Menu
Портал Ірпеня, новини Ірпеня, довідка Ірпеня
Вторник, 11 октября 2016 09:19

Минув рік з дня оприлюднення акту перевірки ІМР комісією Київської облдержадміністрації

Автор Зореслав Замойський

1 жовтня минає рік з дня оприлюднення акту про роботу тимчасової комісії Київської обласної державної адміністрації стосовно дотримання законодавства в процесі виконання своїх повноважень Ірпінською міською радою. Вона була створення у серпні 2015 року після резонансних побиттів активістів у Приірпінні та конфлікту навколо знищення лісу по вулиці Єсеніна.


Спочатку комісію очолював заступник голови КОДА Дмитро Христюк. Проте дуже швидко він оголосив, що не бачить жодних порушень у роботі міського голови Володимира Карплюка. Більш того, він повністю поділяє його позиції та вступає у лави команди партії «Нові обличчя» (пізніше Христюк очолив партійний список «НО» на виборах до обласної ради, власне цей похід в обласну владу для них скінчився поразкою).
Новим головою комісії став начальник управління з протидії корупції КОДА Богдан Кавулич. З боку ІМР чинилася не одна перешкода в її роботі. Наприклад, несвоєчасне надання документації, пояснень, відповіді не по суті тощо. Засідання комісії проходили за присутності громадськості та ЗМІ. Мер Володимир Карплюк відмовився їх відвідувати, посилаючись на зайнятість у роботі та «побоювання, що ця комісія створена для його морального розстрілу перед виборами».
Далі почався чинитися тиск на членів комісії, які мали підписати акт про висновки її роботи. Та врешті акт був підписаний і оприлюднений.
Короткі висновки з цього документа, який займає більше десяти сторінок, такі:
Комісія виявила систематичні та грубі порушення в роботі міської ради стосовно виділення земельних ділянок, зокрема і за межами міста Ірпінь (спроба почати будівництво по вулиці Єсеніна);
Комунальне підприємство «Ірпіньжитлобудінвест», без дотримання визначеної законом процедури, передавало будівельним фірмам право для ведення будівельних робіт на спірних земельних ділянках, зокрема на вулицях Єсеніна, Мінеральній, Чехова, Тургенєвській, Соборній;

Відбувалася видача містобудівних умов для зведення багатоповерхових будинків, без урахування того, що зонінг земель дозволяв лише котеджну та малоповерхову забудову;

Були факти незаконної зміни категорії земель, із-за чого землі рекреації ставали «землями забудови», а ліс «раптово» перетворювався на «чагарникову рослинність»;
У відділі Держгеокадастру при перевірці виявилося, що частина документації суворої звітності фактично була втрачена;
Не приділялася увага зверненням громадян стосовно фактів порушень при виділенні земельних ділянок та видачі містобудівних умов.
За словами Богдана Кавулича, акт комісії був переданий для подальшого реагування до прокуратури. Секретар ІМР Юрій Денисенко заявив, що буде звернення до суду стосовно висновків акту, оскільки в них міститься «неправдива інформація». На що Богдан Кавулич відповів: «Це природне право однієї зі сторін перевірки. Та й висновки суду будуть корисними для з’ясування винних у тому, що відбулося і, на жаль, продовжує відбуватися».
Минув рік, проте зрушень – ніяких. На жаль, не чути про роботу прокуратури. По вулицях Єсеніна та Мінеральна знищили ліс, триває забудова, позови проти незаконних дій забудовника та його покровителів з мерії зависли у судах. Проте акт залишається в силі, і, мабуть, невдовзі таки знову стане актуальним, і його висновки будуть взяті до уваги, в контексті того, що вже Генеральна прокуратура займається порушенням законодавства та розкраданням земель лісового фонду, яке було вчинено зокрема і посадовими особами Ірпінської міської ради.

Прочитано 1273 раз

Похожие материалы (по тегу)


Добавить комментарий

     


Защитный код
Обновить

приірпіння

Правова Інформація

Відповідальність за достовірність інформації, реклами, комментарів несуть автори та рекламодавці Реклама на порталі. Думка авторів публікації може не збігатися з думкою редакції.

Засновник, головний редактор: Хафізов К.Є. Реєстраційне свідотство КВ 22170-12070ПР Побажання, реклама, пропозіція, співпраця: Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

Авторське право (с): При використання будь-яких матеріалів з сайту, посилання на "Портал Ірпеня" ОБОВ'ЯЗКОВА! 

Служба безопасности Украины Национальный Союз Журналистов Украины 

Пультовая охрана Шериф     Антикоррупционное бюро Украины