Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Суббота, 24 декабря 2016 16:06

Громадські слухання: останній проект рішення. Почалася розробка плану проведення ГС

Автор Зореслав Замойський
Громадські слухання: останній проект рішення. Почалася розробка плану проведення ГС Громадські слухання: останній проект рішення. Почалася розробка плану проведення ГС

Згідно даних Державного комітету статистики України в Ірпені тільки за 9 місяців 2016 року було здано 127342 квадратних метрів житла. Це на 17% більше ніж у минулому році, в 2, 5 рази більше ніж у м. Броварах, які займають друге місце по кількості новозбудованої житлової площі. Якщо взяти середню площу новозбудованого житла (82 м. кв. ) по Київській області, то тільки за рахунок будівництва у 2016 році кількість населення в Ірпені має зрости на 3977 чоловік (1591 квартир х 2,5 чол. ).

Зважаючи, що кількість зданих житлових метрів у 2016р. приблизно така ж як і у 2015р., то після продажу житла, яке було збудоване тільки за 2 роки, приріст населення в Ірпені становитиме біля 8000 чоловік. Це при тому, що іще у 2007році в Ірпені проживало всього 39000 мешканців. Треба зауважити, що останні 6 років Ірпінь незмінно є лідером з будівництва житла не тільки в Київській області, але і у всій Україні. За неофіційними даними кількість фактично проживаючих осіб в Ірпені за цей час зросла більше ніж у два рази.

Згідно даних розробника генерального плану м. Ірпеня Інституту «Діпромісто» у 2007 році рівень забезпеченості шкільними місцями був на 11% нижчим від нормативного ( норма ДБН 143 шкільних місць на 1000 мешканців). Якщо припустити, що за найскромнішими даними в Ірпені сьогодні проживає 80000 населення, то нам треба 11144 шкільних місць, при фактично наявних приблизно 4000 місць. Що майже в 2,5-3 рази нижче норми встановленої ДБН.

Із дитячими дошкільними закладами ми маємо взагалі катастрофічну ситуацію. На сьогоднішній день за різними офіційними даними від 3200 до 3500 дітей не можуть влаштуватися до дитячого садочка. Якщо у 2007 р. забезпеченість складала всього 71% від нормативної, то сьогодні цей показник не перевищує 30%
Попри те, що Ірпені продовжується бурхливе житлове будівництво, в місті не збудовано і не заплановано до будівництва жодної школи. А збудований рік тому один садочок на 75 місць ніяким чином не впливає на покращення ситуації з дошкільними закладами.
Містобудівним законодавством передбачено, що при плануванні житлових мікрорайонів, в обов’язковому порядку повинна плануватися і відповідна соціальна інфраструктура, що стосується, в першу чергу, дитячих садочків та шкіл. Але в Ірпені такого не тільки не відбувається, а навпаки, забудовуються багатоповерховими будинками навіть ті, земельні ділянки визначені попередніми радами для будівництва відповідних шкіл. Так, наприклад, раніше на території, що прилягає до ЗОШ №12 було заплановано збудувати дитячий садочок, натомість міський голова В. Карплюк на другий день після обрання його на посаду, ні з ким не порадившись, облаштував там парк, бо треба було негайно показати свою «ефективність». Забудоване багатоповерхівками і місце відведене під школу в районі вул. Новооскольської.
Земельних ділянок придатних для будівництва шкіл і садочків в місті залишається все менше. Ще більш гостро стоїть ресурсне забезпечення для їх будівництва. За умови економічної кризи та війни, в якій фактично перебуває країна, марно сподіватися на допомогу держави у цьому питанні. Тай чому держава повинна платити за те, що хтось заробляє собі гроші?
На наш погляд, питання будівництва шкіл, повинно вирішуватися за рахунок забудовників, адже логічно що забудовник, який заробляє на будівництві та продажу квартир, повинен продати не просто житло, а житло забезпечене необхідною соціальною інфраструктурою. На сьогоднішній день продавати житло в багатоповерховому мікрорайоні без шкіл і садочків це як продавати квартиру без туалету. І завдання міської влади правильно організувати цей процес.
В зв’язку з цим пропонуємо Громадським слуханням прийняти рішення та зобов’язати Ірпінську міську раду до прийняття ряду життєво необхідних рішень викладених у проекті рішення №3

РІШЕННЯ:
В Зв’язку з гострою нестачею місць у загальноосвітніх школах міста Ірпеня, стрімким зростанням кількості населення, переважна більшість з якого молоді сім’ї з дітьми або перспективою народження дітей, зобов’язуємо:

1. Ірпінську міську раду при розгляді бюджету на 2017 р передбачити будівництво школи за рахунок пайової участі замовників будівництва.
2. Прийняти рішення, що 50% від коштів, які надходять до бюджету розвитку згідно договорів «Про пайову участь забудовників в розвитку інженерної та соціальної інфраструктури міста» спрямовується на будівництво загальноосвітніх шкільних закладів та дитячих садочків»
3. Визначити перелік об’єктів комунальної власності для створення в них на конкурсних засадах приватних міні дитячих садочків із символічною орендною платою.
4. В подальшому заборонити Ірпінській міській раді виділяти земельні ділянки для будівництва нових мікрорайонів без вирішення питання забезпечення їх дошкільними та загальноосвітніми шкільними закладами згідно норм ДБН за рахунок замовників будівництва, що включає: 1) виділення земельної ділянки для будівництва школи на відповідну кількість місць відповідно до норм ДБН; 2)участь замовників будівництва у будівництві загальноосвітнього закладу та дитячого садочку відповідно до обсягів житлового будівництва кожного з них. Зазначена норма стосується всіх забудовників не залежно від того. Будують вони окремий мікрорайон чи окремий будинок.


В зв’язку з цим
1. Ірпінській міській раді виділити земельні ділянки для будівництва необхідної кількості, згідно норм ДБН, шкіл та дитячих садочків.
2. При наданні дозволу на будівництво закріплювати за кожним забудовником школу в будівництві якої він бере участь.
3. Підставою для накладання на забудовників зобов’язань із будівництва шкіл та садочків є будівництво ними житлових будинків на вільних землях комунальної власності, які є ресурсом територіальної громади, не залежно від того, як вони отримали у користування цю землю, окрім випадків якщо вони придбали її на відкритому земельному аукціоні. (Зазначена норма введена для унеможливлення різноманітних незаконних схем виділення землі під багатоповерхове будівництво в т. ч. через виділення її в приватну власність на підставних осіб з метою подальшої скупки).
В даному випадку не має порушення норми частини 7 статті 40 ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності»* оскільки у випадку фактично безкоштовного отримання замовником будівництва земельної ділянки комунальної форми власності (тобто якщо до бюджету не надійшли кошти від її реалізації), громада виступає спів інвестором будівництва своєю земельною ділянкою.
В зв’язку з цим участь замовників будівництва у будівництві шкіл та дитячих садочків не може бути меншою, або більшою від ринкової вартості земельної ділянки на момент отримання ним прав на користування цією земельною ділянкою.
4. Замовники звільняються від обов’язкової участі в будівництві загальноосвітніх шкіл та садочків, в тому випадку, якщо:
1) Якщо вони придбали земельну ділянку комунальної власності на відкритому конкурсі, як це передбачено Земельним кодексом.
2) Якщо вони придбали площадку для будівництва багатоповерхового житлового будинку шляхом викупу приватних житлових садиб, в тому разі, якщо, згідно генерального плану міста, вона знаходиться в зоні багатоповерхової житлової та громадської забудови.

*Органам місцевого самоврядування забороняється вимагати
від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі
здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або
нематеріальних активів (зокрема житлових та нежитлових приміщень,
у тому числі шляхом їх викупу), крім пайової участі у розвитку
інфраструктури населеного пункту, передбаченої цією статтею, а
також крім випадків, визначених частиною п'ятою статті 30 цього
Закону»

Прочитано 1350 раз

Похожие материалы (по тегу)


Комментарии   

0 #1 Андрей-108 26.12.2016 10:39
Цитата: « Замовники звільняються від обов’язкової участі в будівництві загальноосвітніх шкіл та садочків, в тому випадку, якщо ... »

Думаю, что никого не нужно освообождать от участия в постройке. Если постройка идёт многоэтажки - больше 3-х этажей и на продажу — обязаны брать участие в стройке. Пусть меньше в пропорциональном соотношение, но обязаны...
Цитировать

Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины