Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня

Конфлікт між мерами Бучі та Ірпіня наростає

Конфлікт між мерами Бучі та Ірпіня наростає

Рейдерські захоплення в українській політиці – річ повсякденна, особливо в регіонах.

На Київщині ситуація посилюється тим, що одну партію не поділили два куми, хай і колишні.

Нещодавня історія з призначенням на посаду голови Бучанського осередку партії «Нові обличчя» секретаря Ірпінської міської ради Юрія Денисенка засвідчила: мер Ірпеня Володимир Карплюк вирішив підім’яти під себе колись спільний політичний проект, який свого часу було створено разом з мером Бучі Анатолієм Федоруком. Тоді вони були друзями, а їхні дружини були партнерами по будівельному бізнесу в Приірпінні. Утім, впродовж останнього року все кардинально змінилося.

 

Якщо ж говорити про саму ситуацію з партією, то людина Федорука, секретар Бучанської міської ради Василь Олексюк може скільки завгодно розповідати про рейдерство. Проблема в тому, що печатка – не в його патрона Федорука, а в «заклятого кума» Карплюка, який є офіційним головою партії. Людей Федорука в керівництві партії нема, а отже немає й реального впливу на «Нові обличчя».
До речі, заступником по партії мера Бучі є «джинсовик» Петро Щербина, який був медіа-консультантом в одіозного лідера «Посольства Божого» Сандея Аделаджи. Раніше ми писали, про успіхи нинішнього заступника голови «Нових облич». Так, у 2008 році Щербина був керівником інформаційного центру виборчого штабу Леоніда Черновецького та Блоку Леоніда Черновецького, паралельно обіймаючи посади в комунальних ЗМІ столиці. Зокрема, він був першим заступником головного редактора газети «Хрещатик», після чого був в. о. головного редактора газети Київської міської ради «Українська столиця». Щодо його діяльності у газеті «Українська столиця» Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за розтрату 2 млн. грн. Тоді Щербину було затримано. Але дуже скоро його випустили, а справа швидко заглохла. За часів Януковича Щербина вже трудився в апараті та приймальні міністра Миколи Присяжнюка.
Утім, повернемося до історії з «Новими обличчями». Що означає «віджим» партії у контексті майбутніх політичних розкладів у Приірпінні? Варто зосередитися на трьох основних аспектах.
По-перше, якщо дивитися на втрату Федоруком впливу на «Нові обличчя» крізь призму можливих парламентських виборів на мажоритарному окрузі № 95, то в перспективі ведення кампанії відсутність власної «кишенькової» політсили значно послаблює Федорука, якому до того ж зараз і так непереливки: тривають судові розбірки, а прокуратура заявляє про нові і нові підозри у незаконному виділенні десятків гектарів дорогоцінної землі. Тому для того, щоб створювати зараз новий політпроект у мера Бучі немає ні сил, ні можливостей.
По-друге, тепер можна забути про те, що в осяжному майбутньому Буча та Ірпінь створять єдину об'єднану територіальну громаду, про що раніше неодноразово ходили чутки у ЗМІ. Наявність двох рівносильних конкурентів ставить цю перспективу у патову ситуацію.
По-третє, градус протистояння між Федоруком і Карплюком наростатиме. Дії Карплюка свідчать про відповідні плани з експансії цієї частини Києво-Святошинського району.
Для того, щоб прогнозувати подальший розвиток подій, треба відповісти на одне просте питання: у кого з двох чи не найпотужніших земельних «дерибанщиків» Київської області зараз спостерігається більш вигідна ситуація для розширення свого впливу? Відповідь проста: у того, кого зараз не чіпають правоохоронні органи. Себто - у Володимира Карплюка. Чи скористається він цією можливістю? Обов'язково.
Не так давно міськрада Ірпеня оголосила про бажання створити ОТГ з навколишніми населеними пунктами, які знаходяться вздовж Житомирської траси. Враховуючи той факт, що Карплюк, за деякими даними, зумів домовитися з головами сіл Козинці, Хмільне, Рубежівка тощо, це у разі сприяння з боку Київської обласної державної адміністрації може дати йому змогу, по-перше, розширити свою владу за межі Ірпеня, а, по-друге, перевірити ефективність монополізованої партії «Нові обличчя» на своєму «п'ятачку».

Якщо Карплюку, все ж таки вдасться створити таку ОТГ, його перспективи на парламентських виборах теж суттєво покращаться завдяки розширенню електоральної бази на окрузі. Що ж до Федорука, то йому залишається лише захищатися. Утім, варто зазначити, що протягом майже 19 років свого мерства у Бучі, він вичистив всіх серйозних політичних супротивників у місті.
Утім, ситуація з «Новими обличчями» продемонструвала, то мер Бучі Федорук зробив величезну помилку, свого часу пригрівши у своєму близькому оточенні майбутнього конкурента. Адже, за великим рахунком, все, що має Карплюк зараз, він досяг за рахунок паразитування на своєму колишньому шефові. Зараз він в якості повноцінного хазяїна Ірпеня підім’яв під себе колись спільні з Федоруком будмайданчики. Аналогічна ситуація відбулася і з кадрами. Кістяк команди Карплюка, по суті, побудований на оточенні його вже колишнього кума.

Скандал з «Новими обличчями» наочно продемонстрував: в Україні, де не працює приватна власність, не існує і прав на політичну власність. Хоча з якого дива тут мали бути якісь відмінності…

Последнее изменениеСреда, 15 марта 2017 19:24

Дополнительная информация


Комментарии   

+5 #1 Разница 15.03.2017 23:05
Разница в Федоруке и Карплюке ОГРОМНАЯ. Федорук не жадный, он с легкостью всегда выдавал землю и Атошникам и инвалидам и нуждающимся (реально нуждающимся). Карплюк выбрал другой путь. Сам когда то получивший около 100 соток халявной земли в Буче он начал строительство своих ЖК. Теперь же когда он стал мэром то он крутит дули просты жителям Ирпеня. И подьебывает типа, что пришли ко мне ?земли на огирочки не хватает. Мразь ты Карплюк. Сдохнешь в своей Варшаве и за тебя никто не вспомнит в Ирпене. Чвоих предавать нельзя. Ты и от кума отвернулся и от своих
х избирателей.
Цитировать
+1 #2 жулік 17.03.2017 11:28
Ситуація дуже серйозна. Мені не зрозуміло як можна кормитись з лодонь Федорука А.П., а тепер вклинитись в розборки, вже дійшло до того що заявлено, депутати які прийшли від "Нових облич" вони не з цієї политичної сили. А Каплюк може завляти тому, що фіксованого членства в Нових обличях не має, вдсутні партійні квитки і я думаю, юстиція добереться до цих питань і будуть у політсили проблеми.
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

Наверх

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины