати небелиці в своїх писульках, а провести в законний спосіб через постійні комісії міської ради, а потім і сесії з розробленням проектної документацією на рекраційні зони. Провести детальний план території, або передбачити раніше генеральним планом МІСТА з виділенням зонінга. Це все було б законо і ніякий голова Карплюк не мав би права піаритись і робити різні оборутки з землею по санаторіях, пойминими землями, які не належать територіальній громаді міста та багато інших порушень. Вам це потрібно знати в першу чергу.
Цитировать
+3 #3 1111 26.03.2017 21:42
Максим Плешко получает от нашего мэра зарплату в 15 000 грн. Парк Панда это не его рук дело. Кто он такой чтобы ему отдавать парк с соснами? Плешко мелкая шестерка, говорун, болтун и принеси подай.
Цитировать
+3 #4 націоналіст 27.03.2017 01:36
ви Демократ цей пост писали з п"яну?. рекреаційні зони давно визначені і затверджені генеральним планом. Влада його в ніщо має - в цьому і є проблема. Тому тут вже не істерити треба, а треба брати кулемет, бо інакшого способу примусити владу жити законом не можливо
Цитировать
-1 #5 Анько 27.03.2017 01:57
Отличные новости, жители Ирпеня рулят!
Мирослава тоже молодчина - статья супер!
Тут и "робингуд" - Лаврентий, и вообще целый "ёперный театр".
Цитировать
0 #6 Земляк 29.03.2017 15:30
Помечтайте уважаемые, теперь это не вредно.
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины